Rüşvet Alan, Para Pul Padişahı Değiliz

Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı grubu suçlamalarla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Rüşvet Alan, Para Pul Padişahı Değiliz

“Rüşvet alan, para pul padişahı değiliz.

Paramparça olmuş gönül hırkalarını diker, yamarız biz.”

Mağduriyetimiz ve mazlumiyetimiz sınanırken, vicdanı icarlanmamış halkımızın, hakikate olan inancından güç alarak diyoruz ki: Mutluluğun resmini yapamadık belki; ama -15 derecede, naylon çadırların içerisinde güneşin doğuşunu hayal etmenin ne olduğunu resmettiğimiz icin hiçbir pişmanlık duymuyoruz.

Beyaz formalarımız bize kefen olsun ki kanlarımızı satmadık, tek celsede bağışladık. “Helal-i hoş olsun” diyoruz.

Çocuk Esirgeme Kurumları’nda, ağlayan çocukların gözyaşlarını gördüğümüz için boğazımıza bir yumruk oturmuştu ve sıkılıydı.

Yaşlılarımızı ziyarete gittiğimizde, analarımızın-babalarımızın olduğunu onlar ölmeden önce öğrendik.

Tabelada yerlere çöp atmayınız yazdığı için değil, engelleri tek tek aşmaya calıştığımız için ceplerimizde mavi kapaklarla gezdik.

Uluslararası Astronomi Birliği, Pluton için “o artık gezegen değil” dediğinde, kandırılmışlık duygusuna kapılmanın ne olduğunu iyi bildiğimiz için “bi dakkaaa!” dedik… “hepimiz Pluton’uz”!

Hasankeyf, yunuslar, sokak hayvanları…

Bilemedik, bilemedik, bilemedik.

Daha çok sevmemekmiş asıl suçumuz, bilemedik.

Karadeniz için haykırdık; kimsenin diline, genzine o çaylar dökülmesin diye. Karadeniz’e kanser araştırma hastaneleri yapılsın diye inim inim inledik.

Van’a 8 değil, 18 konteynır alamamaktır vicdani suçumuz.

17 Ağustos’taki acıyı biz neden daha çok hafifletemedik ki?

Henüz biber gazı da icat olmadıydı üstelik.

Biz buna yangınız.

İçimizde yangın çıkardık, suçluyuz…

Kaz Dağları ile akrabalığımız, Ferhat’a olan hayranlığımızdan olmadı.

Peki ya Şirin bilseydi Munzur Çayı’nın gizemini, Ferhat’ın hali nice olurdu ?

Biz de geç kalmışız be Schindler, evet. İnsanlık için, halkımız için daha çok güzellikler yapabilirdik.

Düğün nedir bilemedik; ama cenazelerimizi hep kendimiz kaldırdık.

Evvellerimiz ve geleneğimiz olduğu için, dayatılana karşı çıkıp başka bir dünyayı mümkün görebiliyoruz. O yüzdendir ki, “her şeyin, herkesin bir fiyatı vardır” diyen meymenetsiz patronun suratına parayı çarpan güzel abimizi sinema salonunda alkışladığımız anın heyecanını hep içimizde yaşıyoruz.

Tarih, bugüne kadar söylediğimiz her sözün ve yaptığımız her şeyin şahididir. Bizim hakikatimiz, isnat edilenlerle değişmez.

“Ağaçları sulamanın bir adalet, dikene su vermenin ise bir zulüm olduğunu” çok ama çok, çok iyi biliyoruz.

Bizim aradığımız şey bambaşka…

Şairin dediği gibi, “ne ağaca benzer ne de buluta”

Hukuk ve ahlak kurallarının kesiştiği yerde vicdan arıyoruz biz, vicdan !

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tansel
Tansel - 4 yıl Önce

Çok güzel duygusal bir yazı. ama "SOSYAL DUYARLILIK" her şeyin üstünü örter mi ? Bir nevi "AŞK HER ŞEYİ AFFEDER Mİ" sorunsalı. Senin gösterdiğin sosyal duyarlılığı bu ülkede hiç bir taraftar grubu göstermemiştir. Hiç bir taraftar grubu takımını bu şekilde desteklememiştir ve "AŞIK" seviyesinde destek vermemiştir. Tamam Eyvallah. Ama seni kimse seni takımına neden "az destek" verdin diye suçlamıyor ki... Kimse seni VAN'a atkılarını kazaklarını gönderdiğin için yakana yapışıp vay efendim sen bunu naıl yaparsın diye hesap sormuyor ki... Konu ciddi çok ciddi... Türkiye Cumhuriyeti başbakanlık çalışma ofisini basıp SİVİL DARBE yapmakla, demokratik yolla seçilmiş hükümeti indirmekle ilgili... Sen bunun hakkında bir kaç KELAM edebiliyormusun ? Su.üstü Yapılan tutuklamalara ve isnat edilen suçlamalar hakkında tek tek CEVAP VEREBİLİYORMUSUN. İşte bu ÖNEMLİ.http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27164999.asp

Umut
Umut - 4 yıl Önce

Darbe günümüzde, AKP'yi ve uygulamalarını protesto etmek olmuş. AKP'nin gözünde halkın diğer %50'si darbeci zaten. Hafiflettiler "darbe" sözcüğünün anlamını. ÇARŞI grubunun o dönem Gezi Parkı eylemlerine destek vermesi öylesine ağırına gitmişti ki Hükümetin ve Başbakanın, BJK - GS maçında organize ettikleri 1453 Kartalları denen evveli olmayan grubu sahaya soktular. Böylece türbinde protesto edilmeyeceklerdi uzun süre çünkü sahamız 10 maç kapanacaktı. Ancak sahaya girenler içinde AKP Gençlik kolları tespit edilince, cezamız 4 maça indi. Bu sene başında da gördüğünüz üzere bir iddianame ile taraftar grubu ÇARŞInın, ÇARŞImızın kafası koparılmaya çalışılıyor. Ey Beşiktaşlı kardeşim uyuma! Beşiktaşlıyım diye ortada geziyorsan, biraz vicdan taşıyorsan, yapılan bu zulüme ses ver. Haksızlığa uğradığını düşündüğünde ses vermiyorsan, veremiyorsan; bu sindirme politikasına dur demiyorsan, diyemiyorsan; bu ülkede önce vicdan, merhamet sonra da demokrasi bitmiştir.

recep
recep - 4 yıl Önce

arkadaşlar anlıyamıyorum doğrusu. sanki burada. "nasıl vana destek olursun çarşııı! nasıl kutlu doğum haftasında pankart açarsın peygamberimiz için eeeyy taraftaar! neden barça lı bir futbolcuya destek olursun ten renginden ötürü aşşağılandı diye eeyy taraftarlaar! " diyen var. yahu her güzellik, çirkinliğin örtüle bilmesi için bahane olamaz! ozaman ben yolda kalmış birine yardımcı olsam, yere düşen birinin elinden tutup kaldırsam, ama yine aynı ben, bir hanım gördüğümde ırzına göz diksem, yahutta bir eve girip hırsızlık yapsam, sizlerin hanım yakınlarınıza, göz koysam. benim için: " abi bu adam zamanında, yere düşen birine yardımcı olmuştu, yolda kalmış birine yol göstermiş, hassas davranmıştı. deprem oldu hemen koştu insanları göçük altından çıkarmak adına çaba göstermişti, o nedenle olsun hanım yakınlarınıza göz koysada, ırza göz diksede, evinize hırsızlık için girsedee saydığımız iyilikleri yaptı. hesap sormayın. bırakın istediğini yapsın. iyilik yapmıştı neticede " dermisiniz?

recep
recep - 4 yıl Önce

o nedenle, devletin bütünlüğüne kim kasttetmişse, kim bu milleti bölüp huzurunu kaçırmak için bahanelerle " haziran direnişi" altında darbeye destek olmuşsa, teker teker sorgulansın! gerekirse ömür boyu hapsedilsin.. bu bende olsam! en yakınımda olsa böyle olmalı. yargılansınlar! suçlu bulunursalar yatsınlar! bulunmazlarsada ee ozaman zaten sorun yok. unutmayın yavuz hırsız ev sahibini bastırır. misali olursak, haksız olduğumuzu alenen ıspat etmiş oluruz. neden rahatsız oluyoruz. acaba korkularımız mı var! dış güçlerden ülkeyi bölmek için aldıkları paralarla görüntülendiler! 3 5 ağacı bahane edip ülkeyi birbirine katıp olmadık palavralar attılar! sahtekarlık yaptılar yalan haberlerle milleti galyana getirmek istediler! yargılanırlarsa bu ortaya çıkar. diye korkularımız mı var? ee yoksa. dürüst olduklarına, kendilerine haksızlık yapıldığına inanıyorsanız! nee telaşlanıp yok şu yok bu diyorsunuz. ak, kara çıksın ortaya bırakında! gündem oşuturup algı yönlendirmesi yapmaya çalışmayın!

guner eser
guner eser - 4 yıl Önce

200 lira verin bunlar hapis yatmayi kabul ederla bukadar tantanada yapmazlar $$$$

ahmet a.
ahmet a. - 4 yıl Önce

bu yargılama kararının maksadı tamamiyle erdoğan'ın protesto alanı bırakmama gayesinin ürünüdür. bu sebeple futbolu ve tribünleri yeniden dizayn ediyor. önce passolig, şimdi taraftar grubuna operasyon. diktatörlüğe giden yolda kaçınılmaz bir tavır eylemidir bu. gezi bir kırılma noktasıydı. istediği gibiat koşturan iktidar sarhoşlarına karşı tepkiydi. gezi gibi bağımsız halk eylemleri diktaoryal sistemlerin kabusudur. çarşı üzerinden yapılan operasyonlar muhalefete, protesto özgürlüne alan bırakmama gayesi taşır. erdoğan hükümeti kendisine tehdit olarak algıladığı bu grupları sindirip yerine yandaşlarını, hatta bizati kendi kurduğu taraftar topluluklarını getirmek istiyor. ultraslan boyun eğdi. çarşı o potaya girmiyor. bu yüzden karalanıyor, iftira atılıyor, kara propaganda yapılıyor. 1453 kartalları da pusuya yatmış bekliyor. işin özü budur. gerçek beşiktaş taraftarı uyanık olsun. buradan da devam eden kara propagandaya alet olmasınlar. ne çarşılı ne semtten biri olarak söylüyorum.

1453 KARTAL
1453 KARTAL - 4 yıl Önce

Bırakın bu duygusal ayakları. Çarşı vatan hainidir. Suçlular cezasını çekmelidir.

1453 KARTAL
1453 KARTAL - 4 yıl Önce

İçinizden 200 TL alan parmak kaldırsın.


SIRADAKİ HABER