''Son 7 haftayı iyi yönetmeliyiz''

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, şampiyonluğun formülünü verdi...

GÜNDEM 20.02.2016, 09:28 20.02.2016, 09:30
335

 BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman, şampiyonluk hedefine ulaşmak için son 7 haftada kriz ve stres yönetimlerini iyi yapmaları gerektiğini söyledi. Geride kalan 3 sezonda kendilerini zirve yarışının gerisinde bırakan en önemli sorunun bu olduğunu ifade eden Orman, “Her şey iyi giderken bitime 7 hafta kala ortaya çıkan krizleri ve artan stresleri iyi idare edemedik. Biz bugünkü takımın temellerini esasında 3 yıl öncesinden attık. Genç ve potansiyelli oyuncuları bir araya getirerek başarı vaat eden bir kadro oluşturduk. Esasında hâlâ da genç bir kadroya sahibiz. Ancak takımımızın iskeletinin 3 yıldır birlikte oynaması ve sonradan katılanların da onlara uyumu bizi şu an bulunduğumuz noktaya getirdi.

‘YENİ STADIMIZDA KUPAYI KALDIRMAK İSTİYORUZ’

TABİİ ki bu sezon takımın başında Şenol Güneş gibi dünya çapında tanınan, kendisini kanıtlamış, herkesin saygısını kazanmış, çok büyük tecrübeler yaşamış bir teknik direktörün, öğretmenin olması da büyük avantajımız. Genç oyuncularımızın yanında deneyimli, büyük kariyerli ama egosu, kaprisi olmayan futbolcularımızın da bulunması çok önemli. 

BU sezon sonunda ortaya çıkacak krizleri ve stresleri hem Şenol hocamızın hem de birbirlerine kardeşlik ruhuyla bağlanmış 

oyuncularımızın iyi yöneteceği konusunda şüphemiz yok. Onlara güveniyoruz. Bizler yöneticiler olarak da elimizden gelen desteği kendilerine veriyoruz.

Takımımızın sergilediği futbol herkesin takdirini topluyor. Bu takdirleri sezon sonunda stadımızda şampiyonluk kupasını kaldırarak taçlandırmak istiyoruz” şeklinde konuştu. Vatan
Yorumlar (3)
Coskun 5 yıl önce
Sen istifa etmeden Besiktas gun yuzu goremez ve asla Sampiyon olamaz. Bak senin yuzunden kimse maclara gitmiyor. Ben dahil!
samedis 5 yıl önce
Hayır, biz gidiyoruz birader. Hem de her zamankinden daha coşkulu ve arzuluyuz. Çünkü bu senin beğenmediğin adam, takımı karanlıktan aydınlığa çıkardı. Borç batağındaki kulübü ayağa kaldırıp, stadını yaptı. Harika transfer politikalarıyla yeniden şampiyonluk yarışına dahil olmasına vesile oldu. Sen ve senin gibileri biz Beşiktaş taraftarı saymıyoruz. O yüzden sesini kes ve yol al.!
Hako 1903 5 yıl önce
La Çoşkun gelmezsen gelme la maça biz gidiyoz çokta iyi oluyo valla. Uzun zamandır bu kadar keyifli ve çoşkulu olmuyodu maçlar. sen ne olsun istiyosun. Renklimisin sen laa