Riekerink Beşiktaş'a ayrı parantez açtı!

Galatasaray’ın eski hocası Riekerink, Sarı-Kırmızılı kulüpten ayrıldıktan sonra ilk röportajını verdi. Röportajında Beşiktaş'tan da bahsetti.

GÜNDEM 18.06.2017, 04:26 19.06.2017, 03:49
3643

Şenol Güneş’in iki özelliğine hayranım 

Beşiktaş’ı tebrik etmek istiyorum. Ligin en istikrarlı ve en iyi top oynayan takımı kuşkusuz Beşiktaş. Şampiyonluğu da sonuna kadar hak ettiklerini düşünüyorum. Ligi domine ederken Avrupa Ligi’nde de şov yaptılar. Geçen sezonki performansları hakikaten takdir edilmeli. Şenol Güneş’i özellikle tebrik ediyorum. Büyük bir iş başardı. Süper futbol oynattı takımına. Kendisi tabii ki inanılmaz tecrübeli ama ben en çok onun soğukkanlı oluşuna hayranım.

***

Cenk ve Oğuzhan bambaşka oyuncular 

“Beşiktaş’ta 2 kişiye özel bir parantez açmak istiyorum. Cenk gerçekten de müthiş bir sezon geçirdi. Kenarda oturduğunda bile hiç kimseye küsmedi. Bu onun çok iyi bir profesyonel olduğunu gösterir. Tabii ki Oğuzhan’ı da unutmamak gerek. Onun oyun zekası birçok maçta Beşiktaş’ı galibiyete taşıdı. Bu ikilinin şampiyonlukta kuşkusuz büyük payı var.”  

***

O derbiyi, futbolu bilen anlar!

 “Şu meşhur Beşiktaş maçını da anlatmak istiyorum. 2-0 öne geçtiğimiz ve 2-2 biten, ardından inanılmaz eleştiri yağmuruna tutulduğum derbi... Evet derbide hem de deplasmanda hem de ligin en iyi takımı Beşiktaş’a karşı 2-0 öndesiniz, bu aşamadan sonra da maçı vermemeniz lazım. Ama işin aslı öyle değil. Bakınız ben 2-0’dan sonra takımın ahengini bozmak istemedim. Bu nedenle değişiklik yapmadım.

***

Kaynak: Fanatik

Yorumlar (0)