Talisca'nın milli takıma gitmesi sürpriz olmaz

Sabah gazetesi yazarı, eski Beşiktaş futbolcusu Metin Tekin, Beşiktaş'ın gündemini değerlendirdi.

GÜNDEM 14.02.2018, 10:52 15.02.2018, 10:49 kartalbakışı.com
203

*Talisca, Brezilya Milli Takımı için göz kırpıyor. Sizce bu formayı giyebilir mi? Şansı ne kadar?

Açıkçası benim için sürpriz olmadı. Ben daha önce de Talisca'nın artık Brezilya Milli Takımı'nın içinde olacağını söylemiştim. Bu performansla bunu yakalayabileceğini düşünmüştüm. Gerçekten çok etkili bir oyuncu oldu. Zaman zaman performans dalgalanmaları oluyor. Ama Talicsa'nın nasıl oynayacağına değil ne yaptığına bakacaksınız... Bu anlamda çok etkili bir silah.

***

*Beşiktaş Başkanı Fikret Orman bazı maçların ertelenmesini istedi. Şenol Güneş buna karşı çıktı. Sonuç olarak Beşiktaş federasyona başvurmaktan vazgeçti. Böyle bir talep gerekli mi Beşiktaş için? Şenol Güneş ile Fikret Orman neden farklı düşündü?

Daha önce G.Saray için erteleme yapıldı. Ancak günümüzde artık sezon öncesi bütün fikstürler açıklanıyor. Bu nedenle de erteleme olmaması gerektiğini ve takımların maç yoğunluklarını ve idman programlarını buna uygun şekilde planlamaları gerektiğini düşünüyorum. En doğrusu bu talepten vazgeçmeleriydi. Şenol Güneş de zaten, "Biz 3- 4 günde bir maç oynarız" diyerek tavrını gösterdi. Avrupa kulüplerinde olduğu gibi Türk kulüplerinin de artık bunu kabullenmesi gerek. 

***

Kaynak: Sabah

Yorumlar (0)