Serdal Adalı'dan basın açıklaması

Şike Davası'nda verilen beraat kararı sonrasında Beşiktaş Kulübü Eski Yöneticisi Serdal Adalı, yazılı bir basın açıklaması yaptı.

GÜNDEM 15.10.2015, 11:51 15.10.2015, 11:54
Serdal Adalı'dan basın açıklaması

 İşte Serdal Adalı'nın yaptığı basın açıklaması:

Türkiye Cumhuriyeti'nin 82 yıllık tarihinde hukukun ayaklar altına alındığı, adalet kavramının büyük yara aldığı vicdanların rafa kaldırıldığı garabetlerle dolu bir süreç nihayet sona erdi...

Her türlü iftira, yalanlarla dolu bu karalama kampanyası karşısında büyük bir kurgunun mağduru olarak büyük acılar çektik.

Bu süreçte farkına vardığımız yapılanmanın varlığını, oyunlarla ve iftiralarla toplumu nasıl yönlendirmek istediğini ve amaçlarını belirgin bir şekilde gördük.

İlgili savcıların dahi adalete güvenmeyip yurdışına kaçtığı bir süreçte masumiyetinden emin insanlar olarak yurtdışından, kamptan Türkiye'ye gelip adalete kendimizi teslim ettiğimizi hatırlatmak isterim.. 

5 kuruş etmeyecek 5 sayfa yazıyla 6 ay cezaevine konulduğumuzda bile önce yüce ALLAH'ın adaletine sığındık, sonra Türkiye Cumhuriyeti'nin adaletine...

Çünkü; bu ülkede HAK, HUKUK ve ADALET diyen ve bunun için mücadele eden binlerce cesur yüreğin olduğunu biliyoruz.. Allah'tan dileğim, kimsenin suçsuz yere böylesine haksız ve art niyetli ithamlarla bir daha karşı karşıya kalmamasıdır.

Bizi tanımayanların bile "Size büyük haksızlık yapılıyor. Büyük bir yanlışlık var" dediği süreçte bu karalama kapmanyasına karşı beni tek başıma mücadele etmek zorunda bırakmayan aileme, dostlarıma teşekkür ederim.

Hesapsız ve tarifsiz bir sevdayla bağlı olduğum Beşiktaş'a leke sürülmek istenmesi kişisel olarak yaşadığım tüm bu sıkıntılardan daha önemlidir. 

Benim üzerimden Beşiktaş'a atılan iftiralar 3 temmuz sürecinde toplumda HİÇ BİR ZAMAN KARŞILIK GÖRMEMİŞTİR. Tesellimiz budur.

***
Bana gösterdikleri bu güven, en karanlık anlarda dahi yolumu aydınlatmış; vatanımın, ailemin ve Beşiktaş'ın daha güzel günler görmesi için katkı sağlamama dair inancımı ve isteğimi daha da kamçılamıştır.

Tüm bu yaşadığım olumsuz günlere rağmen ilk önce aldığım aile terbiyem ve ilke edindiğim dürüstlükle hedeflerimden beni vazgeçeremiyeceginin bilinmesini isterim.

Koparılmak istendiğim, hesapsız sevdiğim Beşiktaş'ın hak ettiği yerlere gelmesi için azimle her türlü çaba içerisinde olmaya devam edeceğimden kimselerin şüphesi olmasın.

Yaşar Kemal'in dediği gibi, "İnsan evrende gövdesi kadar değil, yüreği kadar yer kaplar"...

.... 
Bu açıklamayı Ankara'daki terör saldırısı ve insanlık dışı katliam nedeniyle bugüne bıraktım. 
Bu vesile ile bu insanlık dışı katliamı lanetle kınıyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailerine baş sağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim.

Saygılarımla

Serdal ADALI

KAYNAK: DHA
Loading...
Yorumlar (6)
Yakup 4 yıl önce
Baba Kartal. Gumbur Gumbur geliyor!
Onur 4 yıl önce
Size iftira atanlar utansin. Baskan olup Besiktas Camiasini bu Ezik durumdan kurtarmani bekliyoruz. Gercek Besiktaslisin. Yuzbinler haykiriyor, - Adali Baskan, Besiktas Sampiyon.
Demir 4 yıl önce
Utanmadan birde Seba nin isminni kullanmisin.Sucsuz Buyuk Besiktasli Adaliya niye camur atiyorsun. Sen ve simdiki Baskanin onun seviyesine ulasamadiginiz icinmi bu soyledigin cirkin laf. Mayista gidiyorsunuz kocum!
Deli Ziya 4 yıl önce
En azindan hayatini kaybeden 120 vatandasimiz icin saygi gostermis. Bu bile liderlik ornegidir.
SEBA 4 yıl önce
İddianameyi okuyan herkes sizlerin suçlu olduğunu bilir. Okumayan klavye başında sallar işte. Seyircimizin kültür seviyesi de belli.. Aman uzak dur beşiktaşımıza. yeterince zarar verdin zaten...
Hasan 4 yıl önce
Sen de aziz yıldırım da oysa ne kadar temizdiniz. ne kadar iftira attılar sizin gibi temiz insanlara... gerçekten adalet yok bu ülkede (!)