Sonucu Önceden Yazmak !

KartalBakisi.com yazarı Adnan Dinçer kaleme aldı.

GÜNDEM 12.10.2014, 16:55
811
Sonucu Önceden Yazmak !

Ulusal takımımız iki gün kala ortaya çıkartılan bir röportaj ile belinden vuruldu .Almanyadan kadromuza dahil ettiğimiz genç futbolculardan Hakan'ın Babası çenesini tutamayıp acemice konuşturulunca büyük gazetecilik olayı gibi bir gün önce Ulusallarımızın ve Terim'in moralini alt üst etti .!


tısında sert bir çıkışla medyaya ağır sözlerle çatan hocamız durumu bildiğini ve farklı bir olayın anlamsız değerlendirildiğini ortaya koymaya çalıştı.Aslında burada olan Ulusal takımın kaybettiği grup maçı oldu .Çek Cumhuriyeti bizi sahamızda yenince dibe oturduk.


  Öncelikle belirtmeliyim ki bir futbolcunun silaha ihtiyacı yoktur kampta!Getirenlerin orada işi olmaz .İkincisi söylenen tarzda bir eylem varsa o futbolcunun bileti kesilir ve artık Ulusal formayı giyemez.Bir başka durumda Ulusal takım kişilerin değil Türk Ulusunu temsil eden bir takımdır.Oraya gelecek futbolcu örnek olmalı ve arkadaşının kampına gelmediğini bilmelidir .


Forma kapris kaldırmayacak kadar kutsaldır.Babalara gelince hiç de iyi bir zamanlama seçmedi .Niye bu kadar sustu ki !?Bula bula iki gün kala mı aklı başına geldi !? Yukarıdan aşağıya sıkıntı ve ayıp dolu bir ortam yaratıldı .Ayrıca Sadece bir futbolcuyu kazanmak adına mı yapıldı bu mücadele!? sakatlıklarını öne süren futbolcuların raporlarını da pek önemsemiyorum .Benim dönemimde kampa rapor gönderip gelmeyen futbolcuyu bir daha Ulusal takıma çağırmadım .Futbolcu aynı tarihte İngiltere de özel bir turnuvaya katılmıştı.Benden sonra yine alanlar oldu ..!


   Bu bir suçtur ,ayıptır,kötü örnektir ve asla futbolda yeri yoktur .Hele silahın asla adı geçmez kampta Orası silah atış talimgahı veya kabadayı karargahı değildir!Bu tür futbolcuyu kazanmak yerine üç futbolcuyu kaybetmeyi göze almak da ayrı bir tartışılacak konu .Yani ortada bir sorun var asla af edilmeyecek ve herkes birilerini suçluyor maça iki gün kala ortaya çıkıyor bu medyada ki buda bir sabotajdır!


  Bütün bunlar hep vardı .Bir şekilde birbirimizi yemekle meşgulüz futbolda .Yerimiz de sonunculuk grupta .Zor gelinen imparatorluk makamı da yara almıştır .Bu  kadar bunalımlı sosyal  bir süreçte umutlarımızı futbola montajladığımız maçın kaybedilmesinde bu ortamın da rolü olmuştur .Ayrıca yıllarımı verdiğim futbolda bana davetiye göndermeyen federasyonumuz kendi tercih ettiği (!) kişilere davetiye vererek futbol seyircisini adeta dışlamış ve desteksiz bir takım olarak kendi sahamızda yalnız kalmışızdır .


Hiç bir havası ve ortamı olmayan bu durum ,futboldaki yerimiz,artık her şeye dur demenin zamanını işaret etmektedir .A.Avcının işin başında 'Bavulum hazır!'demesi ile benim hiç yenilmeyen gol dahi yemeyen Genç.Amatör ve A milli takımın başından alınmamın senaryoları arasında fark yoktur .Demek şimdi Terimin de ipini  çekmek isteyenler sahnededir .Oyun değişmiyor ve biz Şenol Güneş,Adnan Dinçer,,Abdullah Avcı ,Fatih Terim ile  öteki meslektaşlarımıza oynanan ve  hiç değişmeyen senaryolara suskun kalmayı prensip edinmişiz.


   O zaman susun ve futbola  bu kadar yatırım yapmayın .Hani eskiden derlerdi bize plan değil pilav lazım diye .Aynen öyle zaten o ortamın içinden gelen zihniyetimizle gelişen futbol dünyasını izlemeye devam ve 80 milyonluk ülkeden boş tribünler ile Ulusal formayı temsil edecek 25 oyuncu kıtlığını yaşamaya devam .Neyimize futbol bizim! Oturun TV ye izleyin oynayanları ve ezberleyin yabancı hoca ve futbolcu isimlerini..Onlar silah çekmeden sahada yenilikler icat ediyorlar..Belki anlarsınız.Bu arada yağcılara da kalemleri için yeni reçeteler lazım!

Yorumlar (0)