"SENİN BEN CİBİLİYETİNİ..."

Beşiktaş'ın milli kalecisi Tolga Zengin, ABD'li Dan Bilzerian'ın Türkiye hakkındaki sözlerine cevap verdi.

GÜNDEM 06.05.2015, 12:58
10079

ABD'li ünlü poker oyuncusu Dan Bilzerian, sözde Ermeni soykırımına ilişkin olarak bir yorum yaptı. Bu yorumuna Beşiktaş'ın tecrübeli kalecisi Tolga Zengin tepki verdi.

Dünyaca ünlü poker oyuncusu ABD'li Dan Bilzerian sosyal medya hesabından "Ermeni Soykırımı'nın 100. yıldönümü. Türk devleti 1.500.000 Ermeni'yi katletti, Bilzerian ailesinin de yarısını. Bugün hala, bu soykırımı kabul etmiyorlar. Bu, Alman holocaustunu engelleyebilecek bir farkındalık yaratabilirdi. Bundan dolayı Türklerden nefret etmiyorum çünkü sorumlu olanların hiçbiri hayatta bile değil, fakat tarih kendini tekrar edebilir, bu yüzden Türk hükümeti bunun gerçekleştiğini kabul etmeli. Bunu söylemişken, etnik köken, din, ya da nerede doğduğundan gurur duymaya inanmıyorum, çünkü bunlar kontrol edebileceğin şeyler değil. Bir insan olarak kendinden, başardığın şeylerden, başkaları için yaptıklarından, ve hayatındaki engelleri nasıl aştığından gurur duymalısınız. Şüphe etmeden kendisi olmak için özgürlüğü takdir ve takip eden tüm insanlara, askerlere ve gazilere" dedi.

Bu yorum Dan Bilzerian'ın Türk takipçilerini ve Tolga Zengin'i kızdırdı. Milli file bekçisi, ABD'li ismin yorumuna "Senin ben cibiliyetini s......" diyerek tepki gösterdi. Bu tepki üzerine Dan Bilzerian'ın Türk takipçileri, Tolga Zengin'e büyük destek verdi.

 

 

SPORX

Yorumlar (15)
erdem yılmaz 5 yıl önce
adam olsun seks peşinde koşmaz zaten dan brezzian
ahmet a. 5 yıl önce
yav beşiktaş kaptanlığı verdiğiniz adamlara bakın: ibrahim toraman, tolga zengin, ricardo quaresma. ayıp ya. beşiktaş kaptanı olmak bu kadar basit olmamalı. karşıdaki kim olursa olsun, neyi savunursa savunsun arkadaş. şu üslup yakışıyor mu? ayrıca tolga zengin olmamış bir adam. olmuş gibi davranıyor. kolpa.
baba kartal 5 yıl önce
tolgada bende türk olan herkez gereken cevabı vermeli zoruna giden ermenistana gitsin
alpay 5 yıl önce
Şu renklilerde bizim sitemize girip yorum yazmasını ne kadar seviyorlar......eziklik herhalde?
aslanavcisi 5 yıl önce
ne alaka len kaptan sövemezmi bence lafı gediğine oturtmuş helal olsun beşiktaş kaptanı tamda böyle olmalı.
miro 5 yıl önce
ermenilerin topunu zikim.ben erzurumluyum.asıl katliamı ermeniler yaptı.türkleri camilere doldurup yaktılar....madem ermeni bi kere vermeli..
marco 5 yıl önce
tolga adamın dibisin.
uğur_uğur 5 yıl önce
helal olsun sana kaptan,adam gibi adamsın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın