Talisca forvet oynarsa sürpriz olmayacak

Beşiktaş, devre arası hazırlıkları için Antalya'nın Belek bölgesinde yaptığı kampı tamamladı ve dün gece geç saatlerde İstanbul'a döndü. Kamptan notlar şu şekilde.

GÜNDEM 09.01.2017, 11:50 09.01.2017, 11:54 kartalbakışı.com
2448
-Veli ve Talisca göze battı
Bir hafta süren kampta oldukça yüksek bir tempoda çalışan Beşiktaş, bazen günde üç idman yaptı. Teknik direktör Şenol Güneş, iki yeni transfer ve altyapıdan gelen oyuncularla beraber oldukça geniş katılımlı bir kamp yaptırırken taktik çalışmalara çok fazla ağırlık verdi. Devre arası tatilinin kısa olmasından dolayı kondisyon problemi olmayan oyuncular idmanlarda oldukça hırslı ve istekliydi. Uzun süren sakatlıklarını atlatan Veli Kavlak, Talisca ve Aras Özbiliz, kampın en çalışkan ve göze batan isimleri olarak dikkat çektiler. Özellike Veli Kavlak, 2 yıla yaklaşan ve ameliyatlarla geçen zamanların acısını çıkartırcasına tüm idmanlarda en agresif futbolcu olarak tüm dikkatleri üzerine çekti. Hiçbir ikili mücadeleden kaçınmayan Veli, tekrardan bir sakatlık yaşamaz ise yeterli maç kondisyonunu kazandığında eski Veli Kavlak olmaya çok yakın.

-Talisca forvette oynarsa sürpriz olmayacak
Aboubakar'ın Afrika Kupası'nda olması sebebiyle Beşiktaş ikinci yarıya Cenk Tosun ve Ömer Şişmanoğlu forveti ile girecek. Ancak Ömer'in kamp boyunca sakat olması ve hiçbir antrenmana çıkmaması teknik direktör Şenol Güneş'i bu mevkide farklı arayışlara itiyor. Uzun boylu olmaları sebebiyle Ryan Babel ve Talisca'yı da forvette deneyen Güneş, özellikle Talisca'dan çok memnun kaldı. Kafa hakimiyetinin yanı sıra gol vuruşlarında üst düzeyde olan Talisca, ikinci devrede zaman zaman forvette oynarsa hiç sürpriz olmayacak.

Beşiktaş yönetimi, bir taraftan forvet transferi için girişimlerini sürdürüyor. Ancak bütçenin çok büyük bir bölümünün Mitrovic'e harcanması dolayısıyla kiralık forvetler üzerinde duran transfer komitesi takım içinden çıkan Babel ve Talisca alternatiflerinin değerlendirilmesi halinde forvet transferi de yapmayabilir.

DHA
Yorumlar (1)
kartalşeyhmus 4 yıl önce
vodafon arenanın bitmesini istemeyen renkli rakiplerimiz bu senede yolumuza taç koymaktan kendilerini geri çekmeyecekler çünkü vodafon arenan bitmesi ile diğer klüblerle gelir gider dengesi bizlerin tarafına kayıyor arena full çekeken diğerleri boş trübünlere oynuyor bizleri eto yu torresi mario yu cagsini almamızı istemezler çünkü biz bunları alırsak sdat ful çekecek şamp luk erken gelecek bütün gayeleri o hasetten çatlıyorlar