Stat için yeni tarih

Mali sebeplerden dolayı yapımı uzayan Vodafone Arena, bu kez de çatı sorunuyla karşı karşıya geldi. Stadın üstünün kapanmasıyla yaşanacak zemin problemi, açılışın Haziran değil Ağustos'a sarkmasına sebep olacak.

GÜNDEM 11.01.2015, 08:39
3856
Stat için yeni tarih

Beşiktaş camiasının bitirilmesini merakla beklediği Vodafone Arena’nın, Haziran ayında yapılması planlanan açılışı, yine ileri bir tarihe sarktı... Kulübün yaşadığı mali kaynak sıkıntısı nedeniyle tamamlanma tarihi sürekli başka bir zamana ertelenen 41 bin 903 kişilik dev spor kompleksinin, bu kez de çatı inşaatının planlaması konusunda sorun yaşandığı için açılışın Haziran’dan Ağustos’a kaydırıldığı öğrenildi. Üst kısmının önemli bir bölümünün kapatılması planlanan stadın, zemininin bozulma riski bulunduğu için bu konuda Alman ve Hollandalı uzmanlarla çalışmaların yürütüldüğü bildirildi.

Galatasaray da yaşamıştı

Üzeri kapalı olduğu için güneş ışığından maruz kalacak bölümü ilk etapta paneller yardımıyla bozulma sorunundan kurtarmayı planlayan Siyah-Beyazlılar, bu uygulamanın da maliyetli olması nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Galatasaray’ın sahası Türk Telekom Arena’da da bir dönem görülen sorunun önüne geçmeyi planlayan yönetimin, Fransa’da özel bir çatı yaptırmayı planladığı ifade edildi.

Türkiye’de ilk olacak

Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena, Türkiye’nin ilk akıllı stadı olma özelliğine sahip... Kendi enerjisini kendisi üretecek olan 41 bin 903 kişilik dev spor kompleksinde, 1800 metre karelik Türkiye’nin en büyük Kartal Yuvası ve BJK Müzesi olacak. Stattaki loca sayısı 147, VIP koltuk sayısı 2150 ve loca koltuk sayısı ise 1847 kişi olarak tasarlandı.

Yorumlar (9)
ysnylmz 6 yıl önce
Baska isiniz yokmu sizin
fatih 6 yıl önce
hazirandan ağustosa kaydıysa orda oynamamızda ağutostan ekime kaymış demektir bu bunun göstergesi
ufuk 6 yıl önce
Gina geldi su stad meselesinden hani baskan herzaman her kanala cikip konusuyodu sezonun son macina yeni stadimizda oynuyacagiz diyordu cati ocak ayiinin sonunda takilacak diyordu nedense bu sitkediklerine kendisinden baska Kimse inanmiyordu hep bos laf konustu bari kiimseye tarih verme kulubun ne durumda oldugu ortada gec olsun guc olmasin cik de gelecek sezonda acilisi yapacaz de yeter artik...
marco 6 yıl önce
yalan haber. çatı diğer statlardaki gibi gökyüzünü kapatmayacak. şeffaf olduğu için güneş ışınları çimlerin üzerine gelecek.
BERGAMALI 6 yıl önce
YALANCI FANATİK ...!! RENKLİLERİN YALAKASI...!!!
tekin 6 yıl önce
bigun yalancı bi çoban varmış.........::)
cenkk 6 yıl önce
Haberin nasıl yazıldığı çok önemli. Ağustos ta bitse bile en hızlı yapılmış stat olacak. Sanki 5 yıl geçmiş gibi lanse ediliyor. Oyuna gelmeyin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın