Taraftar Gelmedi, Arena Durdu! Kriz

Yönetim, ekim ayı sonuna kadar tüm maçlara 50 bin taraftarın geleceğini düşündü. Gelecek sıcak para ile Arena’nın inşaatı devam edecekti. Ama bu olmadı. Arena’da inşaat durma noktasına geldi.

Taraftar Gelmedi, Arena Durdu! Kriz

Beşiktaşlı taraftarlar, her maç sonrası bunu söylüyor. "Ne zaman kurtulacağız 'Zulümpiyat'tan?"

Teknik Direktör Slaven Bilic, "Orası bizim evimiz... Psikolojik olarak bunu yapmak zorundayız" dese de camia bir türlü Olimpiyat’a ısınamadı. Asteras beraberliği sonrası 'Artık başka bir stada geçelim' sesleri daha da yükselmeye başladı. Ama böyle bir durum söz konusu bile değil.

Yönetim, UEFA’ya sezon başında Olimpiyat Stadı ve Vodafone Arena’nın ismini verdi. Beşiktaş, Avrupa Ligi maçlarını bu statların dışında oynayamaz. Lig maçları için Fatih Terim Stadı gündeme geldi.

Bilic, 2 stadı oyuncularının kaldıramaması düşüncesiyle böyle bir isteği reddetti. Yönetimin sıkıntısının ise çok farklı olduğu öğrenildi. Olimpiyat Stadı’nın Rize ve Asteras maçlarında boş kalması Vodafone Arena’yı da etkiledi.

HER MAÇ 2 MİLYON TL KAYBEDİLDİ

Yöneticiler, Feyenoord ve Arsenal maçlarına gelen 50 bin üstü taraftar sonrası "Ekim sonuna kadar maçlara bu kadar taraftar gelirse çok iyi olur. Buradan gelecek para ile Arena’da çalışmalar daha rahat bir şekilde ilerler" düşüncesindeydi. Ama böyle olmadı.

Çaykur Rizespor ve Asteras Tripolos maçlarına 8 bin taraftar geldi. Bu da Beşiktaş’a maç başı iki milyon TL kaybettirdi. Sıcak parayı bulunamadığı için Vodafone Arena’da çalışmaları durma noktasına geldi. Başkan Fikret Orman ve yöneticiler kara kara düşünüyor.

 

AKŞAM

YORUM EKLE
YORUMLAR
okan
okan - 4 yıl Önce

50 şer ve 100 er TL ilk stadyum destek bileti basıp kartal yuvalarından ve kartal yuvası sitelerinden satışa sunarsanız elimizden geldiği kadar destekleriz. Beşiktaşın taraftarı varken para aramayın.

Ahmet Kocatürk
Ahmet Kocatürk - 4 yıl Önce

fıkretın akıl hocaları ancak bu kadar bıletı ucuzlat zaten kıms egelmıyor zemın berbat bıde pasolıg çıakrdınız nefret etdırdınız geçen sezonkı takımdan daha ıyı tkım kurduk geçen sezon doluyordu o sat şımdı nıye . yönetım kendınıs rogula sağ bek stoper alınsaydı bu takım yüzde bırmılyon şamoıyondu ama kıme anlatacan mal yönetım

umut can cabadan
umut can cabadan - 4 yıl Önce

başakşehir e alın maçları gelelim abi o yağmurda maç mı izlenir bide olimpiyat

ilyas
ilyas - 4 yıl Önce

İyide şu anda stad inşaatını canlı izliyorum işçiler harıl harıl çalışıyor,akşam gazetesi inşaat durdu diyor pes yaniş...

Hasan
Hasan - 4 yıl Önce

Daha cok beklersiniz. Orman gitmeden taraftar tribunlere donmeyecek. Maci nerede oynasan farketmez! Yoksa bu buyuk taraftar istedimi 80 bin kisi gelebilecegini ispat etti!

ercan
ercan - 4 yıl Önce

bu gidisle stat bitmez

Mehmet Yavuz Canalp
Mehmet Yavuz Canalp - 4 yıl Önce

taraftar inanılmaz bir sorumsuzluk içinde. Ne maça gidiyor ne de kulübe para bırakacak iş yapıyor. Ülkeyi kurtarmaya çalışıyor . Başkana küfür ediyor ve transfer istiyor. Bu güne kadar olumlu yapılmış her şeyi değiştiriyor. Kulübün yaşayacağı sıkıntılar taraftarın yanlışıdır