Stat bitmeden Beşiktaş'ın kasası doldu!

Beşiktaşlı taraftarlar 12 bin sezonluk bilet satın alırken, 4 bin 500 tane VIP tribünü biletlerinin de bitmek üzere olduğu açıklandı.

GÜNDEM 14.04.2015, 09:35
2148
Stat bitmeden Beşiktaş'ın kasası doldu!

Beşiktaş'ın son 2 yıldır gecesini gündüzünü birbirine katarak yapımına devam ettiği Vodafone Arena daha tamamlanmadan siyah-beyazlı kulübe yaklaşık 50 milyon liralık gelir getirdi. Dün itibariyle sona eren kombine satışlarında Beşiktaşlı taraftarlar 12 bin sezonluk bilet satın aldı. Toplam 41 bin 903 koltuk kapasiteli olacak yeni statta VIP, loca, protokol, sponsor ve rakip takım tribünü hariç satışa sunulan kombinelerden en çok ilgi kapalı ve numaralı olarak adlandırılan tribünlere gösterildi. Beşiktaş'ın gelecek sezon maçlarını oynayacağı stadın kullanıma başlanmasıyla birlikte kale arkası tribünlerinden 15 bin kombine daha yapılması beklenirken, 4 bin 500 VIP tribünün hemen hemen tamamının satıldığı öğrenildi. 12 bin kombineden yaklaşık 20 milyon liralık gelir elde edilirken 147 locanın tükenmek üzere olduğu belirtildi.


Kaynak arayışı sürüyor

 


Son aylarda yaşadığı ekonomik sıkıntı nedeniyle stat inşaatında vites küçülten siyah-beyazlı kulüpte Başkan Fikret Orman'ın Vodafone Arena'nın yeni sezona yetişmesi için kaynak arayışında olduğu ortaya çıktı. Başkan Fikret Orman daha önce statla ilgili yaptığı açıklamalarda “İki sezondur her maçımızı deplasmanda oynuyoruz. Stadı bir an önce yeni sezona yetiştireceğiz. Bunun için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. Stadımız bitince rakiplerimizle aynı gelirlere ulaşıp para basacağız” demişti. 

Yorumlar (5)
fatih 6 yıl önce
bu stad 29 ekime kesin bitiyormu biri yorumlasın
asi kartal 6 yıl önce
sezonun 2. yarısına yetiştirmeye çalışıyorlar.anlıyacağın seneye ilk yarı göçebe yaşamaya devam....
rıza 6 yıl önce
bu saçmalıklarla kerızlerı kandırırsın ancak. satış olsa ne olacak. başarı o. sampıyonluk yok. kupa yok. sıkeyım böyle becerıksız yonetımı ben.
grkan 6 yıl önce
seneye değilde bir dahaki seneye çatı hariç biter çatıda 4 yıl sonra tamamlanır demiştim ve ne yazıkki dogru çıkacak çünkü fikret ormanın şekil verdiği kadro 3. olur,
tekin 6 yıl önce
buralarda birbirimizi yeriz anca.dilenci fikretle bu iş gitmez.çoğonuza acı gelsede bu kulubun arap yada rus bir iş adamına devredilmesinden başka çare yok.bence çare budur.yoksa renklilere tuvalet kağdı olmaya devam edeceğiz.bu yönetim daha stat bitiremiyor ve bilet satmak için yalan söylüyor.stadı ağustos 2014 de açıyolardı ne oldu?kimse inkar etmesin f.ormanın ağzıyla söylediği en az 2-3 link var koyarım buraya fikretçileri rezil ederim.seneye bu takımla en iyi 3.sün.derbi galibiyeti unuttuk.hadi galibiyeti bırakın bu yıl derbilerde golumuz yok golümüz.bjk 12. olduğu senelerde bile renklilere gol atıp puan aldı.gs ye bırak galibiyet gol atamazsak 55 yıllık ligin rezillik rekorunu kırıcaz.TEHLİKENİN FARKINDAMISINIZ