'Terim'den Tolga Zengin Mesajı'Hedef Gösterme

Türkiye'nin Letonya ile yapacağı maç öncesinde basının karşısına geçen Fatih Terim, Letonya basınından gelen sorulara tepki gösterdi.

GÜNDEM 12.10.2014, 18:40
14607
'Terim'den Tolga Zengin Mesajı'Hedef Gösterme

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Letonya maçı öncesinde basının karşısına çıktı. Terim basın toplantısında gergin tavırlar sergilerken özellikle Letonya basınından gelen sorulara çok gergin cevaplar verdi. Terim şunları şöyledi: 

"Ben belirleyici olacağını düşünmüyorum. Herhalde iki maçta kaybetmemiz Letonya'nın iştahını kabarttı. Bu maçtan sonra yedi maç daha kalacak.  İki sorunuza birden yanıt vereceğim. 11 sene evvel tesadüfen eleme imkanını bulan bir takımdı Letonya. Birkaç kornerde aleyhine gol oldu diye bu seviyedeki takımlara bu soru sorulmaz. Soruları biraz dikkatli sorun. Size bu soruyu hakkı vermez. Sadece gol yemek için çalışıyoruz.

 

Ben kendi takımına bakıyorum. Ama her takıma da saygı duyuyoruz. Her takımın da bize saygı duymasını istiyoruz. 

Biz teknik adamlar oyuncularımızın yanındayız. Her durumda onlarla birlikteyiz. Özellikle de kötü zamanlarda birlikteyiz. Onların iyi olması bizim kazanmamız anlamına gelir. Canımız acıyor bile diyebiliriz. Bu kadar iyi oynayıp kaybettiğimiz bir maç yüzünden. İzlanda'daki durumun tersine bir durum yaşıyoruz. Dün akşam oyuncularıma izin verdim kafalarını dağıtsınlar diye. Daha sekiz maçımız var. Yere düşebiliriz ama kalkıp devam etmek önemli. 

 

Daha önce de bahsettik, ülkeler arasında çok fark kalmadı. Herkes belirli bir şekli oynuyor. Herkesin belirli bir düzeni var, kültürü olan ülkeler daha çabuk toparlanıyor. Her maçı izliyoruz. En basiti bizim grubumuzdan örnek verelim. 11 kişi Kazakistan Hollanda karşısında 10 kişi kalınca geriye düştü. Beni üzen şey iyi oynayop puan kaybetmek. Hepimizin kafası dik, üzgünüz ancak ümitle bakmaktan başka da bir düşüncemiz yok. Yaptığımız hataları yapmamaya çalışacağız. 

 

Sistemi oturtmak için uğraşırken bir oyuncu çıkartırsınız olmaz. Bazen oyuncuları çıkartmak elbisenin tam oturmasına engel olur. Ben ilk yarıda çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Hemen hemen aynı takımla çıkacağız. Ne İzlanda maçında Onur ne Çek maçında Tolga kayıpların sebebi değil. Buradan hem Onur'a geçmiş olsun diyorum yine hem de Tolga'yı hedef göstermekten vazgeçin. Mağlubiyetlerde sebep bulunur ama oyuncu bazına getirmeyin bunları. Madem Tolga topu kötü vurdu oyuncularımız o problemi çözseydi topu kesselerdi. Çok değişiklik yapmayacağım. Oyunu yoğun yaşıyorum bu yüzden canım daha fazla acıyor. Maçtan sonra telefonu kapattım eşimle çocuklarımla bile görüşmedim, torunumu bile soramadım. Önce bir önümüzdeki işi halledelim." 

Yorumlar (0)