Stat Ağustos Ayında Bitmez!

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, “2 veya 3 sene içerisinde şampiyon olacağız” dedi.

GÜNDEM 19.08.2015, 11:56
156
Stat Ağustos Ayında Bitmez!

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, “2 veya 3 sene içerisinde şampiyon olacağız” dedi.

Siyah-beyazlı kulübün ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi, İstanbul AydınÜniversitesi’nde katıldığı bir sempozyumda açıklamalarda bulundu.Sempozyumda Engelli Baskebol Takımı ve bu sene şampiyonluğa ulaşanBeşiktaş Hentbol Takımı’nın oyuncuları da yer aldılar.

“KONTROL ALTINA ALMAMIZ GEREKİYORDU”


Beşiktaş’ın mali anlamda dağınık bir sürecine denk geldiklerinibelirten Ahmet Nur Çebi, “Borçların yapılandırılması gerekiyordu.Geldiğimiz günden itibaren 1 yıl feda süreci gördük. Sağ olsun Beşiktaşailesi bu sözde zorlansa da üzerinden gelmeyi bildik. Biz göreve, 580milyon TL borçla geldik. Herkes başladı, 'benim 5 alacağım var 10alacağım var' diye. Bunları kontrol altına almamız gerekiyordu ve busüreci sağladık” diye konuştu.

Çebi, futbol anlamında yeterli başarı yakalayamadıklarını ifadeederek, “Stadımız olmadan çok huzurlu ve keyifli bir süreçgeçiremeyeceğiz. Evimize kavuşacağımız bir süreç olacak. Onu bekliyoruz”ifadelerini kullandı.

“BAŞKANIMLA ÇOK KEYİFLİ ÇALIŞIYORUM”


Kendisinin Beşiktaş yöneticilik koltuğunda oturmasından dolayı onurduyduğunu vurgulayan Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi,“Beşiktaş’ın bana verdiği bir bedeldir. Başkanlık her Beşiktaş’lınınarzu ettiği bir şeydir. Ben başkanımla çok keyifli çalışıyorum. Onungörevi bıraktığı gün belki başkan olabilirim” şeklinde konuştu.

“BİR SONRAKİ SENE TAŞLARIN YERİNE OTURACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”


Ahmet Nur Çebi, “Her Beşiktaşlı gibi biz de şampiyon olmayı çok istiyoruz” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yönetici olursanız orada da şampiyonluğu istemenin sizi ne kadardürttüğünü göreceksiniz. Mali anlamda içine düştüğümüz bir durum oldu.Biz bundan çıkmayı becerdik. Bunu bu sene zorladık ve önümüzdekiyıllarda Beşiktaş’ın şampiyon olacağına inanıyorum. Evet hedef var, 2veya 3 sene içerisinde kesin olacağını söyleyebilirim. Futbol anlamındaancak bu sene adım atma imkanı bulabildik. Bir sonraki sene taşlarınyerine oturacağını düşünüyorum.”

“İLLA YILDIZ OLMAK ZORUNDA DEĞİL”

Transferlerde teknik ekibin ve Önder Özen’in verdiği rapora görehareket ettiklerini ifade eden Çebi, “Yıldız transfer dediğimizde de,Slaven Bilic ve Özen’in arzu etmediği hiçbir futbolcu gündeme alınıpkonuşulmuyor. Onlar istemiyor da Orman ve Çebi yıldız istiyor diye birşey yok. İlla yıldız olmak zorunda değil. Beşiktaş’ın alt yapılarındangelenlerle de olur bu iş. Bir sürü yıldız isim sayıp burada gelecek seneşampiyon olacağız diye nara atarım. Bu da boşuna konuşulmuş olur” dedi.

“TRANSFERLERİN HEPSİ OLACAK DİYE BİR ŞEY YOK”

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, kendisinin transfersüreçlerine hiç karışmadığını belirterek, “Ancak ben görev adamıyım.Göreve koşarım. Tolga transferinde teknik heyet istedi, yöneticiler onayverdi, ben de yola çıktım. Ben, Ronaldinho’nun nasıl bir futbolcuolduğu ve hangi bölgede oynadığı konusunda yorum bile yapamam. Teknikkadro ve yönetimden onay çıkınca süreci takip ettim. İlk başlarda 13milyon Euro’ya transfer olmak isteyen futbolcuyu, 5 milyon Euro ileyolcu ettik. O transfer gerçekleşmedi. Transferlerin hepsi olacak diyebir şey yok” açıklamalarında bulundu.

“KEYFİ SEFA SÜRÜYORLAR”


Öğrencilerin yıldız isim transferinde Beşiktaş’ın neden başarısız olduğunu sorması üzerine Ahmet Nur Çebi, şu cevabı verdi.

“Drogba’nın Galatasaray’da ortaya çıkardığı problemleri görememişsiniz. Sneijder’de de başlangıçtakötü giderken sonra iyi oldu. O da ilk süreçle sonraki süreç arasındakifarkla alakalı. 3-4 milyon değerinde bir ücretten bahsediyoruz. Sizverdiğiniz paranın karşılığını istediğiniz zaman kötü oynuyorlar, biryere transfer olacaklarsa iyi oynuyorlar onun dışında keyfi sefasürüyorlar” diye konuştu.

“BİZE BU ZAMANA KADAR AHLAKİ ANLAMDA KÖTÜ FUTBOLCULAR GELDİ”

Çebi, takım içerisinde Fernandes’in bu sezon yaşadığı sorunlarhakkında ise Portekizli yıldızın iyi bir oyuncu olduğuna değinerek, “Bizona ne yaptık da güzel oynamadı. Birden bire oynayan adam oynamamayabaşladı. Biraz kafa yormalıyız biz de. Bu arkadaşların idare edilmesiçok zor insanlar. Herkes haddini bilecek. Beşiktaş’tan değerli değil hiçkimse. O bize saygısızlık yapıyorsa biz de gerekeni yaparız. Bize buzamana kadar ahlaki anlamda kötü futbolcular geldi. Querasma olayındakisebepleri de araştırmak gerek. Bizimle ilgili herhangi bir sorun yoktu”şeklinde konuştu.

“BENİM OYUM OLUMLU YÖNDE OLUR”

İbrahim Toraman ile Sezer’in kavga edip takımdan uzaklaştırılmasısorunuyla ilgili Çebi, “Bir futbolcu 3 kere ayrı ayrı yerlerde kavgaetmez. İlla ki vardır bir dertleri. Ama İbrahim Toraman da Sezer deBeşiktaş’ı seven ve hakiki Beşiktaşlı futbolcular. Onları kazanmanınyollarını aramalıyız. İbrahim ve Sezer ile ilgili yönetim kurulundaoylama olursa benim oyum olumlu yönde olur” ifadelerini kullandı.

STAT AĞUSTOS AYINDA BİTMEZ”


Çebi, inşaatı devam eden Vodafone Arena Stadı'nın Ağustos ayınayetişmeyeceğini belirterek, “Bu problem, çatının çok ilginç birmimariyle, boğaza ve Dolmabahçe’ye yakışır bir şekilde yapma amacımızdankaynaklandı. 6-7 hatta 8 ay da uzayabilir. Başkanımız Ağustos’tabitirin derse ben de burayı Ağustos’ta bitirmeye çalışırım” dedi.

“DANY HADDİNİ AŞMIŞTIR”

Ara transfer döneminde Dany’nin takıma alınmasında hata yaptıklarınıdile getiren Ahmet Nur Çebi, “Bu Dany olmamalıydı, daha iyi bir futbolcuolmalıydı. Herkesin bu konuda biraz hoşgörüye ihtiyacı var. Danyhaddini aşmıştır. Gereği de yapılmıştır” diye konuştu.

Yorumlar (0)