Şampiyonluk Alameti

Erdem Ulus kaleme aldı.

GÜNDEM 15.12.2014, 15:04
1830
Şampiyonluk Alameti

En son söylenecek lafı ilk başta söyleyelim de manzarayı kapatmasın. Gökhan Töre'nin rakibine savurduğu dirsek kırmızı olmalıydı. O pozisyondan yola çıkarak yine Beşiktaş'ın kollandığını ima edenler var. Hakem görmemiş olamaz diyorlar bu yaygaracılar. Oysa 20. Dakikada rakip ceza sahasında Cenk'e hava topunda kafa atan Antepli arkadaşı da görmedi hakem. Zaten hakemin iyisi görmeyenidir bizde! Görüp vermeyeni tehlikeli olanıdır.

Tottenham maçında sakatlanarak yerini Atınç'a bırakan Ersan, sakatlanıncaya kadar sahanın en iyisiydi. Ersan'ın yerine oyuna giren Atınç'sa ikinci yarının en iyi ikilisindendi. (Diğeri Cenk Tosun)

Atınç Nukan, ligde yaklaşık 3,5 yıl sonra, yine bir Gaziantep deplasmanında Beşiktaş formasıyla ilk 11 başladı. En son 2010-11sezınunun 33 ve 34. Haftaları Tayfur Havutçu tarafından ilk 11 başlatılmış ve hatasız oynamıştı. Yaklaşık 4 sezon sonra yeniden açtı dün. Nazar değmesin, ilgisiz kalıp solmasın. 

Aralık ayında 30 günde 10 maç oynayacak olan bu takım, "En zor" denilen ayın 5. Maçına çıktı. Üstelik yorgun ve eksik… Takımın yarısı kulübede bile değil. 
"Ölüm Ay'ı" denilen trafikte, üste 5. Galibiyetini aldı dün gece Beşiktaş. 

Trabzon ve Tottenham galibiyetleri sonrası revire dönen, yorgun takımın bu maçta puan kaybetmesi çok da Anormal bir durum olmazdı. Beşiktaş iyi oynarken zaten kazanmayı öğrendi. Dün gece gördük ki, çok iyi oynamadan da kazanabiliyor. Bunu en son 100. Yılda görmüştük ve sonunda Kıyamet kopmuştu. Bu durum Beşiktaş için, tam bir Şampiyonluk alameti sayılabilir.

Trabzon, Tottenham, Antep.... 
Öyle ya da böyle... 
Tabela hep lehine…

Rakibe verilen pozisyon sayısı Sıfır.
Konya’da farklı kazanarak maç fazlasıyla liderliğe oturan Galatasaray’dan emaneti tek golle geri aldı Beşiktaş.
Durumu tek cümleyle özetlemek gerekirse;
Bir maçta 5 gol atan değil, üst üste 5 maç kazanan LİDER

Yorumlar (4)
bülent 6 yıl önce
Birakin su sampionluk sohbetini. Takima stress yaratmiyalim suan oynadigimiz top cok güzel, devre arasi 2 defans oyuncusu bir sag bek ve stoper sart. Töre ye de bir sopa su mafia ayaklarini bir biraksin.
ali murat vural 6 yıl önce
16 aralikdan bahsedelim lardesi kardese düsman eden serefsiz devletin ve hükümetin oyunlariyla ugrasiyoruz ! yerin dibine batsin tabelasi skoru futbolu ! 12 yil beraber devleti yöneten ve bir senedir birbirine giren birbirini para ugruna satan adamlarin biz Besiktas ailesini darbecilikle sucladigi günlerde kimse yüregini ortaya koyup iki laf etmiyorsa ... topunuzun allah belasini versin ! sike davasiyla karaliyan cemaat ve hökömet isbirlikcileri simdi de bizi darbecilikle sucluyor ! nerdesin lan neden susuyorsun sizler oyunuzla bu hökömeti mesrulastiran daha nekadar susacaksiniz !
Tuncay 6 yıl önce
Bu yazimi bir kenara yazin. Orman gitmeden Besiktas Sampiyon olamaz ve hicbir bransta basarili olamaz. Tabiki tribunlerde boyle bos kalir!
T-rex 6 yıl önce
Adam gibi adam RECEP TAYYİP ERDOĞAN !