Stat varsa huzur var

Beşiktaş Yönetimi, Vodafone Arena'dan gelen parayla 2015'e ait futbolcu alacakları ve vergi borçlarını kapattı.

GÜNDEM 01.04.2016, 07:18 01.04.2016, 07:19
648

 İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, Avrupa lisansı alabilmek için futbol takımına toplam 17 milyon lira ödeyerek gerekli belgeleri UEFA’ya gönderdiklerini bildirdi, “Birkaç gün içinde sattığımız kombineler ve üçlü biletlerle gereken parayı hemen topladık. Taraftarımız Beşiktaş’ı taşımaya başladı” dedi.

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulüp lisans kriterleri kapsamında 2015 yılına ait futbolcu alacakları ve vergilerin tamamını ödeyerek, Avrupa kupalarına katılım koşullarını yerine getirdiklerini açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve UEFA’ya gerekli belgelerin gönderildiğini bildiren Çebi, “Taraftarımız Beşiktaş’ı taşımaya başladı” diye konuştu.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde yapılan antrenmanı izleyen Ahmet Nur Çebi, gazetecilerle gerçekleştirdiği sohbette, “Son yıllarda stadımız olmadığı için gelirlerimiz oldukça düşmüştü, ama şimdi geldiğimiz noktada birkaç gün içinde sattığımız kombinelerle ve üçlü biletlerle gereken parayı hemen topladık. Futbol takımına ait tüm borçları da kapattık” ifadelerini kullandı.

‘Teşekkür ediyoruz’

Siyah-beyazlı futbolculara toplam 17 milyon lira geçmiş döneme ait ödemeler yapıldığını kaydeden Çebi, “UEFA’ya bu belgeleri sunarken stadımızın hemen para kazandırmaya başladığını da göstermiş olduk. Onların da çok memnuniyetle karşıladığı bir durum oldu bu. Artık şunu söyleyebiliriz ki, ‘Taraftarımız yeniden Beşiktaş’ı taşımaya başladı. Yani bu 17 milyonu taraftarımız ödedi. Beşiktaş artık çok rahat kredi bulabilir duruma gelmiştir. Çünkü stattan para kazanmaya başladığımız için kredi ödeme konusunda da çok iyi duruma geldik. Bunların hepsi taraftarımızın takımlarına sahip çıkmasıyla olmuştur. Onlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

MİLLİYET
Yorumlar (0)