Rıdvan Dilmen'den Oğuzhan eleştirisi

Ntv Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Türkiye Finlandiya maçı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

GÜNDEM 25.03.2017, 09:00 25.03.2017, 20:18
3796

Rıdvan Dilmen, Türkiye - Finlandiya maçı başlamadan "Uzun takım değiliz. Orta saha ve hücum oyuncularımız kısa, çalımcı oyuncular. Kazasız, belasız geçmek lazım bu maçı. Benim 10 tane takımım olsa, ben Oğuzhan'ı oynatırım. Arkadan oyun kurma anlamında Oğuzhan Türkiye'nin bir numarası. Finlandiya gibi bir takıma karşı oynuyorsak, ben Oğuzhan'ı oynatırım. Ama bu benim tercihim, hoca başka tercih yapmıştır" dedi.

- Rıdvan Dilmen'in açıklamaları şu şekildeydi:

Rıdvan Dilmen maç sonunda; Kosova - Finlandiya - Kosova maçlarından 9 puan almamız lazımdı. 6 puan aldık. Deplasmandaki Kosova maçına da favori olarak çıkacağız. Maçı izleyenler 12-13 dakikadan sonra sıkılmışlardır. 13 dakikadan sonra futbol falan yoktu sahada.

Şimdiye kadar bizim grupta oynadığımız maçlarda sürpriz olmadı. Hırvatistan ve Ukrayna berabere kalabileceğimiz rakiplerdi. İzlanda'ya da deplasmanda kaybetmek olabilir. Finlandiya ve Kosova'yı da mağlup ettik.

Finlandiya ve Kosova'dan toplam 12 puan var. Biz 6 'sını aldık. Kalan 4 takımın kendi aralarında oynayacakları maçlar gruptan çıkacak takımları belirleyecek. Finlandiya ve Kosova bize yardım edebilirler berabere kalarak rakiplerle.

Milli Takımımız, bazı nedenlerden dolayı çok yıprandı çok eleştirildi. Bugün skoru alıncada koruma psikolojisine girdiler. Oyun 0-0 olsa ikinci yarıya pozisyona girerdik mesela.

Bizim bu maçta avantajımız rakibimizin yeteneksiz olması. İçeride belki bize sürpriz yapabilirler.

Bu maçta çok fazla detaya girmemek lazım. Çünkü rakip kapalı kutuydu. Kazanmamız lazımdı ve kazandık. Oyundan ziyade skor önemliydi bugün.

Maçın hemen 2-0 olması iki takımın da oyun planını değiştirdi. 2-0'dan sonra Finlandiya oyun düzenini değiştirdi. Biz de kontra atağa uygun oyuncular oyuna soktuk.

Yorumlar (0)