Rüzgarla yarışan adam; Abdoulay Diaby...

Beşiktaş’ın yeni transferi Diaby için, ‘Rüzgarla yarışan adam’ yakıştırması yapılıyor. Topu aldığında fuleli koşularla savunmaların belalısı durumunda. Diaby'nin Burak'ın takıma dönmesinden sonra sağ kanada çekilmesi bekleniyor. Mali asıllı Fransız oyuncu geçtiğimiz sezon 6 gol, 4 asistlik katkı yaptı.

GÜNDEM 04.09.2019, 08:36 05.09.2019, 19:14 kartalbakışı.com
536

Beşiktaş'ın son gün transferi Abdoulay Diaby oynadığı takımlarda süratiyle ün yapmış bir yıldız olarak biliniyor. Mali asıllı Fransız oyuncuya 'Rüzgarla yarışan adam' yakıştırması yapanlar çoğunlukta. Attığı deparlarla sprintilerle yarışacak düzeyde olan Diaby tutulması zor bir oyuncu.

SEDAN ALTYAPISINDA BAŞLADI

Beşiktaş'ta Burak Yılmaz'ın takıma katılmasıyla sağ kanatta oynaması beklenen Diaby futbola Sedan altyapısında başladıktan sonra Lille,Mouscron, Club Brugge ve S.Lizbon'da oynadı.

MARKE EDİLMESİ ZOR BİR İSİM

Asıl bölgesi sağ kanat olmasına rağmen forvet hattında da görev yapabilen 1.73 boyundaki solak yıldız gününde olduğu zaman rakip savunmaların kolay durduramayacağı bir isim olarak biliniyor.

45 MAÇTA 6 GOL, 4 ASİSTLİK KATKI

Sporting Lizbon'daki ilk sezonunda 45 resmi maça çıkan ve takıma 6 gol, 4 asistlik katkı veren Malili futbolcu bu sezon ise 3 maçta süre aldı. Ardından Beşiktaş'a transfer oldu.

HEDEFLER ÇOK BÜYÜK

Kartal'ın yeni transferlerinden Elneny, Beşiktaş'ta büyük hedefleri olduğunu söyledi. Mısırlı futbolcu, "Taraftarımın karşısına çıkacağım ilk maçı sabırsızlıkla bekliyorum. Kendime güveniyorum" dedi.

Diaby geçtiğimiz sezon Sporting Lizbon'da 45 resmi maçta 6 gol, 4 asist yaptı.

Sabah

Yorumlar (2)
süleyman canmn 1 yıl önce
rüzgarın oglu dense ne olcak bjk i üzükmez vardı oda rüzga gbydi ama bal yapmayan arıydı bunn ne farkı var
kemal bjk,, 1 yıl önce
bjk hp gol az atan gol ortası az yapnlr geldi 45 mc 6 gol 4 asis hcbri Q7yern doldrmz 17 mc ta 7 gol atn 17asis ypn lgin asis krln göndr aldklrn bk 6 ay önc göndrcgn Q7cok verim almlşsn orman canlar senn ve hocan icn cly bu kdryl gs fb degl ts bile yenmzsns sivası yenmynler