Sana can kurban

ASPOR yorumcusu Fotomaç gazetesi yazarı Turgay Demir kaleme aldı.

GÜNDEM 17.08.2015, 02:38
1277
Sana can kurban

Eğer takip ettiğiniz takımı kılcal damarlarına kadar tanımak, tüm potansiyelini anlamak ve anlatmak istiyorsanız Marmaris'i, Bodrum'u boşverip sezon başı kamp döneminde düşeceksiniz yollara, çıkacaksınız Almanya'nın, Avusturya'nın dağlarına… 15 yıldır olduğu gibi bu sezon başı da öyle yaptık, bir ay boyunca hazırlıkları izledik ve kamp raporumuzda da bazı şeylerin altını çizdik:
Beşiktaş 4 numara 9 yıldız, Atiba'nın yanına Veli bulunursa 10 numara 5 yıldız olur… Şenol hoca üçer, beşer dakikalık baskılarla rakibi bunaltmayı hedefliyor… Quaresma Sosa'nın rolünü üstlenebilir… Savunma hücumdan başlayacak… En önemlisi Oğuzhan'da kıpırdanma var, Cenk ve Pektemek'le birlikte çıkış yapabilirler. Mersin'de bu öngörülerin hangisi yanlış çıktı? 

 

Kampın da yıldızıydı 


Mersin karşısında ilk beş dakikada iki kez golle burun buruna geldi Beşiktaş… Ön tarafta Oğuzhan, Töre, Olcay, Quaresma dörtlüsü fantastik paslaşmalarla gözlerimizin pasını sildi… Cenk Tosun ise tıpkı kampta olduğu gibi parlayan bir yıldızdı.
Müthiş bir Oğuzhan izledik, aldı, verdi, üç asist yaptı, beş rakibin arasına girdi, ikisini Halep'e, birini Şam'a gönderdi, döndü, vurdu, herşeyi yaptı. Bu çocuğu eli belinde dolaştığı günlerde yerden yere vurdum. Bu kadar yetenekli olup bu kadar duyarsız kalması insanı çıldırtıyordu.
Yeni sezonda yeni bir Oğuzhan izleyeceğimizin sinyallerini aldık. Bu gidişle Gomez, RVP ya da Nani değil Oğuzhan sezonun en çok konuşulanı olur. Şansı bol olsun.

Böyle Oğuzhan'a can kurban… Peki Beşiktaş'ın sıkıntısı yok mu?
Olmaz mı, acilen bir Veli bulunmalı.
O zaman Oğuzhan, Q7 ile Töre'nin arasında oynar ki tutana aşk olsun.
O takviye yapıldığı anda savunmada da bu kadar açık verilmeyecektir.
NET.

Yorumlar (3)
nacı 5 yıl önce
ufak maclarda herkes boyle oynar. oguzhan hangı derbı macında boyle oynamıs.goren varsa soylesın. muhım olan o maclar. bunlar degıl.
Kartal yürekli 5 yıl önce
5iktasa selam dur
konan 5 yıl önce
3-3 lük fener maçında 2 asisti var ozinin gtünden uydurma.bilicin aptalca anadolu takımı sistemi oğuzhanı geri itti geçen 2 senede beşiktaş hücum futbolu oynasa bu çocuğu şuanda real de izlerdiniz..