Şampiyonluk yarışı ve Beşiktaş

Denizli'de düzenlenen "Tecrübe konuşuyor" konulu söyleşiye katılan futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, "Süper Lig'de şampiyon son hafta belli olur. Beşiktaş ile Fenerbahçe'nin şansları yüzde 50. UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe'nin yüzde 75, Galatasaray'ın yüzde 45 tur şansı var" dedi.

GÜNDEM 19.02.2016, 17:54 19.02.2016, 17:58
4381

 Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın Pamukkale Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği “Tecrübe konuşuyor” konulu söyleşiye TRT Genel Müdürü Şenol Göka ile Futbol Yorumcusu Rıdvan Dilmen katıldı.

Söyleşinin moderatörlüğünü ise, spor spikeri Ersin Düzen yaptı. Yaklaşık 2 bin kişinin izlediği söyleşide Göka ile Dilmen, kariyerlerini anlattı, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Ailelerin çocuklarını spora yönlendirmeleri isteyen Rıdvan Dilmen, “Önce eğitim. Hem eğitim hem spor bir arada olursa daha iyi olur. Ancak, anne-babalar çocuklarının ünlü bir futbolcu gibi olması için baskı yapmasın” dedi.
Türkiye’de kulüplerin çok kötü yönetildiğini öne süren Dilmen, “Kulüpler Yasası bir an önce çıkmalı. Antrenörlük kursu var ama yöneticilik kursu yok. Yasa çıkmazsa, kulüplerin bir çoğu 5 yıla kadar batar. Zaten çoğu batık vaziyette. Kulüplerin yönettiği federasyon değil, federasyonun yönettiği kulüplerin olacağı bir düzen kurulmalı. Bu düzen kanunla tüzükle değişmelidir” diye konuştu.
Süper Lig’de zirve yarışının son haftaya kadar süreceğini, şampiyonluğu ikili averajın bile belirleyebileceğini ifade eden Dilmen, “Beşiktaş ile Fenerbahçe’nin kaliteli ve güçlü kadroları var. Birbirlerinden kopacaklarını sanmıyorum. Bu iki takım zirvede yalnız kaldı. Benim tahminim Süper Lig’de şampiyon son hafta belli olur. Büyük ihtimalle şampiyonu ikili averajda belirleyebilir” yorumunu yaptı.
UEFA Avrupa Ligi’nde ilk maçı Lokomotiv Mostova önünde 2-0 kazanan Fenerbahçe’nin tur şansını yüzde 75, Lazıo ile 1-1 berabere kalan Galatasaray’ın şansının ise yüzde 45 olduğunu iddia eden Dilmen, “Fenerbahçe, Lokomotiv Moskova karşısında yılın en iyi futbolunu oynadı. Lazıo ise, İstanbul’a rotasyonlu kadrosuyla geldi, ancak Mustafa Denizli beklenmeyen bir kadroyla çıkarak herkesi şaşırttı” ifadesini kullandı.
Yorumlar (3)
vader 5 yıl önce
Beşiktaş , Gbirliği maçını ve Fb maçını kart görmeden , 11 kişi bitirmeye çok dikkat etmeli. Başarının temeli bu. İkincisi Beşiktaş gol yese de kendi oyununu oynamaya , temposunu yitirmemeye gayret etmeli. Temposunu yakalamış bir Beşiktaş'a 2 gol atmak için 10 dakika bile yeter. Gbirliğini yenelim. Fb maçında sakin kalıp sahanın her yerinde rakibe baskı yapalım en kötü berabere bitiririz.
Yalmizkartal 5 yıl önce
Koymayin kardesim bu Ridvan denen adamin yorumlarini buraya sizler ne bicim Bjk taraftar sitesisuniz bakmayin Bjk hakkimda olumlu konustuguna saman altindan yürpttügü dolaplari biz biliyoruz gitsin o FB yi yorumlasin
kartal 5 yıl önce
Rıdvan sen azizenin şimdiden dört yıldızlı formaları yaptırdığını gormemissin. Siz fb yorumculara tek şey söyleyeceğim bu takımı tutmaniz ve sonra ahlak ve doğruluktan bahsetmenin size ayıp olarak yeter ne karakter hemi.