Sivok'un Unutamadığı O Maç!

Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti ile oynayacağı mücadele öncesinde Michal Kadlec ve Tomas Sivok basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

GÜNDEM 10.10.2014, 02:51
3182
Sivok'un Unutamadığı O Maç!
Çek Cumhuriyeti'nin Beşiktaşlı oyuncusu Tomas Sivok ile Fenerbahçeli ismi Michal Kadlec, Türkiye mücadelesi öncesinde basın toplantısında soruları yanıtladı. İki oyuncu, EURO 2008'de Türkiye'ye 2-0'dan 3-2 verdikleri mücadeleyi unutamadıklarını söyledi.
 
İŞTE AÇIKLAMALAR...
 
"Uzun süre sonra milli takıma dönmenin nasıl bir duygu olduğu sorulan Sivok, "Uzun bir sakatlık sonrasında önce kendi takımımda oynadım sonrasında da milli takıma geldim. Bana değer verip takıma çağıran teknik direktörümüz Pavel Vrba'ya çok teşekkür ediyorum. Beşiktaş'tan 7 oyuncu Türk Milli Takım'a çağırıldı. En az 2'sinin ilk 11'de forma giyeceğini düşünüyorum. Tolga Zenginve Ersan Gülüm'ün kadroda olacağını düşünüyorum. Genç ve iyi oyuncularımız var. Zor bir maç olacak." dedi.
 
"KENDİ EVİMDE KONUK OLMAK..."
 
Türkiye'nin çok güçlü bir takım olduğunu kaydeden Kadlec, "Tek tek isim vermek doğru olmaz çünkü Türk Milli Takımı çok iyi oyunculardan oluşuyor. Bizi bu maçta en çok zorlayacak faktör ise zorlu atmosfer olacak. Bu maç benim için çok değişik olacak. Kendi evimde konuk oyuncu olarak forma giyeceğim. İlginç bir deneyim olacağı kesin" ifadelerini kullandı.
 
"GÖKHAN TÖRE TEHLİKELİ"
 
Takım arkadaşı Gökhan Töre'nin tehlikeli olduğunu kaydeden Tomas Sivok, "Taraftarlar yarın çok zorlayacaklardır. Takımdan isim sayacak olursam Arda Turan'ı söeyeyebilirim. Hem Galatasaray'da hem de Avrupa'da önemli işler yapıyor. Onun haricinde forma giyecek mi bilmiyorum ama Gökhan Töre'nin tehlikeli bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim. Türkiye'de eksik olan isimler onlar için bir kayıp. Futbolun içinde bu durumlar var. Türk Milli Takımı'na seçilen isim yeterince kalitelidir diye düşünüyorum. Maça her türlü duruma hazır şekilde çıkacağız" diye konuştu.
 
"TOLGA'NIN OYNAMASI ONLAR İÇİN AVANTAJ"
 
Volkan ve Onur'un eksikliğinde Tolga'nın oynayacak olmasını değerelndiren Sivok, "Tolga'nın oynayacak olması onlar için avantaj bile olabilir. Kendi takım arkadaşım olduğu için demiyorum ama Tolga Türkiye'nin en iyi kalecisi. Diğer eksiklerin yerine seçilen isimler de bu seçimin doğruluğunu kanıtlamak için ellerinden geleni yapacaklardır. Kesinlikle zorlu bir maç olacak." şeklinde yorum yaptı.
 
"HARİKA BİR ATMOSFER OLACAĞINI BİLİYORUM"
 
Saraçoğlu'nda iyi bir atmosfer olacağını kaydeden Kadlec, "Kesinlikle harika bir atmosfer olacağını biliyorum. Bana karşı en ufak bir tepki olacağını düşünmüyorum. Güvenlik veya taraftar tepkisinden korkumuz yok. Bu yönde haberler çıktı ama yanlış. Bu statta oynamaktan büyük zevk alıyorum" sözleri ile değerlendirme yaptı.
 
"2008'DEKİ 3-2'LİK MAÇI UNUTMADIK"
 
EURO 2008'deki maçın hatırlatılması üzerine Sivok, "2008'deki 3-2'lik maçı hiçbirimiz unutmadık. Türkiye'De bu kadar ciddi yatırımlar varken büyük bir turnuvaya katılamamış olmak büyük hayal kırıklığı. Kaybedilen ilk maçtan sonra ciddi eleştiriler vardı. Biz de tüm durumlara açığız. Onların üzerindeki bu baskıyı lehimize dönüştürmeye çalışacağız" dedi ve basın toplantısı sona erdi.
Yorumlar (0)