Rota Schaaf’a döndü

Siyah beyazlılar, Şenol Güneş’e natif olarak Thomas Schaaf’ı belirledi. Özellikle gurbetçi oyuncuların Alman hocadan yana tercih belirtmesi başkan Fikret Orman’ı harekete geçirdi. Schaaf, 15 yıl Bremen’i çalıştırdıktan sonra geçen sezon Frankfurt’a geçti.

GÜNDEM 06.06.2015, 09:42
938
Rota Schaaf’a döndü

TEKNİK direktör arayışlarını sürdüren Beşiktaş’ta şimdi de gündemde Thomas Schaaf var. Yönetim kurulundan hoca konusunda görüşmeleri yapmak üzere tam yetki alan başkan Fikret Orman, Bundesliga’da Eintracht Frankfurt’u çalıştıran Thomas Schaaf’ı listesine aldı. Orman’ın Alman teknik adama yönelmesindeki en önemli neden takımdaki gurbetçi oyuncuların önerisi oldu.

Önceki günkü toplantıda konuşan ikinci başkan ve futbol takımı sorumlusu Ahmet Nur Çebi, futbolcuların ağırlıklı olarak yerli hocadan yana olduğunu ancak özellikle gurbetçilerin yabancı olacaksa bunun Alman olmasını istediklerini söylediğini aktardı.

ŞENOL GÜNEŞ İRAN’A MI GİDİYOR?

Buna karşın siyah beyazlı yönetim öncelikle Bursaspor’dan ayrılan Şenol Güneş ile görüşecek. Önümüzdeki günlerde Güneş ile de bir araya gelecek olan Orman, alacağı sonuca göre rotasını yeniden belirleyecek. Güneş ile anlaşma sağlanamaması halinde Schaaf ile temasa geçilecek. Önceki gün özel eşyalarını toplayıp Bursa’dan ayrılan Güneş, şampiyonlar ligi finali için Berlin’e gitmişti. Öte yandan İran basını, İstiklal Kulübü’nün Şenol Güneş ile görüştüğünü iddia etti. Haberde kulübün şartları öğrenmek üzere Güneş’in menajeriyle temasa geçtiği belirtilirken başarılı hocanın yıllık 2 milyon dolar talep ettiği de savunuldu.

Haber Kaynağı: Hürriyet

Yorumlar (7)
samim 5 yıl önce
hay rotanızın ak alın bi hoca işte
hakan güzgülleri 5 yıl önce
gelsin aga gelsin zaten takımın ana dili almanca. thomas schaaf biliç gibi soytarı değil çok mütevazi ve bir o kadar da işine konsantre bir adamdır. frankfurt'un kısa zamanda çehrini değiştirdi. sonunda da kendi isteğiyle ayrıldı. kendisiyle görüşülsün, motivasyonu yüksekse ben bu takımı şampiyon yaparım, uefa'da kafaya oynarım diyorsa gelsin.
samim 5 yıl önce
adamda hoca tipi var alsanıza işte.şenol güneşi istemiyom ben
Bülent 5 yıl önce
Thomas schaaf ofansif top oynatan hoca dir. Karekteri 10 numara
orman varken 5 yıl önce
o rota ancak rıza çalımbaya döner.
samim 5 yıl önce
atatürk gibi adan alın işte bunu.şenol güneşi istemiyom ben
PAOK 5 yıl önce
tamam SAMİM alacağız alman hocayı sen güneşi istemiyorsun bende istemiyorum güneşi...