Teknoloji yetmez iyi hakem şart!

Futbola katılan VAR sistemi bana göre hakkaniyetli yarış için çok önemli. Ancak teknolojinin iyi sonuç vermesi ve adaleti sağlaması için, onu kullanan insanların hakkaniyetli mücadeleye gönül vermiş olmaları şart. Peki biz de öyle mi!? Değil! Kesinlikle değil!..

GÜNDEM 09.10.2018, 08:18 09.10.2018, 22:46
153

Cüneyt Çakır, Muslera'nın kırmızı kartlık pozisyonunu nasıl es geçer!? Hadi süzemedi diyelim, VAR neden uyarmaz!? Uyarmayacak madem, VAR niye VAR ki!

Muslera topu ıskalayıp rakibinin böğrüne tekmeyi yapıştırıyor, Antalyasporlu Maicon bu darbeyle düşüyor...

Düşmese topu alıp, boş kaleye vuracak.

Kale boş!

Bu nasıl faul olmaz ve buradaki bariz gol şansı nasıl atlanır?..

Anlamayanlara bir daha anlatalım; kale boş kale...

Muslera kalede değil..

Yani Maicon kurtulduğu anda boş kaleye topu yuvarlayacak. Yanındaki oyuncuların hükmü sıfır.

Adamın kimseyi geçmesine, mücadeleye girmesine gerek yok. KALE BOŞ!

Donk kafayı vurmadan önce sol kolunu kürek gibi uzatıp rakibin kafasına basıp golü atıyor. Hadi Cüneyt yine atladı diyelim, VAR'dakiler siz ne iş yaparsınız arkadaş!?

Maçın son dakikası Muslera kendisini perdeleyen oyuncuyu darbeyle düşürüyor ve penaltı yok! Cüneyt Çakır bu pozisyonu görememiş olabilir, VAR'ın uyarmasına da zaman kalmadı maç bitti.

Yani bunu anlayabiliriz...

Peki Ümit Öztürk'ün verdiği ikinci penaltıyı nasıl anlayacağız!

Cumartesi öyle, Pazar böyle mi demeliyiz yoksa...

Ümit Öztürk, Konyasporlu Uğur'un kendini attığını VAR'da nasıl göremez!

Defalarca izlediği halde, Uğur'un, Medel'in boynuna dolanan elini-kolunu nasıl atlar!

Uzatmayalım...

Teknoloji ne kadar yüksek olursa olsun vicdanlar alçalmışsa, yapacak bir şey yok demektir. Yazık.

BEŞİKTAŞ VE F.BAHÇE!

Fikret Orman bugün bir basın toplantısı yapacak. Bence geç bile kaldı. Beşiktaş'a karşı yürütülen algı operasyonları karşısında susmak en büyük hatadır.

F.Bahçe yönetimi için de aynı şeyi söyleyeceğim ama onların başı kalabalık. Takım için sorunlarla uğraşıyorlar.

Fırsat bulduklarında onlar da konuşacaklardır.

G.Saray aleyhine hata bulmak gittikçe zorlaşırken, lehine olan hatalar kabak tadı verdi. MHK Başkanımız da G.Saraylı olunca insanın kafası karışıyor haliyle. O nedenle, mantık ve vicdan çerçevesinde konuşmak ve hak aramak şart.

ADALET İÇİN BEŞ DAKİKA ÇOK DEĞİL!

VAR sezon başından bu yana iki kez arıza verdi! Bu arıza F.Bahçe'nin yediği gole denk geldi. Hakem az beklese sistem devreye girecek ve iş çözülecek ama beklemedi ve yardımcının bayrağına uydu.

Hakemi suçlayamam çünkü bekleyip beklememesi gerektiği konusunda bu güne kadar bir açıklama yapılmadı...
Oysa yapılmalı. Sistem arıza verirse hakem kaç dakika beklemeli; beş mi, on mu, bu işin adı konmalı. Stadın elektriklerinin kesilmesiyle VAR'ın arıza vermesi bana göre aynı şey. Birinde nasıl bekleniyorsa, diğerinde de beklenmeli. Bazıları 5 dakika çok diyebilir ama değil... Adalet yerini bulacak ve bir takımın canının yanması önlenecekse beş değil on dakika bile az!

METE KALKAVAN!

Ümit Öztürk ikinci penaltıyı verdiğinde ya da görüntüyü VAR da izlerken, VAR'ın başındaki Mete Kalkavan "Allah kahretsin.." türünde bir hareket yapıyor. Bu hareket neden yapıldı, Kalkavan o anda neler söylüyor. Sevgili G.Saraylı Yusuf Namoğlu, açıklama bekliyoruz. Futbol senin babanın çiftliği değil. Açıklayacaksın bu pozisyonu... NOKTA!

Fotomaç / Turgay Demir

Yorumlar (2)
Zihni korkmaz bjk 2 yıl önce
TURGAY ABI TEŞEKKÜR EDERİM. BU VAR SISTEMI BENCE ŞÜ MAKSATLA GETIRDILER. BIZ BU ZAMANA DEK SAHA HAKEMLERINE KUSURLUSUNUZ SUCLAMASINI NE YAPTILAR CAMIN İÇİNE ALDILAR, Kİ VAR VARYA. BU ADALETI SAĞLIYOR DUNYA TEKNOLOJİSİ NI KULLANIYORUZ YA. DEMEK ICIN MİLYARLARCA VAR IN HAK VARINDAN ETKİLİ DEYILDIR. VAR IN BAŞİNA KIMI KOYUP KIMLE YÖNETIYORKİ GÖZ BOYAMAK EYYAMCILIGI CAM IN ICINE SOKMAK BENCE ELLEM GALLEM GS ŞAMYON ĞÖRÜNBAKIN AYNISI GECEN YIL OLDU BUSENEDE AYNISI. BIZIM YÖNETIM EFENDI EFENDI YAHU SENI DOĞRUYORLAR. MAKİNENIN BAŞİNDAKI ADALETSIZ ALLAH KORKUSU HAK TAN OLMAYAN OLDUGU SÜRECE NEYMİŞ VAR HALLEDEN HAKEM DEYILMI MAKINE KENDI KENDINEMI HATALARI BILDIRIYOR HAYIR. KULLAHIMA ANLAT.
necsoy 2 yıl önce
Muslera sarı kartlık..adam kaleye yönelmiyor ve aynı mesafede 2 rakip daha var..doğruya doğru....bu bir..ayrıca sıkıntı takıma göre uygulanması..FB maçında hiç VAR kullanılmaması,Babel'in indirildiği pozisyonun kontrol dahi edilememesi mevcut düzenin devamını kanıtlar...şu ana kadar GS ve FB + 5 er puanı cebe koydu..biz de - 5 puandayız..lig sonuna kadar bu rakamlar ne olur siz düşünün..!!

sadece Antalya,FB ,Bursa ve Konya maçlarında doğru uygulansa tabloda çok değişik konumda olurduk..yönetimin sırtı sağlam(sermaye ve siyaseten) takımlara karşı oynarken oyuncuları uyarması ve bu konuda ön çalışma yaptırması şart..'' eğitim,danışman vs...son maçta bizimkilerin ayar 1 faul ve taç pozisyonunda kaçtı..4 karta maloldu