Süper Lig A.Ş'ye Beşiktaş %100 destek verecek!

İstanbul'da düzenlenen Uluslararası Futbol Zirvesi'ne katılan Fikret Orman, zirvede bir konuşma gerçekleştirdi.

GÜNDEM 28.01.2016, 14:57 28.01.2016, 15:01
659

 Kulüpler Birliği Vakfı tarafından organize edilen, Beşiktaş'taki Shangri-La Bosphorus Otel’de yapılan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın da katıldığı zirvede sporumuzun önemli isimleri ve yurt dışından çok sayıda katılımcı yer aldı. 

 
Başkanımız Fikret Orman'ın yanı sıra As Başkan ve TFF ve Kulüpler Birliği nezdinde Kulüp Temsilcimiz Deniz Atalay ile Kartal Yuvası'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Emre Kocadağ da zirvede yer aldı. 
 
Başkanımız Fikret Orman'ın konuşmasından satırbaşları şöyle: 
 
"Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ'a böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiği için, hepimizi bir masa etrafında buluşturup Türk futbolunun beraberce büyüyeceği ve tartışılarak model ortaya koyulacağı bu ortamı sağladığı için camiam adına teşekkür ediyorum. 
 
Bir kulübün büyümesiyle hiçbir şey elde edilemez. Süper Lig'i oluşturan 18 kulübün ortaklaşa büyümesiyle bir yere gelinebilir. Rizespor, Kayserispor gibi diğer kulüplerimiz büyüdüğü zaman Beşiktaş büyüyecektir. Hep beraber bir yere gelebileceğiz. Bunu ekonomik olarak da görmek lazım. Futbol  sahada oynanan çok güzel bir spor. Bunu güzelleştirirsek ekonomik büyüme de beraber gelecektir.
 
Centilmenlik ve fair-play çerçevesinde buluşmak lazım. Futbolu sadece ekonomik büyüme olarak görürsek, sosyal tarafını sağlamazsak aslında ekonomik olarak da büyüyemeyiz. İngiltere Premier Lig kendi modelini oluşturmuş, biz de Türkiye modelini yaratmalıyız. Etik değerler, kulüpler arasındaki ilişki seviyeleri, açıklamalar... Bu sporu zarar vermeden büyütmeye çalışmalıyız. Aynı masanın üzerinde ortak menfaat için oturmalıyız ve rekabeti gazete sayfalarında değil sahada yapmalıyız,
 
Diğer kulüplerimizin de gelirlerini artırmalıyız. Bunu sağlayamazsak biz Süper Lig A.Ş.'yi büyütemeyeceğiz. 
 
Beşiktaş, zor günlerden geldi. Finansal fair-play ile alakalı sıkıntılar yaşadı. Yeni bir stadyum yapıyor, güzel şeyler yaratmaya çalışıyoruz. Ancak bizim için en önemli olan şey bu sporun beraber olarak büyümesini sağlamak. Süper Lig A.Ş.'yi kuracak irade kulüplerimizde oluştu. Beraberce bunu tartışabiliyoruz ve bir araya gelebiliyoruz. Beşiktaş'ta buna %100 destek vermeye devam edecek. İyi günlerin yakında olduğunu görüyorum."
 
Uluslararası Futbol Zirvesi hakkında BJK TV'ye açıklamalarda bulunan Deniz Atalay ve Emre Kocadağ'ın mesajları ise şöyle:
 
Deniz Atalay: Faydalı bir toplantı olduğunu düşünüyorum. Türk futbolunun hedefleriyle ilgili altyapı çalışmaları var. Avrupa futbolu nasıl ilerliyor, şekilleniyor bunları burada muhatapları anlattı. Rakamlarla da gösterdiler. Bu bilgiler çok faydalı oldu. Kulüpler Birliği Vakfı'nın amacı Türk futbolunun ekonomik olarak Avrupa'daki ilk 3 futbol ligi arasına katılması. Öncelikle bizim ekonomik olarak belirli kriterlere gelmemiz lazım. Sonra da disiplin altına alınması gerekiyor. Bunun iki ayağı var, sadece bizimle olacak bir şey değil. Devlet tarafından kanunla olan kısımlar var ve çalışmalar yapıldı, belirli aşamaya geldi. Sanırım 2016 Türk futbolunda çok iyi bir yapılanmanın yılı olacak. 
 
Emre Kocadağ: Türk futbolunun geleceğiyle ilgili çok önemli bir zirve. Dünya liglerinden, özellikle İngiltere ve İspanya liglerinden önemli katılımcılar, konuşmacılar var. Türk futbolunun geleceğiyle alakalı çok ciddi bir atılım süreci var.Kulüpler Birliği Vakfı'nın önderliğinde bu anlamda da Türk futbolunun geleceğinin temelleri atılmakta. İngiltere ve İspanya'da 15-20 senede yapılan gelişmeler Türk futboluna entegre olacak.
 
Ayrıca Kartal Yuvaları'nda geçtiğimiz 2-3 sene boyunca çok ciddi mağazalaşma sürecini yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Bundan sonraki hedefimiz yönetimsel anlamda Kartal Yuvaları'nı kurumsal hale getirmek, stadyum mağazalarımızı faaliyete açmak arzusundayız. Yönetimsel anlamda altyapımızı daha da güçlendirmeye çalışıyoruz. Sürdürülebilir başarıyı sağlayacak bir yapı oluşturmak için gereken çalışmaları yapıyoruz."
Yorumlar (0)