Sahaya çıkalım mı, çıkmayalım mı?

Beşiktaş Yönetimi federasyonun aldığı kararı bugün Divan Kurulu üyeleri ile masaya yatıracak. Toplantıda nasıl bir yol izleneceği konusunda fikir alışverişinde bulunulacak, ardından basına bir açıklama yapılacak.

GÜNDEM 26.04.2018, 09:46 26.04.2018, 21:12 kartalbakışı.com
665

Siyah-beyazlı kulübün divan kurulu başkanlığı, Ziraat Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan maçın tatil edilmesinin ardından divan üyelerini olağanüstü toplantıya davet etmişti. Bugün yapılacak toplantıda, üyelerin görüşlerini dinleyecek olan Beşiktaş Yönetimi’nde bu konuda farklı görüşlerin olduğu ortaya çıktı.

İkiye bölündüler

Yönetim kararı beğenmezken, bazı yöneticilerin maça çıkılması yönünde görüş bildirdiği, bazılarının ise “oynamayalım” dediği öğrenildi. Maça çıkılması gerektiğini belirten yöneticilerin, “Beşiktaş 10 kişi de olsa kalan sürede Fenerbahçe’yi yenebilecek güçte bir takım. Kaldı ki Kadıköy’deki maç yarıda kesilmese belki de turu Beşiktaş geçecekti” diye konuştukları belirlendi.

Maça çıkılmaması gerektiğini savunan yöneticilerin ise “Böyle bir maç Dünya’nın neresinde olursa olsun asla tekrarlanmazdı. Burada mağdur olan biziz. Hocamız başından yaralanıyor. Personelimiz dövülüyor. Oyuncularımız doğru dürüst korner kullanamadı. Madem hakkımız yeniliyor o zaman maça çıkmayalım” ifadelerini kullandıkları ortaya çıktı.

Herkesi dinleyen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın ise tüm yönetime konuşma yasağa getirdiği belirtildi. Orman’ın “Divan Kurulu’nda ortak karar alınmadıkça kimse bu konu hakkında görüş bildirmesin” dediği öğrenildi. Başkan Fikret Orman’ın, bugünkü Divan Kurulu öncesinde, ilk olarak Teknik Direktör Şenol Güneş ile görüşeceği öğrenildi.

Milliyet

Yorumlar (3)
Zeki Şen 3 yıl önce
Çıkarız topumuzu oynarız ne demek Şenol Güneş. Umarım bu açıklamayı yapmamışsındır. Beşiktaş zalimlere boyun eğmez. O maça çıkarsanız bu taraftar sizi hiç bir zaman affetmeyecek. Biz Türkiye kupası için değil Hakkı'mız için Şeref'imiz için adalet için Beşiktaş'lıyız. Lütfen ama lütfen o maça çıkmayın dik durun onların keseceği cezayı biz forma alarak karşılarız. Lütfen spora bulaşan bu siyasi karara direnin.Bizi kulübümüzden soğutmayın başımızı öne eğdirmeyin.!!
sahin 3 yıl önce
fikret baskan saha cikin. ve robot gibi durun 90 dakika kadar. birak 100 gol atsinlar dunya buna tepkisiz kalmaz... mac oynarsan kabul etmis olacaksin... saha gitmedin zaman kupa men ceza si alacaksin... sende takim saha yola oynatma... mac haki bizim hakini savun akilica oyna... bu mac oynanirsa vodafoon da savas cikar... hakem saten fener kazanmasi icin ellinden geleni yapacak... pepe verilen kirmizi konusmadilar bile bu mac asla burda devam etmez... ffener taraftarin sucu bjk neden ceksin... rize yapildi simdik bjk.... baskan goster bjk gucun ve saha yola oynatma takimi bjk hakini yedirme...
harun keçeli 3 yıl önce
maça çıkıp oynamak lazım hem kupa geliri açısından hemde 33 dakika +uzatmalarla fenerbahçeyi yenecek kadar güçlü bir kadromuz var yanlız bu maça tff vermiş olduğu kararın yanlış olduğunu fakat ceza almamamız açısından zoraki olarak çıktığımızı ve tff yanlı yanlış kararından ötürü mutlaka uefa yada şikayet etmemiz gerekmektedir