Realist Bilic

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, şampiyonluk yarışına gerçekçi yaklaştı.

GÜNDEM 04.04.2015, 03:37
1058
Realist Bilic

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, şampiyonluğun kendilerinin alacakları galibiyetlere bağlı olan iki takım olduğunu belirtti, Galatasaray ve kendileri dışında yarışta bulunan Fenerbahçe’nin ise diğer takımların sonuçlarına bakacağını dile getirdi.

Beşiktaş TV’ye konuşan Hırvat çalıştırıcı, “Önümüzde 9 maç var. Akıllı hareket etmemiz lazım. Çok yoğun olduğumuz dönemde antrenman için fırsat olmuyordu. Şimdi birer maç oynayarak devam edeceğiz. En güzel taraflarından biri, maça hazırlanmak ve dinlenmek için yeteri kadar zamanımız var. 9 finalimiz, 9 derbi maçımız var. Hedefimize ulaşmak için her şeyimizi vereceğiz” dedi.

Bursa derbi mi!

Bosna Hersek Televizyonu’na konuşan ve MİLLİYET’te yayımlanan, “Bursaspor’un en büyük derbi” olduğu sözlerinin speküle edilmesine tepki veren Bilic, şöyle devam etti:

“Kesinlikle özür dilememi gerektirecek bir durum söz konusu değil. Benim konuşmalarımı koparıp başka bir yere bağlarsanız farklı anlam çıkar. Oradaki açıklamam da ‘Beşiktaş için hangi derbi en büyük?’ olayı söz konusu değildi. Amacım yoğun maç takviminde zorluğu anlatabilmekti. Az önce ‘Önümüzde 9 tane derbi var’ dedim. Burada maç takvimi içerisinde Bursaspor maçının tuttuğu önemi dile getirdim. Tarihi bir maç olduğu anlamına kesinlikle gelmez.”

‘Sürprizler olacak’

Siyah-beyazlıların teknik patronu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şampiyon olacağımıza inanıyorum. ‘Maçlarımızı kazanırsak şampiyon oluruz’ diyecek biz ve Galatasaray var. Fenerbahçe diğer maçlara bağlı olarak hareket edecek. Gerçekçi olarak bakarsam 3 takım da yarış içerisinde... Bizim ve Galatasaray’ın zorlu fikstürü var. Fenerbahçe biraz daha fikstürde avantajlı. Ama artık ligde her maç zor. 2 zorlu maçımız var. Başakşehir ve Kasımpaşa. Birçok sürpriz olacak. Umarım bizim başımıza kötü anlamda sürpriz gelmeyecek.

Yorumlar (3)
iranlı kartal 6 yıl önce
demek 2 zorlu derbin var öylemi... büyü artık biliç büyü...
mustafa 6 yıl önce
Bir kendine realist değil gerçekçi olsa anlar ki bu takimin hocası değil zarar verdi bu isler anlatmakla hikaye ile olmuyor. Hatta insanları kandiriyor evet her takim her sene şampiyon olmayacak bu abes fakat on bir yılda da bir şampiyonluk büyük takimi maddi manevi bitirir o takimin rekabet gücü biter.
marco 6 yıl önce
adam 10 numara açıklama yapmış bizim basın yazmak istediğini yazmış. bursa maçı ve gese maçı şampiyonluk açısından önemli maçlar diğer rakipler onlara nazaran daha zayıf bunda ne var.