Show Tv Milli maçı yayınlamayacak! Canlı Yayın Krizi

A Milli Takım'ın Hollanda ile Amsterdam'da oynayacağı maçın yayıncı kuruluş Show TV'de yayınlanamayacağı haberi Türkiye'nin gündemine oturdu

GÜNDEM 25.03.2015, 14:02
1581
Show Tv Milli maçı yayınlamayacak! Canlı Yayın Krizi

 A Milli Takım'ın Hollanda ile Amsterdam'da oynayacağı maçın yayıncı kuruluş Show TV'de yayınlanamayacağı haberi Türkiye'nin gündemine oturdu. Show TV'nin yönetimine el koyan TMSF, 11 Mart'ta aldığı kararla Hollanda - Türkiye maçını yayınlamama kararı aldı. TMSF'nin bu kararı 3 gün içerisinde değişmez ve yeni bir ihale yapılmaz ise Hollanda - Türkiye maçı sadece radyodan yayınlanacak. Yaşanan büyük krizin ardından devreye giren Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri acil eylem planı hazırladı. İşte o acil eylem planı:

 

* TMSF ile görüşmeye başlayan Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri, 28 Mart'ta oynayacak olan Hollanda - Türkiye maçının yayınlanmasını, geri kalan maçlar için ise yeniden bir ihale açılmasını talep etti. TFF'nin talebini değerlendirmeye alan TMSF yetkilileri kararını en kısa süre içerisinde TFF tarafına iletecek.

 

* TMSF'nin "bir maçlık yayın teklifini" kabul etmemesi ihtimaline karşılık altrenatif planlar hazırlayan TFF yetkilileri, 4 gün içerisinde ihale düzenlemeyeceği için Devletin yayın organı TRT ile de dirsek temasına başladı. TMSF ile TRT yetkililerini bir araya getirmeyi planlayan TFF, 1 maçlık yayın ve arkasından da yeni bir ihale için natif planlarını hazırlamaya başladı.

 

* TMSF yetkilileri, 11 Mart'ta aldığı kararı Show TV çalışanlarına iletse de Hollanda - Türkiye maçının yayını sağlayacak ekipler Amsterdam'a gitti. Yayın ekibinin yanı sıra Show TV'nin çalışanları da Amsterdam'a giderek TMSF ile TFF arasındaki görüşmelerden çıkacak sonuçları beklemeye başladı.

 

SPORX

Yorumlar (5)
hamit 6 yıl önce
Lan yayinlasa ne olur yayinlamasa ne olur.
Kartal 6 yıl önce
Yayanlasada bir yayaınlamasa da bir benim için. Sarı lacivert 20 numaraya sahip kişi Milli Takımın kaptanı ise, hatta bu 20 numara milli takımda bulunuyorsa ben bu maçı izlemem.
ulan 6 yıl önce
o adam aforoz edılmedıkce forza hollanda..sızın adaletınızıskım
kartal kartal 6 yıl önce
20 numaralı ibne oldugu sürece milli takımı desteklemiyorum
kartal 5 yıl önce
20 yi istemiyoruz