Rio Mavuba bombası

Beşiktaş'ta sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Atiba Hutchinson'un natifi bulundu. Futbol komitesi, Kanadalı oyuncu ile yeni mukavele imzalama konusunda anlaşma sağlayamayınca rotasını Fransa'ya çevirdi.

GÜNDEM 20.04.2015, 14:22
4411
Rio Mavuba bombası

Atiba'nın takımda kalmaması durumuda siyah beyazlıların ilk tercihi Lille forması giyen Rio Mavuba olacak.

İzleme komitesi tarafından yönetim ve teknik heyete önerilen Fransız orta saha oyuncusu için girişimlere başlandı.

Teknik direktör Slaven Bilic'in de alınması yönünde görüş bildirdiği Mavuba'nın sözleşmesi haziran ayında sona eriyor. 

Lille'e bonservis bedeli ödenmeyeceği için 31 yaşındaki oyuncunun manejeri ile siyah beyazlı futbol komitesi görüşmeye başladı.

2007 yılından buyana Lille forması giyen Angola asıllı Fransız oyuncu daha önce Bordeaux ve Villareal'de top koşturmuştu.

Defansif orta saha oyuncusu olarak görev yapan Mavuba, bu sezon 36 maçta 1 gol kaydetti. Rio Mavuba 8 kez de Fransa milli takımı forması giydi.

Kaynak: Ntvspor

Yorumlar (5)
CastieL 6 yıl önce
Atiba kalsın natif olarak alın hayret birşey! Atibaya birşey olsa yerini dolduracak adam arıyoruz. Alternatifsiz bir kadronun derbi kazanmamasına şaşırmamak gerek bence..
Bilgin 6 yıl önce
Bu tip bir transfer yapılsın ama atibanın da kalması gerekiyor. Bu adam sakat cezalı olunca kim oynayacak. Şayet atiba giderse o tarz iki transfer gerekli. Brugge maçlarında gördük atibasız orta saha sıkıntılı.
hakm 6 yıl önce
sadece defansı olan ofansı atbadan kötü...
hatcinsin 6 yıl önce
atiba dan vazgeçilmez, onun ayarında bir oyuncu daha alınır. atiba formundaysa sahanın gizli kahramanıdır (arsenal-liverpool maçlarında maç istatistiklerine bakabilirsiniz) ancak 3 kulvarda 40-50 maçı kaldırabilecek, her maç üst düzey oynayabilecek bir oyuncu da değil dolayısıyla o ayarda bir oyuncu daha gerekir. hem adam alışmış, elimizdeki oyuncu 3 kuruş fazla vermemek için kaçırmaya gerek yok tamam belki burada aldığı parayı dışarda alamaz ama bizde o maliyete öyle oyuncu alamayız, bazı oyuncuların katkısını ve yerini doldurmayı hesaplayarak bazen ederinin üzerinde verebilirsiniz orta saha da oynar, sağbek oynar, mecbur kalırsan solbeke koyarsın, stopere bile çekersin.
at i be 6 yıl önce
bırakın kalsın böyle adam her zaman elinde olsun bak sonra çok maç kaldıramadık çocuklar yoruldu hikayelerini çıkarıyorsunuz futbolcuyu da hiç yoktan haklı duruma getiriyorsunuz onlarda oynamıyor.