Şenol Güneş'in hayalini kurduğu defans hattı

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, gelecek sene takımda görmek istediği defans hattını başkan Fikret Orman ile paylaştı.

GÜNDEM 07.06.2016, 04:04 07.06.2016, 04:05
2051

 Spor Toto Süper Lig'i kazanmak için gol atmak gerektiğini bilen Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş bu yönde oynattığı takımıyla şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonlar Ligi'nde başarı için sağlam bir defans hattına sahip olmak isteyen Şenol Güneş'in hayalindeki defans hattı ise belli oldu.

Tecrübeli teknik adam; kalede David Ospina, sağ bekte Gökhan Gönül, göbekte Serdar Aziz ve Cristian Zapata solda ise İsmail Köybaşı ile "yıkılmaz" bir kale haline geleceklerini Başkan Fikret Orman'a iletti.
Orta saha ve hücum bölgesinde sıkıntı büyük
Beşiktaş'ta Şenol Güneş ayrıca Sosa, Oğuzhan, Gökhan Töre, Atiba ve Gomez'in mutlaka takımda kalmasını istedi. Ancak gitmek isteyenler Gökhan Töre ve Atiba'nın West Ham United'a satılabileceği, Gomez'in ise henüz takımda kalıp kalmayacağını netleştirmemesi, siyah-beyazlı takımın mükemmel işleyen ön tarafındaki iskeletin bozulacağına işaret ediyor.
Yorumlar (6)
Furkan MIsır 5 yıl önce
Şenol Güneş eğer İsmail'i defans hattında düşünüyor ise gerçekten de yazık.
Bence Beşiktaş / facebook 5 yıl önce
Mükemmel işleyen ön taraf mı? Kayserispor' a karşı muhteşem işlemesi bir şey ifade etmez. Sosa ve Olcayla Ş.L nde havlu atarız. Sosa denen kazma 300 tane korner kullanmış hepsi öndirekteki rakibin kafaya. Bize adam gibi 10 numara lazım. Atiba-Tolgay-Oğuzhan-Ben Arfa-Quaresma-Gomez. Ya da Özil, Riquelme, Gaitan tipinde bir 10 numara bulunmalı.
Bence Beşiktaş / facebook 5 yıl önce
Hangi maçta rahat rahat arkamıza yaslanabildik? Savunmanın kötü olması bunda etkili ama asıl sebep, 10 numara ve kanatların işlememesi. Orta yapan sadece Q17 var. 50 tane pozisyona girip harcarsan, defans da baskı altına girer. Bize tecrübeli 10 numara ve bir tane Ben Arfa lazım. Emre Mor' u da kaçırmamalıyız.
Sg13 5 yıl önce
İsmail'e kadar okudum.
Kartal 5 yıl önce
Ospina Gökhan-nkoulo-Kamil-kolarov Atiba-Oğuzhan Q7. Sosa. Kerim GomezBu kadro süper olur
gökhan 5 yıl önce
hay senin serdar azizene be arkadaş müzmin sakat adam