Taraftara ulaşamadılar!

Beşiktaş, Yandex ile anlaşan ilk kulüp olmasına rağmen 2.5 yılda sadece 120 bin taraftar arama motorunu indirdi.

GÜNDEM 05.09.2015, 08:54 05.09.2015, 08:58
611
Fenerbahçe Yandex yalnızca 20 günde tam 520 bin kullanıcıya ulaşırken, siyah-beyazlılar ise hedeflenen rakamın çok gerisinde kaldı. BJK Yandex’in akıllı telefonlar ve tablete girmesinden sonra ezeli rakipleri gibi atılım yapmayı planlayan yöneticiler, taraftardan destek bekliyor.

Fenerbahçe Kulübü ile yaptığı geniş kapsamlı forma sponsorluğu anlaşmasıyla adından sıkça söz ettiren Yandex, Başkan Aziz Yıldırım’ın desteğiyle 20 günde yaklaşık 520 bin kişinin bilgisayarında yerini aldı. Yandex, Beşiktaş ile yaptığı anlaşmada ise bu rakamın çok gerisinde kaldı.

18 Mart 2013 tarihinde internet arama motoru Yandex ile 10 yıllık sponsorluk anlaşması imzalayan siyah-beyazlı kulüp geride kalan 2.5 senelik sürede 120 bin rakamına ulaşabildi. Fenerbahçe’nin sadece 20 günde, Beşiktaş’ı 4’e katlaması dikkatlerden kaçmazken, siyah-beyazlıların ezeli rakiplerini yakalamak için harekete geçtiği belirlendi.

BJK Yandex browserı bilgisayarlarına indirmeleri karşılığında hiçbir ücret ödemeyen taraftarlara yeni kampanyalarla ulaşmak isteyen Beşiktaş Yönetimi, en kısa sürede 1 milyon rakamını yakalamaya çalışacak. Siyah-beyazlı kulüp, BJK Yandex üzerinden yapılan her bin tıklamada kişi başına 1 dolar kazanıyor. Yandex kullanan taraftarların sayısı 1 milyona çıkarsa Beşiktaş her sene ciddi bir geliri kasasına koyabilecek.

Taraftara ulaşamadılar

Yandex’le Türkiye’de ilk anlaşan kulüp olmasına rağmen siyah-beyazlı taraftarlara kullanım konusunda yeterince ulaşamayan Beşiktaş Yönetimi’nden Yalçın Kaya Yılmaz’ın bu konuda özel çalışmalar yapacağı öğrenildi.

BJK Yandex’in kısa süre içinde akıllı telefon ve tablet uygulamasına çıkacağı, siyah-beyazlıların da bu konuda yeni projeler geliştireceği aktarıldı.

Beşiktaş’ın özellikle Vodafone Arena açıldıktan sonra sponsorluk konusunda önemli anlaşmalara imza atacağı da vurgulandı.MİLLİYET/SERDAR SARIDAĞ
Yorumlar (6)
ihtiyarkartal 5 yıl önce
ulaşamazlar tabii sebepleri belli rtekrar etmeye gerek yok,yandexin umurunda değilki beşiktaş taraftarı onun hedefi belliydi bakalımne olacak göreceğiz.hala linux sürümü olmayan bir arama motoru kafadan yamuk başlıyor.
tarantulas 5 yıl önce
her yere bulaşan bir bela, daha düzgün bir browser yapsınlar, bir bilgisayara girdi mi temizlenemiyor.
fg 5 yıl önce
herkes indirsin çabuk
serkan 5 yıl önce
indirin ve takılın 100 araama yapın hadi
her 1000 aramada 1 dolar 5 yıl önce
eğer,10000 kişi 100 arama olursa 1000000 aramda ise1000 dolar
bjkli 5 yıl önce
ben kullanıyorum