Taraftarımızın desteğiyle inşa ediyoruz

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Umut Güner, yapımı süren Vodafone Arena ile ilgili konuştu.

Taraftarımızın desteğiyle inşa ediyoruz

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Umut Güner, yapımı süren Vodafone Arena'nın Türkiye'nin en modern ve en yüksek teknolojiye sahip stadı olacağını söyledi.

Güner, siyah-beyazlı kulübün aylık resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'nin ocak sayısında yer alan röportajında, BJK İnönü Stadı'nın Beşiktaşlılar için çok büyük anlam ifade ettiğini belirterek, şunları kaydetti:
"Tüm değerlerini ve önemini göz önünde bulundurarak, günün ve öngörebildiğimiz geleceğin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir proje hazırladık. Sırf kulübümüzün değil, ülkemizde yapılacak dünya çapındaki spor organizasyonlarına uzun yıllar hizmet edebilecek modern bir stadyum yapılması düşüncesi ile BJK İnönü Stadyumu yenileme projesi çalışmalarına başladık." 

Vodafone Arena'yı kulübün kendi imkanlarıyla yaptıklarını anlatan Güner, şunları kaydetti:

"Vodafone Arena, Türkiye'nin en modern ve en yüksek teknolojiye sahip stadı olacak. Türkiye'nin ilk akıllı stadyumunu yapıyoruz. Türkiye'de ilk defa yeşil stat özelliğine de sahip olan Vodafone Arena, fotovoltaik sistemi ile güneşten elektrik elde etme, çatı ve yapıya düşen yağmur suyunu depolayarak kullanma, yeşil bina sertifikalı yapı ürünlerinin kullanımı, soğutucularda, klimalarda ozon dostu gaz kullanımlı cihazların seçimi, kapalı mekanlara yüzde yüz taze hava veren klima gibi pek çok yeniliğe sahip."

Vodafone Arena'nın futbol dışında birçok organizasyona ev sahipliği yapacağını belirten Umut Güner, stadın inşa sürecinde, Atatürk Olimpiyat Stadı ve diğer statlarda oynadıkları karşılaşmalarda takımlarını yalnız bırakmayan taraftarlara teşekkür ederek, şu ifadeleri kullandı:

"Stadımız daha tamamlanmamış olmasına rağmen neredeyse localarımızın tamamını sattık. Yine kombine satışlarımız devam ediyor. Daha önce de dediğim gibi, biz stadımızı kendi imkanlarımızla, yani taraftarımızın desteğiyle inşa ediyoruz. Ben taraftarlarımızın bu desteklerini bizden esirgemeyeceklerine, her zaman olduğu gibi iyi günde de, kötü günde de yanımızda olacaklarına yürekten inanıyorum."

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali murat vural
ali murat vural - 4 yıl Önce

evet arkadaslar kombinelere saldirin

Rifki
Rifki - 4 yıl Önce

Evet sana destek ancak boyle 6 bin kisi olur iste,daha cok beklersin.sen gitmedenbu tribunler dolmaz. Haa bu hafta besiktasimiz icin geliyoruz!

Veli
Veli - 4 yıl Önce

Hulki dodtu soylemis. Got gibi stad tam sut cocuklariyla,korkak yagci fikret taraftarlarina uygun.bunlar az,oranin bile 3' te birini dolduranazlar!

asi kartal
asi kartal - 4 yıl Önce

imkanı olup ta bu maça gelmiyen beşiktaş taraftarı değildir şerefsizin önde gidenidir 20.000.000 luk şehirde 60.000 taraftar o stada gelmiyosa yazıklar olsun...takım şampiyonluğa gidiyor ibneler fikretin derdinde böyle piçlik olmaz...

asya
asya - 4 yıl Önce

bu yönetim bi yerlere yaranmak uğruna kendi taraftarını karşısına aldığı sürece kaybetmeye devam edecektir.

murti
murti - 4 yıl Önce

asi kartal,demokratik hakkımı kullanıyorum ve fikret beyi istemiyorum .napcaz şimdi?küfür edip sövmek sorunu çözüyor mu.

veli
veli - 4 yıl Önce

yönetim kurulu bana grup yaptı beni sevdi

Tarik
Tarik - 4 yıl Önce

Ya seyirci kapasitesi? Neden hic ondan bahsetmiyorsunuz. Neden bu kadar kucuk bu stad? Nufus devamli artiyor.kac sene ihtiyaci karsilar bu stad? Yeni gelecek yonetimde kapasite arttirimi yapacak heralde!