Quaresma'lar ile zor!

KartalBakisi.Com yazarı Adnan Dinçer kaleme aldı.

Quaresma'lar ile zor!

 Ben geçmişte onu çok eleştirmiş ve bir takım oyuncusu değil; tribüne ve kafasına göre takılıp oynayan futbolculuğundan bahsetmiştim !.Biliyorum çok kızıyorlardı bana !Yine kızacaklar.Bu ülkede kırıntı bilgilerle doğru ve yanlışı irdelemeden, emek vermeden, ahmak kesen bir dolu insan var. Büyük Atatürk'ten bahsedene dahi kızan ve hakaret edenlerin aymazlığındayız!Hepimiz unutkanız.İyi,doğru ve güzeli unutuyoruz! Yanlışlarla doğru yolu bulmaya çalışıyoruz.! Garip bir yapıdayız..Sırf taraftar için önce kovulan ve sonra da alınan Quarisma Sahada dün gece Beşiktaş'ın yenilgisinde en önde ki  aktördür!Hala Karakartalın büyüklüğü ve destanınından habersiz! Porto da böyle miydi.Geldi ve Beşiktaşa ,Türk futboluna kaldığı yanlış yerden başladı yine...Top ayağına gelirse oynayan bu futbolcunun arkasında oynayan koridor olmaya ve yanlış yapmaya mahkumdur!


Geçen hafta Şenol Güneş onu oyundan çıkartırken en doğru kararı vermişti! Bir önceki hazırlık karşılaşmasında ona yer araması ve orta alan oyuncusu olarak düşünme yanlışlığının başına iş açacağını da hatırlatmamın  bir işe yaradığını düşünmüştüm..Dün gece oyunu kazanandan ziyade kaybettiren ve sadece ofansif kurgu ile oynatılan Beşiktaş Quarisma hataları  ve sayılmaması gereken golünün güzelliğine izin veren kötü Hakemin doğru kararına karşın  yine de kaybetti !Sakın bu futbolcu, göbeğinin  Beşiktaş'la kesildiğini sanmasın!Bu yetmiyor gibi Bir yanda da Gökhan Törenin "kendine takım olma" egosunun sıkıntısı ve boş kaleye "al at! "diye uzatılan gol pasını aklınca "daha şık gol" atayım  havasında ki ciddiyetsizliği  Beşiktaş'ın Quaresma ile yenilgisinde  en büyük ikinci  neden oldu.Şuur altında bu takımın kralı benim mi demek istiyor!


Hakem haklı kırmızı gösterdi ama yine de attığımız golde mahalle maçı yönetir acemilikte idi !Hatta kırmızı orada da çıkabilirdi korktu ve golün Onur kadar o da şaşkınlığını yaşadı !.Aslında orta yapmıştı Quarisma!Kabul etmemiz lazım ki Şenol Güneş Trabzonspor'u iyi etüt etmemiş!Aşırı ofansif anlayışını sergilediği orta alan ve Oğuzhan faktörüne Şota'nın tedbir alacağını  iyi hesaplamamış!M.Bia ,Okay ikilisinin iki yönlü oyun başarısı ile  Erkan Zengin ve N.Doye çalışkanlığı,taktiksel başarısı ile Yusuf'un driplingleri önemsenmemiş!Talihsizlik Gomes ile Cenk ikilisini düşünürken on kişi kalmasında da yakasını bırakmadı..Kısacası Beşiktaş orta alanda bir önemli tedbiri daha almak zorunda .Attiba ile tüm ikinci bölge savunması yetersiz kalıyor.Ayrıca Motta'nın dağınık ve faullü oyunu bir takım için her zaman tehlikedir .Beşiktaş dün gece Serdar Kurtuluşu orta alanda oynatarak Oğuzhan'ın yükünü azaltarak sonuca gidebilirdi .Ben kendi adıma eldeki kadronun iyi kullanılması halinde en başarılı Beşiktaş olma şansının kaçırılmasına izin verilmemesini tavsiye ederi...Spor programlarının magazinsel ve sanal yorumlara terk edilmesi sonucu benim gerçekçi söylemlerim ile uyuşmadığını görsem de Teknik adam yapısı ve yorumumla tek başıma kalsam da "ki kaldım!" bu ülkede Doğru futbol adına mücadeleme devam edeceğim .Ayrıca bu yanlışlar Beşiktaş'ta olsa da yandaşlığı ihlal edip görmeyenlere uyarı olsun diye de taraftarlara sığınanları deşifre edeceğim .Çünkü Beşiktaş bu liglerde üçüncü olmak için var olamaz!Biraz yaratıcılık ve ciddiyet yeterli olacaktır .Azim ve ciddiyet takımıdır Beşiktaş!

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2015, 15:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harun
Harun - 4 yıl Önce

Quaresma bu takimda ki en degerli futbolcu. Avrupanin tanidigi her an skoru defistirecek bir futbolcu. Yildizlara yakisan harika bir gol atti. Cikarken bile muthis bir sevgi gosterisi vardi. O bize lazim hemen dedikoduya baslamayin ayiptir. Ne yani q7 olmuyacakda diger 2. Sinif oyuncularlami Sampiyon olacaksin? Imkansiz!

kara sevda
kara sevda - 4 yıl Önce

sana ayar oluyorum ; her mağlubiyetten sonra pis sıfatını gösteriyorsun...defol git

beşiktaş
beşiktaş - 4 yıl Önce

quaresmaya laf söylemek bildiğin alçaklıktır. ulan lig tarihinde ilk defa böyle bir sarı kart oldu hemde zaten bir sarı kartı olan adama cıkartıldı... bile isteye eyyam için yapıldı resmen.... artist q7 yi attım demek için attı başka bir izahı yok bunun..... çoğu yorumcu attığı golede rüzgarın azizliği diyorlar açın bakın bile isteye kaleye vurdu ve gol attı adam ama orta diyorlar. adamın parlamasına ne medya nede hakemler izin vermiycek anlaşılan.. beşiktaşın futboluna gelince beşiktaşın futboluna laf söyliyenleer ya futboldan anlamıyor yada büyük beşiktaş düşmanı... bir ara topla oynama yüzdesi % 76 ya % 24 tü ezzdik resmen... aykutu atması gerekirken atmadı daha nice pozisyonda düdük çalmadı ali palabıyık olcak gevur tohumu.... kim ne derse desin rahat alacağımız maçta hakem artistlik olsun diye quaresmayı atınca yenildik ama 10 kişiye rağmen yinede iyi oynayan taraf bizdik...... ama bakıyorum da medya yine yerden yere vurdu bizi....

muratbykl
muratbykl - 4 yıl Önce

şimdi Q7 tamamen degıstı artık hıc kart gormuycek demedık hatasıda olabılır var da zaten kart gormesınde yalnız daha ılk haftadan böyle bı hakem kararları besıktas uzerınde ılk defa denenıyo gıbı mesela bu pozısyon bız bjk taraftarına gecen sezon kı atıba hutchınson un halis den gördüğü o kolay çıkan çıft sarıdan kırmızıyı hatırlatmadı mı ?

hayrullah biçer
hayrullah biçer - 4 yıl Önce

başka fotoğrafı yok mu Adnan Dinçerin?

Ersin
Ersin - 4 yıl Önce

Şunu unutmayın bu dünyaya veliler olcaylar hatta drogbalar musleralar gomezler çok gelir ama messi maradona quaresma bir tanedir.Şurada 2-3 yıl daha bjk formasıyla izleme şansına nail olduğunuz adamı art niyetli hakem yüzünden harcamayın.Olcayı kerimi atibayı serdarı her zaman bulursunuz takım oyununu her zaman oynarsınız ama bu quaresma bir daha gelmez.

lutfu can
lutfu can - 4 yıl Önce

Arkadaslar, Adnan Hoca ilk cumlesinden son cumlesinin noktasina kadar mukemmel bir yorum yapmis. Dun GT7 ve Q17 takimin aksayan yanlariydi. Su mac bize gosterdi ki Bu adamin oynadigi her mac risktir. Degisen bir sey yok. Goz gore gore dun 3 puani TS ye hediye ettik. Kimse hakeme kizMasin. Hakem ilk yarida da atabilirdi Q17 yi. Umarim Senol Hoca bu mactan sonra Q17 ye yer acmak yerine takima daha faydali olabilecek zamanlarda oynatir. Mac 3-0 ken ic saha maclarinda mesela.benim icin Bjk tir aslolan. Gerisi teferruattir.