'Sen aslında stopersin'

Şenol Güneş Kasımpaşa maçında da defansın göbeğinde oynatacağı Necip Uysal'la özel bir görüşme yaptı: Senin özelliklerini sahada en iyi kullanabileceğin bölge esasında savunmanın ortası. Hırslı, güçlü, çabuksun. Geriden oyun kurabilmen de büyük avantajın.

GÜNDEM 03.04.2016, 14:00 03.04.2016, 14:01
483

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Şenol Güneş, Necip Uysal’ı yarınki kritik Kasımpaşa maçında da Marcelo Guedes’in yanında savunmanın ortasında görevlendirmeyi planlıyor. Trabzonspor ve Antalyaspor karşılaşmalarında defansın ortasında oynattığı futbolcusunun performansından memnun kalan deneyimli hoca, 25 yaşındaki oyuncusuyla özel bir görüşme de yaptı. 

 
Beşiktaş'ın altyapısından çıkan Necip Uysal'a kendisini neden savunmanın göbeğinde kullandığını anlatan Şenol Hoca’nın, “Aslında senin asıl pozisyonunun savunmanın ortası olduğunu düşünüyorum. Senin özelliklerini sahada en iyi kullanabileceğin bölge esasında defansın göbeği. Hırslı bir oyuncusun, ikili mücadelelerde geri adım atmıyorsun. Hamleli ve güçlüsün. Atletik ve çabuksun. Ayrıca ayaklarını da iyi kullanabiliyor olman büyük avantajın. Bu zamana dek hep orta sahada oynadığın için geriden de oyunu iyi başlatabiliyorsun. 
İlişkili Haber

 
‘KENDİNİ HAZIRLA’

Bu zamana kadar seni nerede oynatsam elinden geleni yaptın ve beni mahcup etmedin. Savunmada oynadığın maçlarda da iyi işler yaptın, beklentilerin üzerine çıktın. Maçlarda çok iyi konsantre oldun. Dikkatli olduğunu görüyorum. Seni bundan sonra da stoperde oynatmayı planlıyorum. Senin de kendini buna hazırlamanı istiyorum” dediği öğrenildi. 

Kaynak: Vatan
Yorumlar (0)