Sportif direktör konusunu yine rafa kaldırdı

Beşiktaş'ta teknik direktörlük görevine getirilen Şenol Güneş, antrenman ve kamp tesislerinin sadece idman yapılan, iş için kullanılan bir yer değil, sosyal hayatın yaşandığı bir merkez haline getirilmesini istedi.

GÜNDEM 11.06.2015, 17:48
1520
Sportif direktör konusunu yine rafa kaldırdı

Teknik ekibin kalması için kamp tesisinden bağımsız bir bina isteyen Şenol Güneş, bütün altyapıyı da tamamen Ümraniye'ye taşıyor. Saha zeminlerini değiştirmekte olan yönetim, Şenol Güneş'in diğer isteklerini yerine getirmek için de çoktan harekete geçti bile. Önceki yıllarda da konuşulan fakat hayata geçirilemeyen sağlık merkezi de Şenol hocanın gelişi ile tamamlanıyor. Takımın yemek yediği lokanta bölümü, fitness ve soğuk odanın yer aldığı sağlık merkezine dönüştürülüyor. Ayrıca tesislere futbolcuların birlikte zaman geçirmesinin sağlanacağı sosyal alanlar yapılıyor. Şenol Güneş bu değişikliklerdeki amacını futbolcuların odalarına kapanıp yalnız kalmaları yerine aralarındaki iletişimi ve arkadaşlığı daha fazla artırmak olarak açıkladı.

SPORTİF DİREKTÖRLÜK YENİDEN RAFA KALKTI

Beşiktaş yönetimi, takımda tek yetkili olan ve bütün futbol birimlerinin kendisine bağlanmasını isteyen Şenol Güneş'in talebini olumlu karşıladı ve sportif direktör konusunu yine rafa kaldırdı. Bunun yerine Şenol Güneş ve yönetim arasında koordinasyonu sağlayacak ve futbolculara abilik yapacak eski futbolculardan bir ismin göreve getirilmesi düşüncesi ağırlık kazandı.

DHA

Yorumlar (6)
Kenan 6 yıl önce
Sportif direktöre vereceğin para ile alt yapı'ya düzgün zeminli bir antrenman ve kamp tesisi yaparsın daha iyi.Şenol hocam çok isabetli bir seçim olmuştur.Bakmayın siz loser,moser hikayelerine!..Winner'ın kralıdır,ezeceğiz o renklileri,hem de kendi sahalarında,Muslera da kurtaramayacak o cinconu!..
kartalizmir 6 yıl önce
Sportif direktor çok para almiyo ki. Onder ozen 40 bin lira maaş aliyodu bu para futbolcularin aldiğinin yaninda çerez parası
kurumsallık 6 yıl önce
kurumsallaşmaya, profesyonel yönetilmeye yine ara verdik. günlük düşünmek en büyük sorunumuz. bugün şenol hoca geldi sportif direktör olmasın önümüzdeki sezon başkası gelsin direktör olsun sonra onlar gitsin vs vs. hoca gelsin takımını çalıştırsın, hazırlasın tüm söz hakkı onun olsun ama sırf transfer için bile iyi sportif direktör şart, yöneticilerle olacak iş değil, ayrıca transferde hocalara güvenmiyorum, bu işi bilen birinin gece-gündüz - 7/24 çalışması gerek. örneğin bugün kaleci sıkıntısı yok deniyor kaleci bakılmayacak eyvallah ama önümüzdeki sezon hoca kaleciye ihtiyaç var dedi ne olacak? o gün kim boştaysa veya menajerler kimi önerirse 2-3 video izlenip o alınacak! oysa o 1 yılda her mevkiden oyuncuları takip etmiş-ettirmiş elinde oyuncu havuzu olan bir sportif direktörün olursa ihtiyaç anında hazır olursun
Adlerauge 6 yıl önce
Zemini degistiriyorsun iyi hos sonra Maci patates tarlasinda yapicaksin. Ne anladim bundan?
hasan kurtkaya 6 yıl önce
türkiyede ne zaman yabancı başkan ve yabancı yönetici transferleri başlarsa ancak seviye atlanır .fikret orman a bakın ne dediğimi anlarsınız. samet ,biliç güneş , sportif direktör önder sözen 5 yıllık yapılanma ,bla bla bla.haftaya netleşir.beyaz yalanlar,stad 2014 ağustosa yetişir.
gadar halıyev 6 yıl önce
lemi ve dobi hasanıda teknik ekipte görmek isteriz .çebi bu çapsızlığın ve yaptığın bedava reklamı bu taraftar unutmaz.ronaldinyonun abisine yaşattığın İstanbul gecelerini unutmadığımız .yeni stad size kabus olucak .niye yaptık kı diyeceksiniz