'Raporu Attı' Görev Vermedi

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisindeki kararları çok konuşulan Fırat Aydınus'a bu hafta görev verilmedi. “Elime ek hakem raporu ulaşmadı” diyen MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nun gözlemci notunu da çok bularak raporu geri gönderdiği ve Aydınus'a bu yüzden görev vermediği ortaya çıktı.

GÜNDEM 03.04.2015, 03:06
1647
'Raporu Attı' Görev Vermedi

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin üzerinden günler geçmesine rağmen maçın yankıları bir türlü bitmek bilmiyor. Emre-Bilic arasındaki olay, Emenike’nin tepkisi ve takımların ortaya koyduğu futbol gündemden düştü ama hakem konusu hâlâ sıcaklığını koruyor. 

Milli aranın ardından başlayacak olan 26. haftanın hakemleri dün açıklandı. Derbideki kararlarıyla eleştirilen Fırat Aydınus’a maç verilmedi. Bununla ilgili ortaya atılan iddia ise çarpıcıydı. Önceki gün katıldığı bir TV programında, “Hakemden istediğim ek rapor hâlâ elime ulaşmadı” açıklamasında bulunan MHK Başkanı Yusuf Namoğlu’nun, Fırat Aydınus’a gözlemci tarafından verilen 8.2’lik notu beğenmediği belirtiliyor. 

Maçın gözlemcisi Engin Kurt’un, Aydınus’a verdiği notu çok bulan Namoğlu’nun, raporun üstünü çizerek geri gönderdiği iddia edildi. Namoğlu’nun, maçtaki yönetimi çok fazla tartışılan Aydınus’a “Başarılı yönetim” anlamına gelen 8.2’lik not verilmesine çok sinirlendiği öne sürülüyor.

 

Gözlemci ısrarcı

 

Gözlemci Engin Kurt’un ise verdiği not konusunda ısrarcı olduğu ifade ediliyor. Namoğlu’nun, Fırat Aydınus’tan derbi ile ilgili ek rapor istediği ve raporun dün kendisine ulaştığı öğrenildi. Bu gelişmeler üzerine MHK’nin, bu hafta oynanan Süper Lig ve PTT 1. Lig maçlarında Aydınus’a görev vermediği bildirildi.

Yorumlar (2)
eses eses 6 yıl önce
adammisiniz adamliktanmi uzaksiniz eyyy renkli basin federasyon hakem pisilik ler
AOK 6 yıl önce
Sonunda kendi sictiklari bokun icinde Domuz gibi debelenmeye basladilar...Besiktas Yönetimi uyuma ve MHK, TFF ve Aydinus üclüsünün kapali kapilar ardinda cevirdikleri Filmlerin hicbirini kacirma.. Unutma Besiktas Yönetimi MINAREYI CALAN KILIFINI HAZIRLAR. Su anda kocaman bi KILIF hazirliyorlar.. Ama unutmasinlarki.. GÜNES BALCIKLA SIVANMAZ.. Size güveniyoruz Besiktas Yönetimi.. Basarilar...