Takım savunması olması gereken yerden 20 metre geride kaldı

Beşiktaş Eski Futbol Direktörü Önder Özen, Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu ilk maçında deplasmanda Club Brugge'e 2-1 yenildiği mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 13.03.2015, 00:11
1650
Takım savunması olması gereken yerden 20 metre geride kaldı

Beşiktaş Eski Futbol Direktörü Önder Özen, Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu ilk maçında deplasmanda Club Brugge'e 2-1 yenildiği mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu. 
 
Önder Özen, özellikle atılan golün ardından Beşiktaş'ın oldukça geri çekildiğini ve Gökhan Töre'nin golü olmasa daha da başka bir maç izlenebileceği ifadelerini kullandı.
 

Öncelikle takımın oyunu geride kabul ettiğini dile getiren Önder Özen, "Takım savunması olması gereken yerden 20 metre geride kaldı. Bu da bütün takımı domino taşı misali geri çekti. Büyük fotoğrafa bakacak olursak 1-0'dan sonra Brugge teknik direktöründen arka arkaya hamleler geldi. 55'te oyun dengelendi ve Brugge takımı itmeye başladı. Brugge teknik adamı oyun üstünlüğünü eline aldı ve daha sonra hamleleri yaptı. Ondan sonra Beşiktaş, hiç çıkamadı. Takım savunması düştüğü zaman ilk kale düştü ve ilk kale düştüğü zaman son kale de düşer" ifadelerini kullandı.
 
Ardından Club Brugge'nin oldukça basit bir takım olduğunu fakat teknik direktör Michel Preudhomme'nin harika bir iş çıkardığını da sözlerine ekleyen Özen, "Club Brugge, son derece basit, karmaşası olmayan bir ekip ama Beşiktaş buna bile cevap veremedi. Basit oynayan ama o basitliğini içinden birşeyler çıkarabilen bir ekip. Çok disiplinli bir ekip. Bu çalışılmış bir oyundu. Bu tip düz oyuncuların oynatabileceği bie oyundur. Bu oyun tam antrenör oyunudur. Bugün bir antrenörlük başarısı izledik diyebiliriz" yorumunda bulundu.
 
Son olarak Gökhan Töre'nin golünün ne kadar önemli olduğunun altını çizen Önder Özen, "Allah'tan Gökhan Töre golü atmış çünkü 55. dakikadan sonra izlediğimiz oyunu 46'dan sonra da izleyebilirdik" dedi.

Yorumlar (3)
Has kartal 6 yıl önce
ilk yarıda izlediğimiz beşiktaş birbirine yakın oynayan yardımlaşan dar alanda bu sayede iyi iş çıkaran hucüm bölgesinde her iki kanadı da kullanan takım bilinci yerinde bir beşiktaştı ikince yarıda izlediğim beşiktaş her topu sosa ve gökhan törenin ayağına bırakan özellikle sol kanadın maçın başından sonuna kadar bedavadan depar atıp geri geldiği hücum aksiyonları kısırlaşmış bireyselleşmiş bir beşiktaş gökhan töre formda iyi de gidiyor ama ben önce beşiktaşa bakarım takıma bakarım neden topun yönü sol kanata hiç dönmüyor orası atletizm pistimi neden orta saha topu 3 saniye ayağında tutamıyor yada basit oynayamıyor herkes top kazanabilir ozaman herkes defans oynasın top defansta şekillendirilir orta sahada değerlendirilir hucumda bitirilir oğuzhana gelince bukadar da formsuz olunmaz gerçekten karakteri iyi çocuklarsınız dilimiz varmıyor ama artık yakışmıyor beşiktaş ligde ve avrupa da ki konumuna her oyuncusu var olduğu için geldi beşiktaş neden takım oyunu oynayamıyor değişen ne?
samet 6 yıl önce
inanilmaz bi düsüs var olcay ve dembaba da takimin ofansif gücü asiri düstü. uyan bilic dinlendir bu adamlari israr ettikce kötüye gidiyor.
erhan 6 yıl önce
yaa hala bu takımı ben kurdum havası var bu adamda yeter artık sus ...