Tekere çomak sokan Beşiktaşlılar

HaberTürk gazetesi yazarı Meriç Müldür kaleme aldı...

GÜNDEM 19.12.2015, 13:38 19.12.2015, 13:42

 Yıldırım Demirören yönetiminin ibra kararının mahkeme tarafından iptal edimesi Beşiktaş’ta ciddi bir gündem maddesi oldu. Özellikle Fikret Orman muhalifleri hemen harekete geçti. Fırsatını yakaladılar ya; hem mevcut başkanı hem eski başkanı yıpratacaklar. Ben de hafta içinde, ortak bir noktada buluşmanın en mantıklı yol olduğunu anlatan bir yazı yazmıştım. Tamamen şahsi fikrim. Bana da saldıran saldırana.

Öncelikle sosyal medyadan sallamayı marifet sananlara soruyorum. Cengiz Sarıkaya ve arkadaşları 7 sene önce bu davayı açarken neredeydiniz? O günlerde bu adamları linç ederlerken siz ne yapıyordunuz? Bugün alkışlıyorsunuz da o günlerde niye kaçıyordunuz? Acaba siz para saymayı biliyor musunuz?
Evet, Demirören döneminde kulübün uğradığı zararlar var. Zaman zaman hepsini kaleme aldım, eleştirdim. Ama adamın yıllardır tahsil etmediği ve artık 100 milyon liranın da üzerine çıkan alacağı da var. Çünkü kendi talep etmese bile bunun yasal faizi var. Ki benim bildiğim kadarıyla açıklanmasa da 40 milyonunu da zaten sildi.
Peki siz ‘Twitter Beşiktaşlıları’nın bugüne dek kulübe kaç liralık katkısı var?
Üstelik dava zaten temyize gidecektir. Demirören tarafı itiraz edip, başka bir dava açacaktır. Altından girip üstünden çıkıp konuyu Fikret Orman’a yıkmaktaki amacınız ne? İşler iyi giderken, takım şampiyonluğa oynarken, ‘stat bitti bitecek’ denirken tekere çomak sokmak mıdır Beşiktaşlılık?
“Demirören’den hesap sorsana” demek de kolay, “Demirören hibe et” demek de. Bu kadar basitse de çıkın mayıs ayında aday olun, hesabı siz sorun.
Loading...
Yorumlar (4)
manu 4 yıl önce
aynen katılıyorum meriç bey eğer hukiki süreç varken işi sayın fikret ormana yıkmak ayıpların en büyüğü vede iyi giden işleri baltalamaktır bunu yapsa ypsa renkliler yapar nedeni belli geçmişte renkli torğlu ve çakar bu takımı durdurmak lazım dediler samsun maçında 5 kırmızı kart ve sonuç malum şimdi mahkeme süreci kaşınıyor eyy BEŞİKTAŞlı kardeşlerim birlik beraberliğimizi koruyalım şampiyonluk geliyor uyanık olun en büyükBEŞİKTAŞ
Necdet 4 yıl önce
Basari ve Sampiyonluk olmassa 100 binlik stad yapsan kiymeti yok! Bu stad zaten kucucuk 40 bin kisilik stadmi olur?
Veli 4 yıl önce
Orman istifa.
kemal 4 yıl önce
Bu yazıyı yazan arkadaş Galatasaraylı. Sanırım planının ne olduğu belli. 100 milyon$ gelir gelecek. O galatasaraylı hadi onun için kötü. BEŞİKTAŞLI içinde mi kötü ?