Rıdvan Dilmen'den çarpıcı yorum!

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Gençlerbirliği-Beşiktaş maçını analiz etti.

GÜNDEM 21.09.2015, 22:54 21.09.2015, 22:56

 Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu'nda 5. haftasında oynanan Gençlerbirliği - Beşiktaş maçını futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen değerlendirdi.

NTV Spor'da yayınlanan %100 Futbol adlı programda konuşan Dilmen, "Mehmet Hoca hızlı oyuncularla gelmeye çalışıyor. Şenol Güneş bu maça hiç hazırlanmamış, takımı da hazırlanmamış. Necip'i oyuna al maçı kazan. Cenk'i ya da Mustafa'yı demiyorum. Necip girerse maç Beşiktaş lehine döner. İleri dörtlünün performansını artırmak için topun daha fazla kalması için Necip'in girmesi lazım. Oğuzhan yok. Tolgay ve Veli de yok. Sosa'yı geriye çekerek etkinliğini azalttı. Gomez'in de etkinliği azaldı" ifadelerini kullandı.

Dilmen, maçtan sonraki programda ise "Bence son dakikadaki Gençlerbirliği pozisyonunda penaltı yok. Gol pozisyonuna girmek için topun sizde olması gerek. Tehdit yememeniz gerek. Oranlar 2. yarıda Beşiktaş için belki artmıştır. Gençlerbirliği'nin hocası zaten maçın ilk devrede oynanmasını istiyordu. Bu takımın savunma yapma şansı yok. Cenk etkili oldu.İkinci yarıda Tolga'yı sadece rakip ceza sahasına kavgayı ayırmaya giderken gördük. Beşiktaş'ın ikinci yarı 5 pozisyonu var. Ankara'da rakım 1000'e yakındır, zor terlersin. Zor ısınırsın. Beşiktaş da geç ısındı maça. Taktik anlamında Beşiktaş'ın sevilen futbolu Necip sahada varsa olur. Atiba etkili oldu 2. yarıda, çünkü Necip oyuna girmişti. Şenol Güneş risk de aldı. Rhodolfo'yu çıkardı mesela. Gençlerbirliği kalecisi Hopf çok iyi toplar çıkardı, maçı getirdi. Bu maç 4 dakika filan uzamaz, bu maç en az 6 dakika uzar. Oyuncunun kafası patladı, kavgalar oldu, sakatlıklar oldu. Beşiktaş'ın isyan edebileceği şey oyunun az uzaması" şeklinde konuştu.
Yorumlar (1)
Nazmi 4 yıl önce
3 sene once soylemistim. kafasi calismayan saf taraftarlar icin tekrar ediyorum. Fikret Orman oldugu surece Besiktas Sampiyon olamaz! Bunu kafaniza koyun. Bu senede 3. olacagiz. yuzde 90.