"TAKIMIMIZA YAKIŞTIRAMADIM"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün gündemindeki konular hakkında konuştu.

GÜNDEM 05.03.2015, 17:00
1704

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla siyah-beyazlı kulübün kadın sporculara verdiği yemekte gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"TAKIMIMIZA YAKIŞTIRAMADIM"

"Güçlü bir takıma sahibiz. Son dönemde yaşadığımız puan kayıplarını kabul etmek mümkün değil. Puan kayıplarını takımımıza yakıştıramadım. Her maçımızı deplasmanda oynuyoruz. Kulüp olarak oyuncularımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Bunun karşılığını bekliyoruz. Hiç yapımda böyle bir şey yok ama bundan sonra futbol takımıyla daha yakından ilgileneceğim.

"TAKIM UÇAĞINA BÜYÜK TALEP VAR"

Club Brugge ile deplasmanda oynayacağımız maça, 167 kişilik bir uçakla gideceğiz. Futbolcularımızın rahat seyahat etmesi için uçakta onlara geniş yer ayırdık. Ayrıca kulübümüzün görevlileri olacak uçakta. Futbolcularımızla beraber beş ya da altı yöneticimiz Belçika’ya uçacak. Sponsorlarımıza yirmi kişilik yer ayıracağız. Belçika’da iniş yapacağımız havalimanı küçük olduğu için büyük uçakla gidemeyeceğiz. Kulübümüzde görev yapmış eski yöneticilerle kurullarımızda başkanlık yapmış kişilere öncelik veriyoruz. Takım uçağına büyük talep var. İnşallah sonraki turlarda daha büyük uçaklarla seyahat etme imkanımız olur.

AYRILAN BİLETLER HAKKINDA...

Belçika’daki Club Brugge maçında kulübümüze 1350 bilet ayrıldı. Kulübümüzün anlaşmalı olduğu bir seyahat acentası var. Onlara 450 bilet ayırdık. Futbolcularımızdan 120 bilet talebi oldu. Sponsorlarımıza ayırdığımız biletler var, 80 tane. Vodafone Arena için 500-600 bin Dolar verip loca alan 150 loca sahibine 1'er bilet verdik. Türkiye’de ve Avrupa’da faaliyet gösteren tüm derneklerimize 250 bilet ayırdık. Yöneticilerimize ayrılan biletler var. Beşiktaş'a hizmet etmiş, camiamızın önemli isimleri için yer ayırdık. Tüm bunların sonucunda ortada bilet kalmıyor.

"BABAMIZIN MALI DEĞİL"

Kulüp bizim babamızın malı değil. Birtakım kurallara göre yönetiyoruz. Nezaketle bu işi götürmeye çalışıyoruz. Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak rövanş maçının biletleri satışa çıktı. İnşallah turu geçeriz ve öbür turda daha yüksek kapasiteli bir statta oynarız. Biz de ona göre gereğini yaparız. Türkiye’yi temsil ediyoruz. Çok gurur verici bir olay. Tüm Beşiktaşlılar'dan anlayış bekliyoruz."

Yorumlar (2)
fatih 6 yıl önce
sayı başkanım puan kayıplarını anlamak mümkün değil diyorsunda son 2 hafta kaybettiğimiz puanlarda yine hakemlerin etkileri var verilmeyen penaltımız var es es maçında sosa yerde kaldı önceden sizin bi açıklamanız vardı bu tip durumlar dahada devam ederse artık tavır değiştireceğim hakemler hakkında diyordunuz bunu neden tavrınızı net bir şekilde ortaya koyup hakemler hakkında şöyle gündemi sarsacak bi açıklamada bulunmuyorsunuz fb-ts maçından önce ibrahim hacıosmanoğlu bülent yıldırıma telefon açıp hocam allah için yarın adaletli 2 takımın hakkını yemeyecek şekilde maç yönetin dedi yeminle ertesi gün 2011 den beri araları gergin olan 2 ezeli rakibin mücadelesini hatasız yönetti sende telefon aç demiyorum ama artık hakemlerede sesiniz yönetim olarak çıksın burada puan kayıplarını öyle kürsüde söyleyince durum düzelmez sizin yapmanız gereken önceden diyipte yapmadığınız tavrınızı hakemlere karşı şu son haftalarda değiştirmek yoksa kupalar hayal
CastieL 6 yıl önce
Bİz bu puanları daha çok ararız. Bride çok az gol atıyoruz. Averajla şampiyonluğu kaybedersek çok kötü olur!