Şenol Güneş böyle ateşledi!

Şenol Güneş, soyunma odasında yaptığı konuşmada, “Buradan 3 puanla ayrılamazsak elimizdeki kupayı yere atıp kırmış oluruz. Sadece sabırlı olun ve top kaybı yapmayın. Mücadele seviyenizi yükseltin. Unutmayın, o kupa bizim olacak” diyerek takımını ateşledi ve ikinci yarıda Beşiktaş galibiyete uzandı.

GÜNDEM 10.05.2016, 08:55 10.05.2016, 08:56
833

 Türk Telekom Arena’da önceki gün oynanan derbiye tutuk başlayan Siyah-Beyazlılar, devre arasının ardından ikinci yarıda bambaşka bir görüntü sergileyip Mario Gomez’in attığı golle sahadan 1-0 galip ayrılmasını bilmişti. Beşiktaş’ın yıldızlarının ilk 45 dakikanın bitiminin ardından teknik direktör Şenol Güneş’in yaptığı motivasyon konuşmasından sonra patlama yaptığı ortaya çıktı.

Hakem Mete Kalkavan’ın oyunun birinci bölümünü bitiren düdüğü çalmasının ardından soyunma odasına ilk giren isim olan Güneş’in, oyuncularını tek tek karşıladığı ve ardından, “İlk yarıdaki görüntünün tam tersi olmalıydı. Buradan 3 puanla ayrılamazsak ellerimizle avuçladığımız kupayı yere atıp kırmış oluruz. Sadece sabırlı olun. Top kaybı yaşamayın. Selçuk, Sneijder, Yasin ve Sabri’nin arasındaki bağlantıyı kesin. Yardımlaşma ve mücadele seviyenizi yükseltin. Hatalı pas istemiyorum. Unutmayın, o kupa bizim olacak” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

‘Bunu kesinlikle yapın’

Sözlerinin devamında kendilerine galibiyeti getirecek formülü veren tecrübeli çalıştırıcının, “Orta alanda Oğuzhan’la Atiba’nın arasına kimseyi sokmayın. Mario Gomez’e kanatlardan daha fazla pozisyon yaratın. Bunları kesinlikle yapmanızı istiyorum” dediği bildirildi. İkinci yarıya bambaşka bir havada çıkan oyuncular, bu motivasyon sonrasında galibiyete uzanmasını bildi.          

         
Orhan Yıldırım

Yorumlar (1)
YÖNETİME İLETİN ! 4 yıl önce
Visca, Atıf Şeşu, Mbia, Skrtel, Vermaelen, Layun, Ospina, bunları alırsak CL'de iddialı oluruz (!)