Şenol Güneş’ten Q7’ye: Sırtımda taşırım

Siyah-Beyazlılar'ın hocası, Portekizli yıldıza, “Takıma katkı sağlamak için buradasın. Bu ekip, kimseyi sırtında taşımaz. Ama her şeyini ortaya koyup takıma güç katan oyuncuyu bizzat ben taşırım” sözleriyle mesajını verdi.

GÜNDEM 28.07.2015, 09:00
3245
Şenol Güneş’ten Q7’ye: Sırtımda taşırım

Beşiktaş’ın deneyimli teknik adamı Şenol Güneş, tam 3 sezon sonra Siyah-Beyazlılar’a geri dönen Ricardo Quaresma’ya yeni sezon öncesinde uyarılarda bulundu. Takımın Avusturya kampında 31 yaşındaki futbolcuyla takım disiplini ağırlıklı bir özel görüşme gerçekleştiren Güneş, “Oldukça yetenekli bir futbolcu olduğun ortada ama sadece takıma katkı sağlamak için buradasın. Bu ekip, kimseyi sırtında taşımaz. Ama her şeyini ortaya koyup takıma katkı verip güç katan oyuncuyu bizzat ben taşırım. Takım içindeki disiplin sistemi belli. Kimse bunun dışına çıkamaz, çıkan da takımın içine bir daha giremez” ifadelerini kullandı.

‘Hocam rahat olun’


Güneş’in net sözlerinin ardından söz alan Portekizli yıldızın da, hocasına hak verdiği öğrenildi. Yeni sezonda 77 numaralı formayı giyecek yıldız futbolcu, “2000 yılında Sporting Lizbon’da futbol hayatıma başladığım zamandaki heyecanı içimde barındırıyorum. Oldukça istekli ve arzuluyum. Takımıma en üst düzeyde katkı vereceğim konusunda şüphem olsaydı Beşiktaş’a dönmezdim. Şampiyonluk yaşamak için buradayım ve bunu elde edecek kadroda üzerime düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmek için savaşacağım. Bu konuda rahat olabilirsiniz” cevabını vererek Güneş’i mutlu etti.

Orhan Yıldırım

Yorumlar (5)
çççççççççççççç 5 yıl önce
pektemek,cenk,köybaşı.... bunlar devlet memuru gibi sabah işe git akşam eve gel. ay sonu maaşını al. transfer zamanı gelmeden 6 ay önce biraz kendini göster ,parayı aldıktan sonra sakatlan yat.oooooh ne güzel. q7 durmadan çalışyor 30'zundan sonra .seninki 22 yaşında sığır gibi yatıyor türk futbolcusu ile avrupa futbolcusu arasındaki fark bu işte çalışmak daha çok çalışmak. arda g.s'den atltikoya gittiğinde oranın antreman şartlarında 6-7 kilo birden mum gibi eridi.çalışın ulan çalışın. yatmayın.
emiliano 5 yıl önce
cenk tosundan bahsediyosan yanılıyosun.Kaleci cenkten bahsediyosan sana katılıyorum
maf 5 yıl önce
Cenk Tosun'dan bahsediyorsa evet yanılıyor. Kaleci Cenk'den yani Cenk Gönen'den bahsediyorsa yine yanılıyor. Çünkü onun da yaşı 22 değil. Tıpki Pekdemek ile İsmail'in 22 olmadığı gibi.
grkan 5 yıl önce
aslında kaleci cenkte iyi, göreceksiniz 1. kaleci o olacaktır tabi şenol hoca toprağını kayırmazsa
Namik 5 yıl önce
Bu Coban kendini ne saniyor ha, konusma tarzina bak sanki karsisinda esir var. Sezon sonu sen defolup gideceksin. Adamin moralini bozma. Senin karsinda Dunya Futbolunun Yildizlarindan biri var. Oguzhan,olcay ya da Tolga filan degil!