Tek devre yetmedi

Vatan gazetesi yazarı Güntekin Onay kaleme aldı.

GÜNDEM 22.09.2015, 09:35 22.09.2015, 09:37
318

 BEŞİKTAŞ, Ankara’ 19 Mayıs Stadı’nda santrfor Gomez, arkasında Gökhan Töre-Quaresma-Olcay üçlüsü, merkezde ise Sosa-Atiba ile başladı.. Kağıt üzerinde son derece ofansif gözüken bu kadro ilk yarı hiç pozisyon üretemedi. Son derece tutuk ve durgun bir Beşiktaş izledik.

 
İLK yarı iyi oynayan oyuncu hemen hemen yoktu. Ancak özellikle Quaresma, vücut dili ve fiziksel durumu ile hayâl kırıklığı yarattı. Sol kanada geçtikten sonra biraz daha aktif görünse de yeterli olmadı. 
2. yarıda kötü oynayan Olcay Şahan-Quaresma yerine Cenk Tosun ve Necip Uysal hamleleriyle daha baskılı ve enerjik bir takıma dönüştü Beşiktaş.
 
G.BİRLİĞİ’Nİ daha direkt ve hızlı oynayarak iyice geriye itti. Daha iyi pres yaptı kanatları daha iyi kullandı. 
 
ÖZELLİKLE Cenk Tosun, G.Birliği savunmasının dengesini bozdu. Nitekim Cenk’in ortasında Gökhan Töre ile gelen gol kalan 20 dakika için siyah-beyazlılarıı 3 puan için oldukça umutlandırdı. 
 
ATIBA ÇOK ÇALIŞTI
 
GOMEZ ve Atiba Hutchinson’nın kafa vuruşlarında kaleci Hoof, gole izin vermezken, 2. yarının hareketli ismi Gökhan’ın hazırladığı pozisyonda 6 pastan yine Cenk kaleci Hoof’u geçemedi. 
2. yarıda yüksek tempo ile sürekli pozisyon arayan ve üreten Beşiktaş, gerçek kimliğini ve kalitesini yansıtırken ceza alanı etkinliğinde bekleneni veremeyen Gomez’in koordinasyon problemleri göze çarptı. Zaman zaman hızlı oyunun telaşa dönüşmesi de golü getirmeyen faktörlerden biriydi. Atiba, yine çok çalıştı. Gökhan Töre sorumluluk aldı, etkili oldu. Ancak Beşiktaş’ta Veli ve Tolgay dönene kadar orta saha rotasyonundaki sayısal eksiklik baş ağrıtacak gibi görünüyor. Özellikle de Oğuzhan yokken. 
 
İLK yarıyı çöpe atan siyah-beyazlılar dün 2. yarıdaki tüm gayretine rağmen maçı çeviremedi. Şenol Güneş ve siyah-beyazlı oyuncular derbi öncesi bu maçtan dersler çıkarmalı. Duran top kullanımında da geçen sezonki sorunlar devam ediyor.
Yorumlar (0)