ROMANTİZMİN FUTBOLU!

KartalBakisi.Com yazarı Adnan Dinçer kaleme aldı.

GÜNDEM 19.05.2015, 16:25
722
ROMANTİZMİN FUTBOLU!

Dün gece Beşiktaş bir kez daha kaybetti .Kaybedeceğini bile bile kaybetti !Bu kaybedilen şampiyonluk umudu değil gelinen şampiyonluk platformunun ayakların altından kaymasıydı!Bakmayın ağıt yakanlara şimdi .En çok canı yanan, işler iyi gidiyor sanılırken uyaranların oldu benim gibi !Şampiyonluk reçete gibidir.Hesaptır,kitaptır,uykusuz gecelerdir,almadan vermektir,fedakarlık ve üst düzey yaratıcılık ile süsleneceği günü değil topluma hediye edilecek varoluştur..Bunu bulamıyor Beşiktaş! yönetimler gelir gider,Teknik adamlar değişir,futbolcular transfer olur ama olmayan genlere uyan yapıyı bulamamaktır.

Beşiktaş halktır.taraftardır,acı çeken yüreklerin bütünleşmesidir.Hakkı Yetendir,Şeref Beydir,Süleyman Sebadır,Rıza Çalımbaydır.Feyyaz,Ali ,Metin, ve Baba Receptir,Necmidir Rasimdir,Güvendir;Sanlıdır Yusuftur,Ziya Doğandır,Fikrettir,Ali İhsan,Eşref ,Nusret ,Şevkettir...Unutulan Yüksel,Tuncay ,Sebahattin,Kaya,Arif ,Küçük Ahmettir,Sergendir,Necdettir Remondini,Cutik ve Lucescudur. Ama asla Biliç olamamıştır!

 Çünkü o bir romantik futbol adamıdır .Kimliği daha çok duygularla donanmıştır.

 Dün akşam son bir ayda düştüğü tuzağa bir kez daha düşerek kendisine sorulan maksatlı soruların  uçurumundan aşağıya atlamıştır !.Tıpkı takımını son üç maçta sonuna ulaşması gereken, aslında kolay dönemeçte ruhundan kopardığı duygusallığa teslim olduğu gibi.

İntihar edip ipini çekmiştir .Keşke bu tepki kadar sahada da agresif oynayacak takımını yöneten olsaydı.Özellikle  son üç maçta !
Brugge çıktığı zaman bu turun zor olduğunu ısrarla hatırlattım.Arkadan kolay terk edilen Ziraat kupası. Ve şimdi de favori iken beyaz bayrak çekmek! Yani denizi geçip ,derede boğulmak ..!Sürekli takip edenler bilir ara transferde alınan üç futbolcunun takımı bozabileceğini söyledim ısrarla.Bazı futbolculara takıntılı olmak ve sadece Demba Ba'nın gollerine veya duran toplara sığınmak rakipler için koz oldu.Taktiksel hiç bir değişimi yaşatamayan ve yaratamayan müzisyenimiz hukukçu olarak da adil olmayan bir telaşla bazı oyuncalara ısrarla forma verdi ve umut gereken finalde bitti!
 Sakın Günay'a yüklenmeyin.O daha çok hatalar yapacaktır.Gol yemeyen en iyi kaleci ancak 0-0 lık beraberliğin iyisi olur gol atamazsan!

 Bir anlamda kendisine hak veririm O da sürekli deplasman mecburiyeti nedeniyle  kafasındaki sahasını bulamamasıdır.Belki de bu zorluk onu mekan dışı bir kiracılık bunalımına sokmuş olabilir.
 Beşiktaş artık üçüncü  ve zaten en kötü öyle olurdu Biliç  olmasa da..Veli Kavlak ile Attiba ya dayalı direnci anlamayan spor yorumcuları belki kendilerini bu acı sonla geliştirirler. Ama futbolu aracı olanların elinden alma konusunda hedef şaşırtarak Beşiktaş'ın kendi evlatlarına haram ettiler..Onu erken şampiyon edenlerin cinliği unutulmamalıdır .!
Dün gece Konyaspora yenilirken taraftar zaten umutlarını yitirdiği için tribünlerden gerekli  uyarıyı yapmıştı..Beşiktaş Bu hafta Galatasarayı yense de şampiyon bellidir artık .İkinci de ve uçup giden şampiyonlar liginin avantajı da !
  Yönetim hangi kararı verirse versin hatta takımı kaptana çıkartsa da son iki maçını alır..Ama gelecek için bir A planı yoksa daha da sıkıntılı sürece girebilir.Ve muhalefet siz de karşı duruş değil yandaş bir yapı ile önce kulübün kimliğini ne olursa olsun koruyan ve sahip çıkan vefakar taraftara sahip çıkın ve onları birleştirin Buna çok ihtiyacı var Beşiktaşın .Şampiyonluklar geçicidir ama taraftarlık bakidir .Bundan sonra yeni bir süreçte komplekse girmeden fikir alış verişi ile birlik beraberlik ile Halkın takımı Beşiktaşı yeni bir maratona hazırlayın.Yöneticilik budur .Yani  zor günlerde yönetendir!

Yorumlar (10)
asi kartal 6 yıl önce
sevgili admin her başarısızlıktan sonra bu adamı haber olarak buraya koymayın artık bu adamdan miiğdem bulanıyor ne zaman görsem her başarısızlıktan sonra yine o surat çıkıyor karşıma fikret ormanı sabah akşam yaladığı günler geliyor aklıma
hkn 6 yıl önce
asi kartal sen ne zırvalıyorsun..?
mtn 6 yıl önce
biliç rusyada lokomotfe tarihinin en kötü sezonunu geçirtti.Yönetim gitti onu aldı.Başka klup tecrübesi de yok..Böylesine bile bile lades 20 milyon kişinin desteklediği bir camianın yönetimi yapamaz..Ona sonra 1 yıldaha şans veremez.Sonuç 2 senede şampiyonlar liginden 40 milyon euro zarar..Hocam merak ediyorum yine hangi vasat hocayı getirecekler?
birlik ve beraberlik. 6 yıl önce
adnan dinçer beyin görüşleri camiamızın acele karar verip yanlış yapılmaması ve Beşiktaş'ın zarar görmemesi içindir.bilic gönderilir iyi bir hoca ile bu takım gerekli transferler yapılarak seneye şampiyon olur. sakin olmalıyız.
fth 6 yıl önce
Beşiktaş teselli idi o da üzüyor ekonmi çok kötü...İcra ve borca battık.. 2001 yılında işsizlik oranı 8.4 iken bugün yüzde 11.3 e çıktı.Şuanda OECD ülkeleri içinde genç işsiz oranında en kötü ülke olduk...Piyasada ve cepte nakit kalmadı alım gücü bitti.2002 de asgari ücret 225 mio,çeyrek altın 22 mio idi.10 çeyrek alınıyordu .şimdi ,949 lira ile 6 çeyrek altın alamıyorsun.satışı 167 lira..O dönemlerde kredi ve kredi kartı ihtiyacı yoktu..2002 yılında 6 milyar tl olan halkın toplam kredi kartı ve tüketici kredisi borcu şuanda 330 milyarı aştı.borç tam 53 kat arttı.(Konut ve araç kredisinden bağımsız).2002 yılında 8 milyon olan icra sayısı şuanda 22 milyonu buldu..Nüfus artışı ne kadar peki?..2004 te 3400.000 olan esnaf sayısı şuanda .2900.000 lerde onlar artık işsiz veya işçi....Kişi başı milli gelir tam 7 senedir yerinde sayıyor..Rakamları araştırın hepsi internette var.
CastieL 6 yıl önce
3.Sınıf Yönetim + 3.Sınıf Futbolcular + 3. Sınıf Teknik Direktör(!) = Süleyman Seba Sezonu 3.lüğü ****** BU KADAR BASİT****
lukesku 6 yıl önce
önce ciddi ve sıkı bir mali yapılanma oluşturup bunu takip edebilecek (popülist feda söylemleriyle değil gerçek anlamda), haksızlığa uğradığında ağırlığını koyabilecek bir yönetim. arkasından lucescu gibi sağlam bir hoca (altında üzülmez,mansız gibi 100.yıl efsane isimleriyle) gerekli. yoksa seneye de bilmemkimle son virajda şarampole uçar ah vah borç iyice arttı, battık, öldük, bittik diye ağlarız.
kemal can mn 6 yıl önce
asi kartal sende her dogru söyleyeni bjk düşmanı yapma ...adnan dincerin söyledikleri hepsi dogru LAŞKA BİR HOCA BİLİC OTORİTE SIFIR BİLİC GİTSİN NECİBE KENDİNİ ÖPTÜRSÜN VARMI BÖYLE Bİ ŞEY HOCA KAZMA FUTBOLCUYA KENDİNİ ÖPRÜRECEK İŞTE BÖYLE ŞAMPİYOMLUKLAR DA GİDER.... ADALETİN OLMADIGIYERDE HUZURDA OLMAZ ŞAMPİYONLUKTA OLMAZ ...SENİN GİBİLRRDE GELECEGİ GÖREMEYENLERDE BİLİC ORMAN DERLER 3 SENEDE NE YAPTILAR ORMAN VE BİLİC NE KAZMA TOPCULARLA GİDECEK OLANLARLA SÖZLEŞME İMZALAMAKTAN BAŞKA 3 SNDR AYNI SENARYOYU YAŞADIK DERBİ KRiTİK DÖNEMEC MACLArı kazanama SONU OLMAYAN ŞAMPIYONLUK HAYALLERİ SONRA BİLİC ORMAN İYİ İYİ İNSAN BELKİ OLABLİRLER AMA BİRİ İYİ HOCA BİRİDE İYİ BAŞKAN DEGİLLER ....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın