Şenol Hocadan Quaresma açıklaması

1-0 kazanılan Çaykur Rizespor karşılaşması sonrası Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptı.

GÜNDEM 04.03.2017, 21:34 05.03.2017, 09:59
5281

Şenol Güneş'in açıklamaları şu şekilde...

“Oyuna tamamen hakim olan, yöneten biziz. Tek taraflı oynayan bir takım var. Tek taraflı oynamayı da başarılı bir şekilde uygulayan bir takım vardı. Pes etmeden oynamaya çalışan bir takım vardı. Oyunun başından sonuna kadar skor ne olursa olsun, 1-0’da bile aynı oyun yapısıyla oynadı. Biz de sabırlı oynamak durumundaydık. Bizim eksiklerimiz vardı ama oyunun temel ilkeleri doğruydu. Yavaş oynadık. Attığımız goldeki oyun anlayışımızı daha fazla yapsaydık daha çok pozisyon bulurduk. Savunmada kalmaları bizim işimize gelir. Hareketli ve tek top oynama anlayışında eksik kaldık. Oldukça fazla top kayıpları yaptık. Bireysel topla oynamaya çalıştık. Eksiklerimizdi. Üç puan sevindirici. Kendi sahamızda bu tip maçlar oynayacağız. Rakipler sert takım. Bunları aşacak kalitemiz var. Ama bugün biraz daha zor oldu. Kazanmak için oynayan bizdik. İki sarı kart gördük, darbeler yedik, sakat oyuncularımız var. Her şeye rağmen maçın sonunda üç puanı iyi.”

Quaresma'nın oyundan çıkarken tepkisi sorulunca...

"Quaresma'nın olumsuz tepkisi olacağını düşünmüyorum. Attığımız golde de katkısı oldu. Belki tribünde tanıdıklarına selam vermiştir. Kolundaki bileklik ağırlık yapmış, çıkarıp atmış. Bir kendisini dinleyelim"

Yorumlar (0)