STRESLE BAŞETMENİN YOLLARI

Beşiktaş'ta tecrübeli hoca, takımın gerginliğini çözmek için sıkı çalışıyor.

GÜNDEM 27.04.2016, 09:06 27.04.2016, 09:07
395

 1-Sinirlerinize hakim olun, gerilime girmeyin.

2- Kart görmeyin, eksilmememiz lazım.
3- Hata yapan yıkılmasın, ayağa kalksın.
4-Eğer bir arkadaşınız yanlış yapmışsa ona destek olun, el uzatıp yardımcı olun.

BEŞİKTAŞ'TA Süper Lig'de bitime 4 hafta kala şampiyonluğu kazanılması için teknik heyet sıkı bir çalışma içerisine girdi. Sivas deplasmanında kazanan ama Akhisar'a karşı 3 gol yiyen ve 2 puan bırakan Kartal'da 3 puanlık avantajı kullanmak için teknik direktör Şenol Güneş, takıma "moral-silin" uyguluyor. 1.5 günlük izin sonrası dün akşam idmana çıkarttığı takımı ile görüşme yapan Güneş, stres topunun F.Bahçe'ye geçmesi için Kayserispor maçını kazanmaları gerektiğini belirtirken takıma önemli talimatlar verdi.

STRESLE BAŞETMENİN YOLLARI

Güneş, iki önemli konuya dikkat çekti. Tecrübeli hoca, oyuncuları ile yaptığı zirvede, "Sinirlerinize hakim olun. Gergin 4 maç bizi bekliyor. Bu nedenle kart görmeyin ve aşırı dikkatli olun. Daha önemlisi strese yenik düşmeyin. Sizden beklentim, hata yapan oyuncu arkadaşınız olabilir. Ona destek olun, el uzatın. Hata yapan oyuncu da teslim olmasın, hemen ayağa kalkmasını bilsin. Kimse ilk hatada yıkılmasın, ayakta kalksın" dedi.

YÖNETİM DE İŞİ SIKI TUTUYOR

Öte yandan futbolcuların kalan maçlarda gergin olmaması ve zorlu karşılaşmalara rahat çıkması için yönetim de büyük çaba gösteriyor. Kayseri, G.Saray (D), Osmanlı ve T.Konya (D) ile oynayacak olan Kartal'da 3 galibiyet, 1 beraberlik matematiksel olarak şampiyonluğa yetiyor. Arena'da kupayı getirmek isteyen Başkan Fikret Orman ve yöneticiler, takımla zirveler yapıp moral geceleri yapacak. Tesislerde tavla partileri ile stres atılacak.

Mesai başladı

Beşiktaş dün Kayserispor maçı için hazırlıklarına başladı. İdman öncesinde Şenol Güneş takıma bir konuşma yaptı. Akşam
Yorumlar (2)
Cenk 5 yıl önce
5- Maç 90 dk. Bitmeden sakın bırakmayın liverpol örneğin 1 hafta önce unutma
kartalizma 5 yıl önce
hocam sizlere güveniyoruz, umutluyuz, Allahın izniyle bu sene şampiyon olacağız inşAllah. Hakkınızla oynayın şerefinizle kazanın. Dualarımız sizinle