Süleyman Seba için Başsağlığı Mesajları!

PROFİL FOTOĞRAFLARI KARARTILDITwitter'da çeşitli fan sayfaları bütün Beşiktaşlılara profil fotoğraflarını karartmalarını istedi. Aynı zamanda taraftar grubu Çarşı ise, yas ilan edip, bütün Beşiktaşlıların da Beşiktaş bayraklarını asmaları için çağrıda bulundu.İşte Çarşı'nın taraftarlara çağrısı;

GÜNDEM 14.08.2014, 01:56
Süleyman Seba için Başsağlığı Mesajları!

Beşiktaş Kulübü, onursal başkan Süleyman Seba'nın ölümünün ardından bir açıklama yayınladı.

İşte Beşiktaş'ın resmi sitesinden yapılan o açıklama;

Beşiktaşımızın tarihine damgasını vuran, hayatının tamamını siyah-beyaz olarak yaşayan, gönlünde ve aklında sadece Beşiktaş olan, her daim yol göstericimiz ve camiamızın birleştirici unsuru olan, Onursal Başkanımız Süleyman Seba'yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Beşiktaşlı duruşunun en önemli temsilcisi Süleyman Seba, bundan böyle gönüllerimizin bir parçası olarak tüm Beşiktaşlıların içinde yaşayacak... Hatıraları ise asla akıllarımızdan çıkmayacak.

Süleyman Seba'nın adı, her Beşiktaşlı için gurur duyduğu büyük bir değer olarak hem gönüllerimizin hem de tarihimizin sayfalarına altın harflerle yazıldı.

Onursal Başkanımız Süleyman Seba'nın toprağı bol, ruhu şad olsun... Tüm hakkımız kendisine helal olsun...

Süleyma Seba'ya Allah'tan rahmet, tüm Beşiktaş Camiasına, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

Beşiktaş JK
 

FİKRET ORMAN: ÇOK ÖNEMLİ BİR İNSANDI

Gazetecilere hastanede önünde açıklama yapan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, "Beşiktaş camiası ve tüm spor ailesinin başı sağ olsun Süleyman Ağabey hem Beşiktaş, hem de Türk sporu için çok önemli bir insan. Epey süredir hastanedeydi. Hem Beşiktaşlılara hem de Türk sporuna, Türk milletine bayağı önemli hizmetlerde bulunmuş; kişiliğiyle herkesin üzerinde etki bırakmış çok önemli bir insandı. Allah rahmet eylesin. Cenazesi büyük ihtimalle Cuma günü öğlen namazından sonra kalkacak" diye konuştu.

SERDAR BİLGİLİ: ÖZELLİKLE BUGÜNLERDE VE BUNDAN SONRA ÇOK ARAYACAĞIZ KENDİSİNİ

Beşiktaş Kulübü'nün eski başkanı Serdar Bilgili, "Süleyman abi bizim için çok özel ama benim için özellikle çok farklı yeri vardı. Ben onun elinde büyüdüm. Beşiktaş'a beni o aldı. Bende çok hakkı var. Çok emeği var. Hakkını helal etsin, Allah rahmet etsin. Camiamızın başı sağ olsun. Futbol camiasına Süleyman abi gibi bir insanın geleceğini düşünmüyorum. Özellikle bugünlerde ve bundan sonra çok arayacağız kendisini" diye konuştu.

Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden Metin Keçeli, "Yalnız Beşiktaş kulübü değil Türk sporu bir dönemi kapattı. Süleyman Ağabey'le 40 yıla yapkın süre Beşiktaş için uğraş içinde olduk. Öğretmendi çok insan yetiştirdi, örnek oldu yol gösterdi. Ağabey kardeş ilişkisinde ağabeyimi kaybettim. Günler içinde bu acıyı çok ağır hissedeceğiz" şeklinde konuştu.

Eski yöneticilerden Murat Aksu, "Tüm camiamızın başı sağ olsun. Spor camiasının ender yetiştirdiği beyefendi, centilmen, nezaket örneği bir insandı. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyor, sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun" dedi.

Beşiktaş'ın eski oyuncularından Gökhan Keskin ise "Şu andan sonra Türk futbolu için, insanlık için kayıp. Beşiktaş kahramanını kaybetti. Biz öksüz kaldık, babamızı kaybettik" şeklinde konuştu.

Beşiktaş Kurullarından Başsağlığı Mesajları

Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz'in Mesajı:

"Bizim için çok üzücü bir gün. Tüm spor camiasının örnek aldığı ve spor adamlığıyla kabul ettiği Onursal Başkanımız Süleyman Seba'yı kaybettik. Hepimiz onun hem sporculuğundan, hem yöneticiliğinden, hem de insanlığından çok şey örnek aldık. Allah onun mekanını cennet etsin. Acımız çok büyük. Türkiye çok önemli bir insanı kaybetti. Ülkemizin, camiamızın ve Türk sporunun başı sağolsun."

Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel'in Mesajı:

"Onursal Başkanımız Süleyman Seba'nın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Kendisine Allah'tan rahmet dilerim. Türk spor kamuoyunun, Beşiktaş camiasının, sevenlerinin ve ailesinin başı sağolsun. Türk sporu büyük bir adamı kaybetti."

Disiplin Kurulu Başkanı Yavuz Özeren'in Mesajı:

"Beşiktaş camiasının Onursal Başkanı, değerli spor adamı, Türk sporunun en centilmen spor adamını kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Sadece Beşiktaş camiası değil, Türk spor camiası centilmenliği ve sportmenliği her şeyin üzerinde tutan çok değerli bir insanı kaybetti. Beşiktaş camiasının ve Türkiye'nin başı sağolsun."

Seçme ve Sicil Kurulu Başkanı Firuz Drahşan'ın Mesajı:

"İnsan söyleyecek söz bulamıyor. Süleyman Ağabey ile 40 senedir çalışıyorum. Ben 1977'de Hentbol Şubesi'ni kurduğumda yıllarca yan yana çalıştık. Ben dürüstlüğü kendisinden öğrendim. Kendisiyle bir çok anımız var. Şu anda çok üzgün durumdayım. Beşiktaş'a her anlamda çok şey kattı. Bambaşka esfane bir başkandı. İstanbul beyfendisiydi. Beşiktaş'a yaptıkları unutulmaz. Yeni stadımızı görmesini çok isterdim ama kısmet olmadı. Tüm camiamızın ve Türk sporunun başı sağolsun."

F.BAHÇE'DEN MESAJ

Beşiktaş Kulübü'nün Onursal Başkanı ve Türk sporunun büyüğü Sayın Süleyman Seba'nın vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Türk futboluna kazandırdığı değerlerle daima hatırlanacak ve hiçbir zaman unutulmayacak Sayın Süleyman Seba'ya Allah'tan rahmet, ailesine, Beşiktaş Spor Kulübü'ne, Türk spor camiasına ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

G.SARAY'DAN MESAJ

Türk sporunun ve Beşiktaş’ın unutulmaz başkanlarından, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın yaşamını yitirdiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.Ülkemiz, sportmenlik ve centilmenlik dendiğinde akla gelen ilk isimlerden birini, çok değerli bir spor adamını kaybetmiştir. Süleyman Seba ismi, centilmen duruşu ve Türk sporuna yaptığı katkılar ile sonsuzluğa kazınacak, her daim hatırlanacaktır. Süleyman Seba’ya Allah’tan rahmet, başta Beşiktaş Kulübü olmak üzere tüm Türk spor camiası ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü

TRABZONSPOR'DAN MESAJ

Türk futbolunun önemli ismi, Beşiktaş Kulübü’nün Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın hayatını kaybettiği haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Seba’ya Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk futbol camiasına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

MANİSASPOR'DAN MESAJ

Beşiktaş JK Onursal Başkanı ve Türk futbol tarihinin örnek isimlerinden Süleyman SEBA'nın vefatını derin bir üzüntü içinde öğrenmiş bulunmaktayız. Süleyman SEBA'ya Allah'tan rahmet, tüm Beşiktaş Camiasına, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Manisaspor Kulübü

AZİZ YILDIRIM'DAN MESAJ

Değerli büyüğüm, kıymetli ağabeyim, Türk Sporu’nun temel taşı, Beşiktaş Kulübü’nün Onursal Başkanı, Süleyman Seba ağabeyimin vefatını derin ve onarılmaz bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım.

Bu siyah beyaz tarifi imkansız üzüntümüz ve kederimiz ile seni uğurlarken, özlemimizin her gün biraz daha artacağını bilerek, başta kederli ailen olmak üzere Beşiktaş camiası ve Türk Sporu’nun yeri dolmaz acılarını en kalbi duygularımla paylaşırım.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı
Kardeşin Aziz Yıldırım

MESUT ÖZİL'DEN MESAJ

"Türk futbolunun efsanesi ve Beşiktaş'ın onursal başkanı Süleyman Seba'nın ölüm haberini duymaktan dolayı çok üzgünüm"

TFF'DEN MESAJ!

Türk futbolunun duayen isimlerinden, Beşiktaş'ın Onursal Başkanı, eski milli futbolcu Süleyman Seba'nın vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Süleyman Seba'ya Allah'tan rahmet, ailesine, Beşiktaş camiasına ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

DEMİREL'DEN MESAJ!

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ı telefonla arayarak, siyah beyazlı kulübün onursal başkanı Süleyman Seba'nın vefatı nedeniyle kendisine, şahsında Beşiktaş camiasına ve tüm sevenlerine başsağlığında bulundu. Demirel'in, üzüntülerini ifade ederek, Allah'tan rahmet dilediği ifade edildi.

ABDULLAH GÜL'DEN MESAJ

"Süleyman Seba, beyefendi duruşu, yapıcı ve müspet yaklaşımı, etik değerlere verdiği önem, insana ve rakiplerine duyduğu saygı, onlarla kurduğu sıcak ilişkilerle tüm spor camiasında sembol olmuş, taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanmış örnek bir kişilikti. Bütün hayatını Beşiktaş'a ve Türk sporuna adayan Süleyman Seba, sadece kendi kulübüne hizmet etmemiş, Türk sporuna da çok değerli katkılarda bulunmuştur. Eylemleri ve söylemleriyle sporun bir dostuk ve kardeşlik olduğunu ortaya koyan Süleyman Seba, her zaman saygıyla hatırlanacaktır. Kendisine Allah'tan rahmet diliyor, Beşiktaş Kulübü'ne ve tüm spor camiasına taziyelerimi iletiyorum."

ESKİŞEHİRSPOR'DAN MESAJ

Eskişehirspor, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Kulübün internet sitesinden yayımlanan mesajda, "Türk spor dünyasının duayenlerinden ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız" ifadelerine yer verildi.

Seba'nın Türk sporuna kazandırdığı değerlerin yanında beyefendiliği ve centilmenliğiyle de spor camiasına rol model olduğunun dile getirildiği mesajda, Süleyman Seba'ya Allah'dan rahmet, ailesine, Beşiktaş Kulübü'ne ve tüm spor camiasına başsağlığı dilendi.

ORDUSPOR'DAN MESAJ

Orduspor Kulübü, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Kulübün internet sitesinden yayımlanan mesajda, "Türk futbolunun önde gelen isimlerinden Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Süleyman Seba'ya Allah'tan rahmet, başta Beşiktaş camiası olmak üzere tüm sevenlerine ve ailesine başsağlığı dileriz" ifadesine yer verildi.

GAZİANTEPSPOR VE G.ANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR'DAN MESAJ

Gaziantepspor ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor kulüpleri, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Kırmızı siyahlı kulübün internet sitesinden yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Türk futboluna önemli hizmetleri bulunan, ülkemiz sporunun gelişmesi adına önemli adımlar atmış, futbola kazandırdığı değerlerle daima hatırlanacak olan ve ismi her zaman spor tarihimizde büyük bir saygıyla yad edilecek çok değerli bir spor adamı Beşiktaş Spor Kulübünün Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Efsane Başkan Süleyman Seba’ya Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Beşiktaş camiasına ve sevenlerine başsağlığı dileriz."

PTT 1. Lig ekiplerinden Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un Başkanı Abdulkadir Gözegir de yayımladığı mesajda, "Türk futbolunun duayen isimlerinden, Beşiktaş'ın Onursal Başkanı, eski milli futbolcu Süleyman Seba'nın 88 yaşında vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Türk futboluna hizmet ettiği dönemlerde beyefendiliğin temsili olan büyük spor adamına Allah'tan rahmet yakınlarına, Beşiktaş camiasina ve tüm futbol ailesine başsağlığı dilerim" ifadesine yer verdi.

KAYNAK : SPORX

Loading...
Yorumlar (0)