Tayfun Korkut önerdi

Hannover'in eski teknik patronu Tayfun Korkut'un, Andreas Beck'i Beşiktaş'a önerdiği ortaya çıktı.

GÜNDEM 30.06.2015, 03:27
1619
Tayfun Korkut önerdi

Başkan Fikret Orman’la sık sık görüşen Korkut, Hoffenheim’de forma giyen Beck için, “Almanya’nın en iyi sağ beklerinden biri. Beşiktaş’a çok katkı sağlayacaktır. Fizik yapısı oldukça güçlü. Ayrıca ihtiyaç halinde sol bek pozisyonunda da görev yapabiliyor” ifadelerini kullandı.

 

Hoffenheim’in kaptanı Andreas Beck ile prensip anlaşmasına vararak, sağ bek transferini büyük ölçüde noktalayan Beşiktaş Yönetimi’nin, ismi sır gibi saklanan bu futbolcu için Hannover 96’nın eski teknik direktörü Tayfun Korkut’tan olumlu referans aldığı ortaya çıktı.

Menajerlerin geçtiğimiz sezon da önerdiği 28 yaşındaki Beck için Korkut’a danışan siyah-beyazlıların, “Sakın kaçırmayın” yanıtını aldığı ortaya çıktı. Başkan Fikret Orman ile iyi dost olan Tayfun Korkut ile temasa geçen Dış İlişkilerden Sorumlu Erdal Torunoğulları’nın olumlu referanslardan sonra bu transfer için düğmeye bastığı öğrenildi. Korkut’un, Torunoğulları’nın fikrini almak için sorduğu sağ beklerden sadece Beck’i onayladığı da öğrenildi.

Başkan Fikret Orman’a mutlaka Beck’in transfer edilmesini öneren Tayfun Korkut’un, “Andreas Beck’i çok önceden bilirim. Hoffenheim’in U-17 takımını çalıştırdığım dönemlerde de kendisini takip etmiştim. Almanya’nın en iyi sağ beklerinden biri. Eğer transfer edilirse Beşiktaş’a çok katkı sağlayacaktır. Kolay kolay sakatlanan bir oyuncu da değil. Fizik yapısı oldukça güçlü. Ayrıca ihtiyaç halinde sol bek pozisyonunda da görev yapabiliyor” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı. Siyah-beyazlı yönetimin, Tayfun Korkut’un verdiği bu güvencenin ardından Andreas Beck’in transferini hızlandırarak imza aşamasına getirdiği ifade edildi.

Yorumlar (6)
Kadir 6 yıl önce
arkadaslar 5 sn bi hayal kurun vodafone arenada podolski üztünde beyaz forma sırtında 10 numara kolunda kırmızı kaptanlık pazubandı töre ile baslama vurusu yapıolar bu hayalin olması için sosyal medyadan töreye baskı yapalım tolgayı getirdi podolski yide getirebilir getiremese bile en azından cincona ucuza gitmez
... 6 yıl önce
Kadir copy paste yapmışsın her yere yeter ak...
1903 6 yıl önce
Yorumları niye sildiniz
kartal kartal 6 yıl önce
fikret ormana daha ne kadar katlanacağız söyler misiniz? geldiği günden beri en büyük başarısı 3.lük olan bir adama bir şans daha vermeyelim derim. beşiktaşı taşıyacak vizyona sahip değil. haksız mıyım? bir tane düzgün transfer henüz yapamadı. gönderdiklerini de görüyoruz.
BEŞİKTAŞK 6 yıl önce
Adam gibi adam FİKRET ORMAN!!!!19 milyon avro kazandırdı daha ne yapacak.
david 6 yıl önce
sayın başkanımız Fikret ormana hakaret edenler Beşiktaşlı değildir