Şike Davası'nda karar verildi

3 Temmuz 2011'de görülmeye başlanan Şike Davası'nda karar çıktı.

GÜNDEM 09.10.2015, 20:08 09.10.2015, 20:13
2113
"Şike Davası"nda 3 Temmuz süreciyle ilgili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yeniden yargılamada karar duruşması olması beklenen 6. celse görüldü.

Mahkeme içlerinde Aziz Yıldırım, Olgun Peker, Tayfur Havutçu, Cemil Turan, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Ali Yıldırım, İbrahim Akın, Korcan Çelikay, Serdal Adalı'nın da yer aldığı sanıkların beraatine karar verdi. 

Davadan beraat kararı çıkmasının ardından gözler Trabzonspor'a çevrildi. Trabzonspor'un, bu karara itiraz olarak Yargıtay'a başvurması da söz konusu. Davanın sanıklarının ise 3 Temmuz sürecinden mağdur oldukları gerekçesi ile dava açmalarının gündemde olduğu belirtildi.

Ayrıca, Fenerbahçe'nin de şike iddiaları ile 3 yıl Avrupa'dan uzak kaldığı gerekçesi ile hem Türkiye Futbol Federasyonu'na hem de UEFA'ya ayrı ayrı tazminat davaları açabileceği kaydedildi.
Yorumlar (3)
Zuhtu 5 yıl önce
F.Orman da 3 senedir Besiktasin marka degerini yerlere dusurdu. Hepiniz ayakta uyuyorsunuz!
rech 5 yıl önce
fenerbahçe davayı açar ve kazanır.. avrupa kupalarına katılamamayı geçtim. 100 yıllık kulubün itibari ve marka değerinin zedelenmesi.. gibi konulardan da dava açacaktır.. biz de açmalıyız.. ayrıca madem artık beraat ettiler.. fenerle süper kupa maçını da yapalım !!
abt 5 yıl önce
nahhhh dava edebilirler. şike lafının geçmesi bile tedbir amaçlı olarak uzaklaştırabilir. neyin kafasını yaşıyor bu haberi yapanlar. :S