Şikede kumpas operasyonu: 28 gözaltı

"Şikede kumpas" soruşturması kapsamında, İstanbul merkezli 28 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda, aralarında gazeteci, avukat ve polislerin de bulunduğu 28 kişi gözaltına alındı.

GÜNDEM 19.04.2016, 09:09 19.04.2016, 09:10
4441

 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ/PDY "Şikede kumpas" soruşturması soruşturması kapsamında 28 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

 
Alınan bilgiye göre, soruşturma çerçevesinde "terör örgütü kurmak", "terör örgütüne üye olmak", "yasa dışı dinleme" gibi iddialara yönelik 6'sı tutuklu 64 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
 
Karar doğrultusunda İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul merkezli 28 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 28 kişi gözaltına alındı.
 
Gözaltına alınanlar arasında gazeteci, avukat ve polislerin de bulunduğu öğrenildi.
 
Operasyonlar devam ediyor.
 
GÖZALTI LİSTESİNDE ŞU İSİMLERİN OLDUĞU İDDİA EDİLDİ:
 
- KPSS soruşturmasında da adı geçen Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan
 
-  Fethullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli
 
-  Ergenekon, Balyoz, Casusluk, Odatv ve Şike gibi operasyonları yöneten emniyet müdürleri Nazmi Ardıç, Tufan Ergüder, Mutlu Ekizoğlu ve Yurt Atayün gibi emniyet müdürlerinin avukatlığını yapan avukat Cemalettin Mutlu (Şike Davası'nda Trabzonspor eski Başkanı Sadri Şener'in de avukatıydı)
 
- Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Karakuş (Aynı zamanda TFF eski Tahkim Kurulu üyesi)
 
- Mutlu Ekizoğlu (Şike operasyonunu gerçekleştiren eski Organize Suçlar Şubesi Müdürü)
 
- Ekizoğlu'nun o dönem yardımcılığını yapan şube müdür yardımcısı Ahmet Davulcu
 
- Eski Organize Suçlar Şubesi Müdür Yardımcısı Emniyet Amiri İbrahim Emre (Ergenekon soruşturmasında Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ün İzmir'de Zekeriya Öz ile birlikte tanık olarak ifadesini alan isim)KAYNAK:ANADOLU AJANSI
Yorumlar (0)