Sezonun golü Cenk'ten

Bu golle Beşiktaş bir beraberlik hakkı kazandı. Bu kadar da yedek kalıp gol atan başka oyuncu yok...Rıdvan Dilmen kaleme aldı...

GÜNDEM 24.04.2016, 06:28 24.04.2016, 06:29
253

 Maça bakarsan yüksek kalite var mı? Hayır.. Ama heyecan var mı? Var... Hatalar var mı? Var... Beşiktaş'ın ilk golünde İsmail'in ortasında Merthan, Gomez'e asist yapıyor... Ardından Alexis elleri açık penaltı yapıyor ve ilk yarı 1-1 bitiyor. Akhisar ikili maçlarda Beşiktaş'a sadece 1 puan verdi. Son anlarda Şenol Güneş'in değişiklikleri ile Akhisar bol geniş alan buldu. Şenol Güneş de böyle düşündü: Ya 4'ü de yiyeyim ya da 3-3'ü bulayım. Son bölümde de Cenk'i Gomez'i yanına aldı ve 3-3'ü buldu. Akhisar, Beşiktaş'a en az pozisyon veren takım oldu. Doğru oynadılar, doğru oyun planı uyguladılar.

Bu maçta mücadele de ettiler. Bir de ligimizde sırıtan bir santrforları var: Rodellaga... Türkiye'de ligin ilk altısındaki her takımda var. 39 gol atmış takımda 19 golü var. Bu sezonun flaş oyuncusu... Aslında Serdar'ın ekrana yansıyan gözyaşları Beşiktaş'ın halini anlatıyor. Beşiktaş çok istiyor şampiyonluğu. Savaşıyor, mücadele ediyor. Ama böyle olunca kendi oyunundan uzaklaşıyor. Akhisar'ın başarısı Beşiktaş'ın Cenk ile attığı gol bu sezonun en önemli golüdür. Bu golle Beşiktaş bir beraberlik hakkı kazandı. Cenk'e de bravo... Milli Takım ve Beşiktaş'ta bu kadar da yedek kaldıktan sonra gol atan, iş yapan başka oyuncu yok. 7 gol atan başka yedek var mı Türkiye'de? Skor 2-2 iken ve Beşiktaş oyuna hükmederken Güneş sistem değiştirdi, "Bana 1 puan yetmez" diye. Quaresma'yı çıkardı, Cenk'i sağa koydu... En sonunda da Kerim'i aldı, Cenk'i forvete atarak son hamlesini yaptı ve golü de buldu. Buna karşılık Akhisar belki 4 tane pozisyon vermedi Beşiktaş'a... Bu da onların başarısıdır. Bu maçtan 6 golün çıkması da enteresan.
Merthan ilk golde rakibe asist yapıyor. Akhisar'ın attığı gollere bakıyoruz; İlki elle alınıyor ve penaltı... İkincisi Oğuzhan'dan başlıyor, üçüncüsü de öyle...Ama kalesini koruma hünerini göstermiş Akhisar. Soner'in direkten dönen şutu ise Vodafone Arena'da gol olurdu. Belki de maçtan önce zemini sulamamışlardır... Bu maçın sonucu Başakşehir'i de Konya'yı da Osmanlıspor'u da Galatasaray'ı da yakından ilgilendiriyordu. Beşiktaş'ın hücumdaki pozisyon becerisi, defansına yansımış değil. Hala uyumu yok... Kaleci Tolga'nın ayağı da çok iyi değil. Ona göre pozisyon almalı defans oyuncuları... Mesela İsmail o pası atmamalıydı... Sosa tecrübeli ve iyi frikik atan bir futbolcu. Maçın başında kazanılan serbest atışta Quaresma daha düşerken 'Ben atacağım' diyordu. Ama son haftalara giriyoruz ve en iyi frikikçi kim ise o atar. Sosa da son dakikada kazanılan serbest atışta akıllı vurdu. Kaleci Fatih'in duruşuna bakın. Topun nereye gideceğini biliyordu. Ama Akhisar barajı çok uzun olduğu için Sosa topu fazla havalandırdı ve aşağı indiremedi. Ağlamazsan bu iş olmaz! Beşiktaşlı futbolcuların stresi, ağlamaları bize hoş geliyor ama milyonlarca Beşiktaşlı tırnaklarını yiyordu o sırada. Serdar daha duygusaldı. "Eyvah inşallah yenilmeyiz" diye düşünüyordu. O da insan tabii ki, stres yapacak. Geçen sezon G.Saray maçlarını 1-0, 1-0 kazandı. Atletico da böyle şampiyon oldu İspanya'da. Beşiktaşlı oyunculara da şunu söyleyeyim: Ağlamasalar şampiyon olamazlar... Böyle düşünmek lazım. Futbolcularda heyecan, panik olabilir ama o duygular da olmasa bu işi başaramazsınız....

Yorumlar (2)
Gokay 5 yıl önce
Once her zaman besiktasi yakan Tolga ya care bulun.50 defa yollayin su kaleci bozuntusunu dedik!
Emre 5 yıl önce
Tolga efendi senin yüzünden millet borsada parasını kaybettiBirçok kişi birbirini kırdı.Bir özür dile herşey geçsin öylemi.Bizi bu tolgaya mahkum eden sayın yönetim lütfen yeni sezonda bu tolgayı görmek istemiyoruz.