Resmen 12 kişiye karşı oynadık

Siyah-beyazlılar devre arası ve maç sonu yaptıkları değerlendirmede, “Yazıklar olsun. Resmen 12 kişiye karşı oynadık. Hakem işimizi zaten ilk yarıda bitirdi” dedi. Futbolcuların soyunma odası koridorunda ise “Gece rahat uyuyabilecek misin? Acaba vicdanın sızlayacak mı?” diyerek Yıldırım’a çıkıştıkları belirlendi.

GÜNDEM 07.05.2019, 11:34 09.05.2019, 11:17 kartalbakışı.com
1877

Galatasaray’a 2-0 yenilerek şampiyonluk yarışında ciddi bir yara alan Beşiktaş’ta, hakem Bülent Yıldırım’a yönelik tepkiler sürüyor. Siyah-beyazlı futbolcuların, hakem Yıldırım’ı sert sözlerle eleştirdikleri aktarıldı.
 
Hem devre arasında hem de maçtan sonra Bülent Yıldırım’a isyan eden Beşiktaşlı futbolcuların, “Yazıklar olsun... Resmen 12 kişiye karşı oynadık. Hakem tartışmalı kararlarıyla ve çıkardığı kartlarla işimizi zaten ilk yarıda bitirdi” ifadelerini kullandıkları vurgulandı. Koridorlarda Bülent Yıldırım’a tepki gösteren oyuncuların “Bu gece rahat uyuyabilecek misin? Pozisyonları televizyonda bir daha seyret bakalım. Acaba vicdanın sızlayacak mı?” diye konuştukları ortaya çıktı.

 
Siyah-beyazlı oyuncular kendi aralarında durum değerlendirmesinde bulunurken, “Biz de mi hakemler hakkında isyan edelim! Lig böyle mi devam etmeli! Yazık değil mi emeklerimize” ifadelerini kullandıkları öğrenildi. Derbinin en çok konuşulan isimlerinden Caner Erkin ise golden önceki taç pozisyonunda topun kendisine çarpmadığını dile getirdi. Deneyimli oyuncunun, “Eğer top bana çarpıp çıksaydı hemen görev alanıma dönerdim. Neden orada durup soluklanayım? Hakem gözünün önündeki pozisyonu göremedi. İnanılacak gibi değil” dediği kaydedildi.
 
‘Niyeti belliydi’

Bu arada siyah-beyazlı oyuncuların büyük bölümünün, “Maalesef bu ligin kaderini hakemler belirliyor. Gollerde hatalı olabiliriz fakat hakemin hangi niyetle maça çıktığını tüm Türkiye gördü. Her şeye rağmen biz derbide bu hakemi de yenmeliydik” yorumunu yaptığı ifade edildi.

Skorer / Serdar Sarıdağ

Yorumlar (2)
Kartal 2 yıl önce
Sen inanıyorsun dediğine öyle mi n.yilmaz o zaman Rize'de ve deplasmanlarda GS niye ağlıyor onların opsiyonu yokmu ulan bari biraz delikanlı şerefli haysiyetli olun biraz utanma sıkılma gelsin yüzünüze şahsiyet fukaralari.
n yılmaz 2 yıl önce
Her hakem ev sahibine bir opsiyon sağlar..Bülent yavuz bunun dışına çıkmamıştır..Beşiktaş o gün iyi oynamadı..